Sari la conținut

Kawasaki Z750


Flipper
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

Vreau sa cunosc si eu posesorii de Z din tara asta! Putem sa discutam depre mutle... accesorii, reparatii, imbunatatiri etc!

 

Eu am un Z750 2004 negru de care sunt 99,9% multumit (0.01% se datoreaza vibratiilor intre 6000-8000rot/min)

Are:

- evacuare LeoVince carbon SBK (multumita lui Costin :hug: )

- semnale cu leduri si oglinzi cromate

Vreau:

- protectie radiator (ca la Z1000)

- bugspolier (pinten)

 

etc....

 

deasemenea am manulalele de reparatie pt Z1000 si pt Z750 si le pot da oricui doreste....

 

Va salut!

 

- nu e cea mai frumoasa... dar merge (poza 1!)

 

 

stire de ultima ora:

 

- noul Z750 (ca cel de 1000 e deja cunoscut) - pozele 2,3,4

post-555-1161679531_thumb.jpg

post-555-1161679760_thumb.jpg

post-555-1161679934_thumb.jpg

post-555-1161679942_thumb.jpg

post-555-1161679951_thumb.jpg

Editat de Flipper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare!

 

Eu am un Z750 2004 negru de care sunt 99,9% multumit (0.01% se datoreaza vibratiilor intre 6000-8000rot/min)

 

Salut.

 

Avea vibratii si inainte de schimbarea esapamentului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

astept sa postez aici ca un fiind posesor de z750 2007.momentan sunt doar doritor de z750.din cate am inteles o sa apara pe undeva prin martie.pana atunci orice parere legata de aceasta moto este binevenita...am tot incercat sa aflu pareri despre z dar se pare ca la noi nu e prea cunoscuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

:D salutare!am avut un z1000 si din motive financiare a trebuit sa-l dau.super motor!! :P :peace: vrea din nou.cu bugspoiler si chestia aia de radiator s-ar putea sa te pot ajuta,depinde cat esti dispus sa platesti pentru ele.

la modelul nou nu-mi prea plac tobele[din poze].nu ma pronunt pana nu-l vad live!astept s-ajung pe la Viena.

si legat de chestia ca-s obositoare la drum lung la viteza,mie personal nu mi s-a parut si carena farului era de z 750.peste 200-220 e mai greu de tinut pe drum,iti da impresia ca se ridica fata.

:ok: :P :wave:

post-6251-1165609611_thumb.jpgam avut un mic accident si dupa reparatie asa arata.

post-6251-1165609816_thumb.jpgpost-6251-1165609924_thumb.jpg

asa arata inainte de-al da.99%ca-l iau inapoi.

post-6251-1165609735_thumb.jpg

Editat de tacanel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu visez la un Z750 pe cand voi avea finante. Impreuna cu frac'su mai mare mi se pare cea mai cashto naked scoasa vreodata, dpdv al designului.

 

Acu' cand m-oi vedea cu firfireii in mana am sa stau pe ganduri intre Z750 si un CBR 600 f. Daca sunt persoane care pot sa le puna pe astea doua fata in fata as aprecia f mult. De exemplu chestia cu vibratiile lui Z750 intre 6000-8000 de ture nu am gasit-o nicaieri decat aici. Foarte ciudat la un motor in 4 cilindri sa apara astfel de vibratii, mai degraba la un 2 cilindri. :peace:

 

PS: Flippere ce consum ai la Z?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tacanel!

 

ma bucur sa vad ca sunt posesori de Z-uri in romania! din cate stiu eu sunt vreo cateva z1000 prin bucuresti si timisoara dar cred ca posesorii nu intra pe forum! singurul z750 de care mai stiu e unul rosu ce a fost la vanzare pe bikeshop!

 

bugspolier am comandat deja de la www.powerbronze.co.uk!

 

tu cat ai dat pe z1000? sunt curios care sunt preturile in romania ....

 

 

fester!

 

kestia cu vibratiile am simtit-o pe pielea mea si pe forumurile dedicate z-urilor chiar de discuta intens... vibratiile nu sunt mari dar sunt sesizabile in special la modelele 2004-2005!

 

consumul e cam asa! daca merg 120-140 si fara accelarari bruste ma mandresc cu un 5.2l/100km.... insa daca vrei un mers mai sportiv cu depasiri "rele" consumul sare la 6.5l/100km ... acceptabil totusi.... zic eu!

 

 

cat despre comparatia z750 cbr600f(4i) eu am mers cu amandoua... sunt diferite ... depinde ce vrei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tacanel!

 

ma bucur sa vad ca sunt posesori de Z-uri in romania! din cate stiu eu sunt vreo cateva z1000 prin bucuresti si timisoara dar cred ca posesorii nu intra pe forum! singurul z750 de care mai stiu e unul rosu ce a fost la vanzare pe bikeshop!

 

bugspolier am comandat deja de la www.powerbronze.co.uk!

 

tu cat ai dat pe z1000? sunt curios care sunt preturile in romania ....

fester!

 

kestia cu vibratiile am simtit-o pe pielea mea si pe forumurile dedicate z-urilor chiar de discuta intens... vibratiile nu sunt mari dar sunt sesizabile in special la modelele 2004-2005!

 

consumul e cam asa! daca merg 120-140 si fara accelarari bruste ma mandresc cu un 5.2l/100km.... insa daca vrei un mers mai sportiv cu depasiri "rele" consumul sare la 6.5l/100km ... acceptabil totusi.... zic eu!

cat despre comparatia z750 cbr600f(4i) eu am mers cu amandoua... sunt diferite ... depinde ce vrei!

yt

prin timisoara eu am umblat.nu stiu sa mai fie altul.mi-a iesit in bani buni,chiar foarte buni.

tinand cont ca-n afara de power commander filtru k&n ceva tobe c-am are de toate

la kg mele si la stilul de mers consumul e intre 7 si 10

Editat de tacanel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

ma intereseaza parerile voastre despre kawa z750(model 2007)...ma bate gandul rau de tot sa-mi comand asa ceva!mie mi se pare extraodinar acest model.singura intrebare ar fi legata de greutate(203kg).mi se pare putin cam grea.io am 1.84 si 75kg..cum o fi?!si ar mai fi intrebarea legata de abs?merita sau nu?modelul cu abs il aduc prin luna mai!

 

multumesc :crack:

post-13978-1175431706_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 203 (la gol sau la plin???) nu mi se pare asa grea pt un 750. Eu mi as lua cu ABS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare OK 203 kile chiar si la gol. Nu e greu.. si oricum pare destul de coborat centrul de greutate so...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

greutatea nu e deloc mare. arica mea are 235 la gol (sau cel putin fara cei 24l cat e un plin) si o stapanesc detul de bine in teren. eu am 178 si 82kg. nu sunt mare om dar o stapanesc cum trebuie. pe strada nu vei avea nici o problema legata de greutate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok.in rest z750 mi se pare cea mai buna oferta din toate moto cu care concureaza(hornet,gsr,fz6,bandit,monster)...raport calitate/performante/pret consider ca isi merita toti banii(6850e ddp)!sau poate o vad io cu ochi prea buni...?!pareri de orice fel sunt bine venite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...