Sari la conținut

Kawasaki Z750


Flipper
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut !

 

De sambata sunt fericitul posesor al unui Z750 ABS 2010 , asa ca ma inscriu si eu la topicul respectiv.

Am invatat pe o mobra mai mica, dar sprintena, un kawasaki er5 2005.

Inca de cand am luat carnetul visam la un Z750, dar am zis sa invat calumea pe ceva mai mic pana sa pot sa stapanesc ceva puternic.

Tin sa mentionez ca Z750 este exact asa cum mi-l imaginasem,

ABS-ul este sfant, m-a salvat de 2 ori dupa un drum de 350 km la 1 grad temperatura exterioara, umiditate si ceata cu vizibilitate foarte scazuta.

Ia 200-220 foarte repede, sta foarte bine pe sosea, iar cuplu se simte serios chiar de la turatii mai mici.

 

Mobra mea:

 

post-91087-0-67922200-1449479794_thumb.jpg

post-91087-0-47195100-1449480034_thumb.jpg

post-91087-0-11290500-1449480035_thumb.jpg

 

Acum trebuie sa schimb un pic culorile echipamentului, sa nu arat ca la Carnaval :))

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salutare Am un Z750 2009 si as vrea sa`i schimb antigelul dar NU stiu ce tip si ce cantitate trebuie:) Ma poate ajuta cineva cu ceva detalii ?? Multumesc


» Post actualizat in 28 Dec 2015 11:01

stie careva de unde pot face rost de niste carene de radiator second? ca in modelul de mai sus.

https://www.facebook.com/catalin.cancel?fref=ts

si un numar de telefon 0727 207 310 Catalin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut,in cartea mea de reparatii care este pana la anul 2008(a ta fiind din 2009)trebuie 2,9 litri antigel iar tipul nu prea conteaza ei zic sa fie 50% apa distilata si 50% corrosion inhibited ethylene glycol anti freeze(din cate stiu eu asta e antigelul concentrat,sper sa nu gresesc).Mai scrie acolo sa te asiguri ca antigelul se poate folosi la motoarele cu bloc de aluminiu.


» Post actualizat in 23 Jan 2016 18:26

Stie cineva cum scot toba?Am desfacut surubul care o prinde de scarita dar nu prea reusesc sa o scot din teava

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Pai unde se unesc finala si intermediara este un colier..care este destul de vizibil. Trebuie slabit si scoti finala fara probleme. Atentie ca la acea imbinare ai o garnitura destul de sensibila. Sa nu te apuci sa bagi surubelnite sau alte prostii s-o strici ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Pai unde se unesc finala si intermediara este un colier..care este destul de vizibil. Trebuie slabit si scoti finala fara probleme. Atentie ca la acea imbinare ai o garnitura destul de sensibila. Sa nu te apuci sa bagi surubelnite sau alte prostii s-o strici ;).

 

Mersi frumos,problema la mine este ca eu nu cred ca mai am acel colier deoarece toba se misca la inbinare.Am inercat sa o scot desfacand surubul de la scarita pasagerului,dar nimic nu vrea sa iasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai doua suruburi pe toba

Unul la scarita si unul Imediat langa terminarea galeriei( cazul tobei originale)

 

Daca te intereseaza o toba sport am pt acest model la vanzare

 

salut,scuze de intarziere,ai ceva poze cu toba?

Editat de Sterea Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

salut,scuze de intarziere,ai ceva poze cu toba?

» Post actualizat in 09 Feb 2016 23:14

 

 

salut,scuze de intarziere,ai ceva poze cu toba?

 

 

salut,scuze de intarziere,ai ceva poze cu toba?

 

 

salut,scuze de intarziere,ai ceva poze cu toba?

este un mivv ghibli cu silencer, are cateva zgarieturi se pot vedea in poze

post-71896-0-80013700-1455059490_thumb.jpg

post-71896-0-28940100-1455059531_thumb.jpg

post-71896-0-99586100-1455059574_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut

in vara intentionez sa imi iau din nou o motoreta de strada, iar z750ul e unul din optiunile la care m-am gandit

ce imi puteti spune despre ele? fiabilitate, probleme cunoscute si asa mai departe

ma gandesc la primul model 2004-2007

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurele testate de mine au fost Motul 300V 15w50 si Bel Ray EXS 10w50.

Motul, folosit o singura data. Bun doar pentru aprox 3000 km ..dupa care incepe sa-si piarda proprietatile si cutia incepe sa "agate".

Bel Ray... excelent.

 

Mentionez ca merg destul de mult in oras si la temperaturi foarte ridicate. Posibil ca pt. orase mai putin aglomerate sau pentru mers extraurban Motulul sa tina mai mult. Insa eu nu am niciun motiv sa-l recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motul 5100 si 7100 nu o sa mai folosesc niciodata, iarna la tempreturi scăzute nu poti schimba nici vitezele nu lucra absolut deloc bine, in prima faza am zis ca e gata cutia alti bani alta distracție dupa am schimbat uleiul si nu a mai fost nici o problema

Fiecare cum parerile lui :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...