Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

salut

nu am apucat sa citesc cele 260 de pagini decat random si as vrea (daca ma luati!) sa vin si eu la intruniri/iesiri/petreceri legate de motociclism.Postez aici avand un cbr pe grivitei, gara de nord.Pozele de la balta ..f faine.

 

ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

post-27560-1210600915_thumb.jpg

 

Joi la sedinta clar :rolleyes:

 

Daca stii unde e clubul The Gate, terasa la care ne adunam noi, si care se numeste Bordo, este fix langa.

Mai exact, este langa Strandul Tineretului, pe o straduta (singura de altfel) intre Soseaua Kiseleff si Bd. Marasti. (linia tramvaiului 41).

 

Deci daca ar fi sa urmezi drumul tramvaiului 41 de la Ion Mihalache, in Sus pe Turda, treci de Biserica de la Casin, stanga pe Marasti inspre Bulevardul Expozitiei, si prima la dreapta. (Absolut ca deobicei, nu reusesc sa am catusi de putin sens in explicatii.)

 

Atasez o poza.

 

(link util harta interactiva: http://www.salutbucuresti.ro/planoras/ )

 

Gasesti postul asta cu harta la pg. 238, Post #2373

(desi nu ma astept sa te ajute prea mult la ce explicatii dau :( )

 

Ah si da, in fiecare Joi, de pe la ora 8, 8 jumate.

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit!

 

Locatia e la intrarea de la strandul Tineretului. Stam la terasa, mobrele sunt in partea opusa parcarii din strada ca e mai safe asa. :( O sa vezi de fapt motoarele aliniate cu botul spre terasa.

Eu stau langa primaria S I , daca vrei ne putem stabili o ora de intinlire joi - la primarie si mergem impreuna. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si acum la trebi serioase...sambata plec pe Siriului si ma intorc pe Cheia. 450 km, plecare pe la 9 dimineata, eu tre sa ma opresc cam 1 ora in Rasnov. drumul e senzational (asfalt nota 10 + viraje superbe). amatori?

 

ma tenta si pe mine in wkd asta un drum Buzau Siriu Brasov Campulung Curtea de Arges. dar toti zic ca o sa ploua :rolleyes: si la tv si pe site.uri asa ca nu prea pare distractiv pe serpentine pe ploaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan, din ce-mi spune mie piciorul si mana, nu cred ca sunt sanse de ploaie :(

Pentru Bucuresti cel putin, o sa pot da o prognoza mai clara joi la birou :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mijule sa imi transmiti si mie prognoza ca ieri ziceai ca nu stii daca vii la birou :())

:rolleyes:

Azi si maine pare a fi totul ok :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand voi erati la balta la gratar in wkd, iete ce facea un Transalp

 

Vineri 16 mai ora 20.30 RomExpo adunare participanti: Honda Transalp cu 1 calaret, Peugeot 107 cu 3 fete si VW Bora cu 2 baieti. Tinta: Cheile Rasnoavei. Deoarece pe DN1 era mare aglomeratie, s-a ales ruta Buc Targoviste Sinaia Paraul Rece Cheile Rasnoavei. Am ajuns la 02.15 si am pus corturile.

Sambata 17 mai – concurs alpin (doua vizite scurte la moto, pt BUNA DIMINEATA si NOAPTE BUNA)

Duminica 18 mai – premii obtinute: locul 2 la ecologie, locul 3 la alpinism, locul 23 la general (din 49)

Desi vorbisem sa ne intoarcem pe traseul Bran Rucar Campulung Curtea de Arges Buc, din Cheile Rasnoavei am ajuns in Brasov la Festivalul Medieval. Dupa o masa copioasa la 16.00 am plecat prin culoarul Rucar Bran, apoi dupa Mausoleul de la Mateias, la Targoviste si Buc – 22.00

 

Pentru detalii, vedeti pozele

http://s3.transfer.ro/storage/16-18_mai_20...oavei-d1278.rar

Muntele e munte, domne', nu incape discutie sub acest aspect! Felicitari pentru calatorie si rezultate! :( Sorry ca n-am putut participa :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la 18:30 cam asa ar trebui sa apar si eu cu Dl "Calaretz de Viespe" dar fix acum ma uit pe geam si nu prea imi place cum arata afara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iese cineva la terasa:))?m-as bucura sa va cunosc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, io unu as iesi. Si sunt convins ca si altii, desi azi probabil majoritatea fuge la arc. Dar la ce-i afara am zis ca parchez viespea pentru astazi.

 

Te asteptam maine la 8 - 8 juma' totusi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa vin maine atunci,daca se opreste ploaia in miliatari plec la arc.:rolleyes:)merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misuleeeee 'ti-ar oasele alea - bai iti da eroare de la titanium - ...m-a plouat azi pan la oo. :lol: :(

 

Deci drajii mei, azi m-am incapatanat sa ma urc in sa si sa purced spre arc. Totul fuse ok pan pe la 8 8 si ceva cand m-am dus spre cart. aviatiei si m-a prins o ploicica torentiala de credeam ca o sa innot prin suvoie de apa. Bineinteles ca mi-a intrat apa pan la kilotzi si inm ghete dar ...ERAM UN OM FERIOCIT DE FLEASCA. :( , am "gustat" aventura. Chiar eram curios sa vad cum dreaq se piloteaza pe ploaie.

Concluzia: ciudat - ba ridicam viziera ba o lasam ca stergaretze nema, bagam si ceva gaz ...cel putin eu eram inaintea conservelor cu molt , distanta de franare a crescut oleaca in rest e ok, cu conditia sa ai si unde sa te retragi repede ca sa nu dea vreo raceala.

Ne vedem maine la "sedinta". :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misuleeeee 'ti-ar oasele alea - bai iti da eroare de la titanium - ...m-a plouat azi pan la oo. :lol: :(

 

Deci drajii mei, azi m-am incapatanat sa ma urc in sa si sa purced spre arc. Totul fuse ok pan pe la 8 8 si ceva cand m-am dus spre cart. aviatiei si m-a prins o ploicica torentiala de credeam ca o sa innot prin suvoie de apa. Bineinteles ca mi-a intrat apa pan la kilotzi si inm ghete dar ...ERAM UN OM FERIOCIT DE FLEASCA. :( , am "gustat" aventura. Chiar eram curios sa vad cum dreaq se piloteaza pe ploaie.

Concluzia: ciudat - ba ridicam viziera ba o lasam ca stergaretze nema, bagam si ceva gaz ...cel putin eu eram inaintea conservelor cu molt , distanta de franare a crescut oleaca in rest e ok, cu conditia sa ai si unde sa te retragi repede ca sa nu dea vreo raceala.

Ne vedem maine la "sedinta". :lol:

Poi asta a fost lejera man... :blbl: Ce naiba? Vorbim de ploi, sau de un dush? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...