Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

dupa indelungi cercetari aflu ca la urmatoarea parada cu fluieraturi tre sa merem sa ne sustinem un bun prieten

 

si acu vin si eu cu o propunere nu asa de indecenta daca fac rost de ceva banuti as pleca sambata sa fac transul ideea este ca daca plec se mai baga cineva ? treaba de o zi nu de alergat ci de mers lejer nu de alta dar mie mi sa cam luat de caldura si cica la Balea este ceva zapada

 

am scris aici ca nu stiu daca ajung joi la birou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai am si eu o propunere de wkd

m-au sunat niste prieteni ca se duc cu moto + masini pe litoral, la N de Navodari, pe niste coclauri. dormit la cort, mancat din rucsac, baie in mare, peisaj salbatic

se pleaca de vineri seara (care poate) sau sambata dim pe Bucuresti - Calarasi (pe drumul vechi, nu pe autostrada ca e monoton, prin sate mai arunci un ochi in curte la om, mai vezi o Ileana Cosanzeana) apoi cu bacul la Ostrov, prin Dobrogea pe drumurile pustii dar frumoase, Adamclisi, Histria, iar la intoarcere ... stabilim seara la foc

 

daca nu va intereseaza ideea, nici intalnirea de la Ruse, va doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Ruse as merge si eu dar am auzit niste vorbe urate azi despre asta.....Oricum vorbim mai multe joi la birou.

Felicitari Metaxa pentru noul motor si merci pentru cinste - ( laser frate no comment )

Maine postez cateva poze de la deplasarea din weekul asta in Insula mare a Brailei.

:) multe sautari motoristilor din braila ( sima, bobica, cabalu ) si din Buc ( vlad, mircea, alina, cojo )

////vezi ce poze pui tu pe aici...da?....ca sa vada toata lumea ce jocuri frumoase stim noi???? :P :) :) :) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasca va anunt ca in sfarsit mi-am rezolvat broblema scaritzei pasagerei, acu urmeaza sa ma documentez cu privire la kitu' de lant, si vaz ca parca un pic la telescoape apare o urma de pelicula pe dinsele asa caaa, daca e iau si simeringele (ca tot o sa-i pun si burdufe :P).

In rest - ne vedem azi la arc? sau maine la birou?

Hai asfalt uscat si nu asa de incins! :)

Editat de shadowrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragii mei, am dus mobrita la service, sa o fac mumoasa.

 

pe lista ar fi cam urmatoarele de facut la ea:

1. schimbat ghidonul stramb (a fost cazuta inainte sa o iau si ghidonul era oleaca stramb, nu prea se putea indrepta);

2. schimbat filtrul de aer;

3. schimbat guma pe spate, ca e tocita;

4. reglat scaritele de pasager, pentru ca se lasa cand pui picioarele pe ele si aluneca picioarele;

5. verificare ulei, verificare lant (mi s-a spus deja ca mai trebuie strans), verificare carburatoare, mai pe scurt o inspectie serioasa a motocicletei si vazut daca mai trebuie ceva schimbat/ curatat/ reglat.

 

ieri am fo la service si ghidonul a fost schimbat cu unul nou :) . este atat de frumos :) , imi venea sa-l pup. si mi-a schimbat si mansoanele, pentru ca se facusera naspa. asa ca acum mobrita are si mansoane noi :P , frumoase foc.

restul mai dureaza, am inteles ca se asteapta sosirea gumei pe spate. oricum i-am zis omului sa nu se grabeasca, pentru ca trebe sa-i gasesc loc unde sa o duc dupa ce o face gigea :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragii mei, am dus mobrita la service, sa o fac mumoasa.

 

pe lista ar fi cam urmatoarele de facut la ea:

1. schimbat ghidonul stramb (a fost cazuta inainte sa o iau si ghidonul era oleaca stramb, nu prea se putea indrepta);

2. schimbat filtrul de aer;

3. schimbat guma pe spate, ca e tocita;

4. reglat scaritele de pasager, pentru ca se lasa cand pui picioarele pe ele si aluneca picioarele;

5. verificare ulei, verificare lant (mi s-a spus deja ca mai trebuie strans), verificare carburatoare, mai pe scurt o inspectie serioasa a motocicletei si vazut daca mai trebuie ceva schimbat/ curatat/ reglat.

 

ieri am fo la service si ghidonul a fost schimbat cu unul nou :) . este atat de frumos :) , imi venea sa-l pup. si mi-a schimbat si mansoanele, pentru ca se facusera naspa. asa ca acum mobrita are si mansoane noi :P , frumoase foc.

restul mai dureaza, am inteles ca se asteapta sosirea gumei pe spate. oricum i-am zis omului sa nu se grabeasca, pentru ca trebe sa-i gasesc loc unde sa o duc dupa ce o face gigea :) .

 

 

asa bine ai moto .. da carnet??? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin aceeasi logica, asa bine, ai carnet...da moto? :) :P

 

iegzact :) .

 

carnet in masura in care timpul imi va permite. deocamdata sa am mobrita gigea, sa ma duca iubi la pascut pe undeva cu ea, sa-mi fac damblaua, ca tare dor mi-e sa o tin din nou de coarne :) , sa aluncam pe damburi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...