Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

stii...eram hotarata sa venim cu voi dar apoi m-am gandit mai bine...nu e si padure acolo...deci nu ma coafeaza ;) cred...stati sa fac si eu sedinta cu ceilalti siiiii daca aveti voi gratar nu va faceti pb de cumparaturi ca ne facem separat pt ca probabil venim mai tarziu ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu interpreta gresit dar..... crede-ma e greu.... si vorba ta "fara padure".... cred ca pe tine "te-ar coafa" un somn de frumusete pana dimineata la 12- 13, un rontait de seminte si un hi5 sau aman2.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu interpreta gresit dar..... crede-ma e greu.... si vorba ta "fara padure".... cred ca pe tine "te-ar coafa" un somn de frumusete pana dimineata la 12- 13, un rontait de seminte si un hi5 sau aman2.ro

;) Bah.. Se pare ca e tare Becks-ul ala de copii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu interpreta gresit dar..... crede-ma e greu.... si vorba ta "fara padure".... cred ca pe tine "te-ar coafa" un somn de frumusete pana dimineata la 12- 13, un rontait de seminte si un hi5 sau aman2.ro

Ce rau esti cu fata! :hug: Ba e si padure, nah, da' e peste drum, si la ceva distanta de drum (mai exact, peste un camp), asa ca cine are enduroaice... no problem, cine nu, nu :P

 

In mod sigur va trebui sa avem gratar, si, in final, cu taxa de gratar ne scoatem cu Becks-ul pentru copii al lui Larry :laugh:

 

Stire de ultima ora: vine si Bogdan (nu Shadow). Pana acum 4 sau 5 motoare. ;)

 

*** Saturday Morning Edit ***

 

Acum, ca tot e sambata, ora 4:48am, va ma intreb o data: mai vine cineva? Ca noi suntem aproape gata, papa bun e pus la portbagaj, betzele aliniate longitudinal, motociclistii si pasagerii cu okii cat cepele (de somn, bineinteles)... :laugh:

 

Daca nu mai vine nimeni, noi plecaaam ;)

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spune daca vrei sa mergi ca de trezit ne ocupam noi (daca vrei iti trezim si vecinii ) :laugh:

 

 

tu "prietene" cu becks pentru copii....daca imi spuneai din timp, trezeam eu fata, frumos de altfel ;) , si..... veneam si eu ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu "prietene" cu becks pentru copii....daca imi spuneai din timp, trezeam eu fata, frumos de altfel ;) , si..... veneam si eu ;)

cred ca becksu ala a fost de vina. Io am crezut ca nu poti ca doar am anuntat si la sedinta si pe forum. Toata lumea stia....

Next time banditule :laugh:

 

vreme buna, asfalt uscat, gratarel, table, peisaje mioritice plus altele = rezumatul excursiei piscicole de sambata.

ps : toti pestii au fost GRATIATI

post-20447-1211066921_thumb.jpg

post-20447-1211066934_thumb.jpg

post-20447-1211066943_thumb.jpg

post-20447-1211066953_thumb.jpg

post-20447-1211066961_thumb.jpg

post-20447-1211066970_thumb.jpg

post-20447-1211066982_thumb.jpg

post-20447-1211066993_thumb.jpg

Editat de larryboss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Minunata initiativa cu pescuitul...Ma primiti si pe mine la urmatoarea expeditie?sunt doar la 2 statii de crangasi:)asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Minunata initiativa cu pescuitul...Ma primiti si pe mine la urmatoarea expeditie?sunt doar la 2 statii de crangasi:)asfalt uscat

Te primim, cum sa nu. Totul e sa fii cu ochii pe forum ;) Sau, mai simplu, joia avem sedinta; daca participi, afli mai multe detalii, ca si pe-acolo punem tara la cale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai da v-ati distrat nu gluma. Mai ales capturile au fost impresionante dom'le:P. Pacat ca nu am vazut mai multe motoare (printre care si al meu ;)) da...vb. aia ...next time.:laugh:

Da, mare pacat! Dar retii ca noi te-am invitat :laugh: Da' las', ca poate data viitoare megem dincolo de Oltenita (ca asta a fost pana in Oltenita), la plaja si baita pe Dunare (sau la strans de pet-uri de pe Dunare, ca-i tot aia uneori ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da ;) un giurgiu ;) ceva :laugh: un inot .. un gratarel :laugh: acolo e distractiunea ....

 

 

Da pana una alta sa vedem cum o sa supravietuiesc eu luna asta .. si cum o sa trec de saptamana asta .. o sa fie foarte tare frate :P

Editat de Sniky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti si fete,

 

Sfatuiti-va prietenii si prietenele sa treaca de la 4 roti la doua roti! Da-ti-le un exemplu banal: o conserva (cunoscuta si sub numele de masina :laugh: ) pleaca de langa Manastirea Pasarea (situata intre Pantelimon si Branesti) in acelasi timp cu o motocicleta (in cazul de fata o Honda Dominator ;) , o yeah). Trafic extrem, adica bara la bara (pentru cine are bara, pentru cine are spoiler... spoiler la spoiler ;)). Diferenta de timp pana la sosirea la destinatie: 2 (DOUA) ore!!!

 

Sa fie oare din cauza ca masina a ajuns in Militari si motiocleta in zona Ciuperca? Sau din cauza ca motocicleta a depasit pe acostament cateva zeci de masini, apoi a depasit in mod normal alte cateva zeci? Sau pentru faptul ca motocicleta a mers si pe niste dale aruncate in scarba pe post de trotuar? :P Si toate astea in regim absolut safe...

 

Concluzia: Enjoy your ride and help others to enjoy together with us! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hell Yeah!!! ;) cum ar zice unii "adevarati" ( Metallica ).

 

pai e si normal sa ajungi cu 2 ore mai devreme mai ales ca e enduroaica.

Oricum din ce in ce mai multi posesori de B isi iau cel putin scutere, cu cat mai multe vehicule pe 2 roti cu atat mai bine!

 

Ieri ma intorceam din Vrancea cu conserva si undeva pe la vreo 30km de Bucuresti ( drumul buc- urziceni )unde este un pod in constructie imi intra in fata un jetta cu 3 jmecheri gelati. Nu trece 1 min ca dupa mnealor intra si o pupaza blonda cu un mert de data asta la nesimtire se baga.

Booon. Eu calm. Trecem de pod si dupa aia incepe shadowrider show ;), intr-o maniera a la Le mans le-am aratat ce inseamna depasiri elegante in conditii de siguranta si spectacol. :laugh:...daca eram cu mobra blonda ramanea sigur fara o oglinda!

Editat de shadowrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hell Yeah!!! ;) cum ar zice unii "adevarati" ( Metallica ).

 

pai e si normal sa ajungi cu 2 ore mai devreme mai ales ca e enduroaica.

Oricum din ce in ce mai multi posesori de B isi iau cel putin scutere, cu cat mai multe vehicule pe 2 roti cu atat mai bine!

 

Ieri ma intorceam din Vrancea cu conserva si undeva pe la vreo 30km de Bucuresti ( drumul buc- urziceni )unde este un pod in constructie imi intra in fata un jetta cu 3 jmecheri gelati. Nu trece 1 min ca dupa mnealor intra si o pupaza blonda cu un mert de data asta la nesimtire se baga.

Booon. Eu calm. Trecem de pod si dupa aia incepe shadowrider show :laugh:, intr-o maniera a la Le mans le-am aratat ce inseamna depasiri elegante in conditii de siguranta si spectacol. :laugh:...daca eram cu mobra blonda ramanea sigur fara o oglinda!

Bravo Shadow, pe ei si pe mama lor de urticariatzi la volan! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Informare - exista o varianta financiara prin care sa ne putem achzitiona echipamente si altele din domeniul moto intr-un mod mai relaxat.

Adica: Card Avantaj - practic - poti cumpara ceva dintr-un magazin moto (DOAR DIN CELE CARE LUCREAZA CU CARD AVANTAJ) si platesti item-ul in 2 - 6 luni . Fara : dobanda si altele.

 

Avantajul - ca nu dai toti banii odata. Pana acum am gasit 2 magazine, care lucreaza cu Card avantaj:

 

MOTOR TEAM Str. Bolidului, Nr. 8A, Sector 6 Bucuresti 6(luni) Auto-Moto

 

DOUA ROTI Str. Mircea Vulcanescu, Nr. 87 Bucuresti 2 Auto-Moto

 

daca intrati pe site-ul Card avantaj - veti vedea si magazinele(altele) cu care au colaborare. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea` Sniky...nu ai apucat sa imi spui...place geaca ? :rolleyes:

 

 

 

Salutare .. a trebuit sa fug .. sincer mi se pare ok la design .. nu am vazut daca are buzunare .. in fine ti-am zis ca sunt cam pe blat cu banii .. asa ca daca ai cumparator nu ma astepta :( ca deocamata am geaca .. textila cu prot hard :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand voi erati la balta la gratar in wkd, iete ce facea un Transalp

 

Vineri 16 mai ora 20.30 RomExpo adunare participanti: Honda Transalp cu 1 calaret, Peugeot 107 cu 3 fete si VW Bora cu 2 baieti. Tinta: Cheile Rasnoavei. Deoarece pe DN1 era mare aglomeratie, s-a ales ruta Buc Targoviste Sinaia Paraul Rece Cheile Rasnoavei. Am ajuns la 02.15 si am pus corturile.

Sambata 17 mai – concurs alpin (doua vizite scurte la moto, pt BUNA DIMINEATA si NOAPTE BUNA)

Duminica 18 mai – premii obtinute: locul 2 la ecologie, locul 3 la alpinism, locul 23 la general (din 49)

Desi vorbisem sa ne intoarcem pe traseul Bran Rucar Campulung Curtea de Arges Buc, din Cheile Rasnoavei am ajuns in Brasov la Festivalul Medieval. Dupa o masa copioasa la 16.00 am plecat prin culoarul Rucar Bran, apoi dupa Mausoleul de la Mateias, la Targoviste si Buc – 22.00

 

Pentru detalii, vedeti pozele

http://s3.transfer.ro/storage/16-18_mai_20...oavei-d1278.rar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doctoril, am vazut pozele, filmele nustiu pe unde erau. Imaginile au fost super si se vede ca ati avut activitate la greu si relaxare de asemenea.

Felicitari si pentru premiile obtinute - si mai ales ca a fost si un reprezentant de-al nostru in echipa. :(

Toate astea ma fac sa ma gandesc mai tare la Piatra Craiului.:D :rolleyes:

Editat de shadowrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia priviti ce pot face 2 maini dibace la o genunchiera cu prinderea rupta

post-17002-1211302349_thumb.jpg

 

am fost la Antipa, cu noaptea muzeelor; o mostra de fauna de Bucuresti

post-17002-1211302487_thumb.jpg

 

treaba buna cu instructajul pe AMCkart

post-17002-1211302802_thumb.jpg

care aveti 2 scarite racing in plus, ca ale mele nu mai tin mult

 

si acum la trebi serioase...sambata plec pe Siriului si ma intorc pe Cheia. 450 km, plecare pe la 9 dimineata, eu tre sa ma opresc cam 1 ora in Rasnov. drumul e senzational (asfalt nota 10 + viraje superbe). amatori?

Editat de cojo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...