Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Bai Dane...orice ai zice tu ...SUZUKI E SUZUKI si d-aia se inspira toti de pe el :(

Mesaj completat

Salutare gasca. INTREBARE:

 

RELUAM intinlirile de la terasa de langa Agro? - BORDO - ca incepe incalzirea afara. Am inteles ca joi o sa fie iara fain afara.

 

What say you?

Sau mai bine in Piata Mica, langa Podul Mincinosilor? (Sibiu) :rose:

Mesaj completat

Apropos, Shadow, ti-am recuperat manusile pe care le-ai uitat asta-iarna la Seica Mare. Cand treci pe la mine sa ti le dau? :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare oameni buni,

 

Nu v-am mai citit/scris de mult...treburi si alte probleme...Mi-am aranjat mobra de vara, poate anul asta ne si plimbam :rose: (eu am iesit cam putin vara trecuta). Astept cu mare interes iesirea de 1 Mai (daca ma primiti, logic). Dar, cum e traseul?? O fac enduro sau o las asa??

 

Pupa Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni,

 

Nu v-am mai citit/scris de mult...treburi si alte probleme...Mi-am aranjat mobra de vara, poate anul asta ne si plimbam :rose: (eu am iesit cam putin vara trecuta). Astept cu mare interes iesirea de 1 Mai (daca ma primiti, logic). Dar, cum e traseul?? O fac enduro sau o las asa??

 

Pupa Mihai

Las-o asa cum e. Traseele de enduro sunt doar la categoria optionale (adica dupa ce se cazeaza oamenii, cine vrea enduro pleaca pe trasee de enduro, cine nu are multiple alte optiuni). Tu fii pregatit la inceput de aprilie sa zici sigur daca vii, iar daca da, s-a convenit cu proprietarul hotelului plata unui avans la sfarsitul primei saptamani din aprilie, echivalent cu o noapte de cazare, in vederea efectuarii unei rezervari. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi bag picioarele,iar am utut sLoganul

Depaseam cateva masini si cand sa revin pe sensul meu de mers,tipul in fata caruia urma sa intru il apuca marinimia sa-l lase pe unul sa iasa de pe o straduta laterala de pe partea dreapta,iar celalalt,alt dobitoc nu se gandeste ca poate vine careva in depasire si scoate botul ca ghelbanu'.Far utut,bara ututa,colt aripa dreapta indoita.

Ceva asemanator am patit acum 2 ani cu motorul cu singura exceptie ca soferul de atunci nu a scos botul asa de mult si am avut loc sa evit.Asa ca grija mare la faze d-astea ,mai ales pe doua roti.Sa te lovesti de unul la 60 la ora se poate termina cu un zbor luuung si aterizare urata de tot .Si daca mai ai ghinionul sa vina ceva din sens opus....

E ceva necurat cu sLoganul asta.Odata am dat cu spatele in curte si l-am lovit de zid.Uitasem ca nu am parcat in locul meu obisnuit iar in locul cel nou peretele era mai aproape.Eram obisnuit sa nu ma uit in spate si sa-mi iau ca punct de reper masina de langa.Nu au fost pagube dar...

Veneam de la mare ,depasisem un camion,intru inapoi pe banda tocmai cand se frana brusc in coloana ,franez,cauciucurile praf,poc in ala din fata.In franare masina s-a aplecat si a intrat oarecum sub bara aluia.Tipul n-a avut mai nimic dar eu am schimbat bara si masca de radiator.

In alta zi am parcat intr-o parcare unde isi pusesera locatarii stalpi cu lanturi intre ei.Am gasit un loc unde lipsea lantul si am parcat.Plec si ma intorc dupa doua ore.Uit ca am pus masina intre stalpi si nici nu vad stalpul din dreapta care venea pana la nivelul barii,iau volanul stanga si dau cu spatele atat cat sa nu ating masina parcata in dreapta,pana aud un poc.Atunci mi-am amintit ca intre mine si masina respectiva mai e un stalp.Bara zgariata,aripa infundata,far crapat.

Prin februarie daduse o ninsoare apoasa,sa-i zic lapovita.Mergeam prudent ca se aluneca.Trec de biserica Casin mergand spre 1 Mai ,opresc la semafor in coloana.Eram ultimul.Dupa 20 de secunde aud un harshait si poc simt o lovitura.Unuia cu jeepul i-a intrat ABS-ul si nu s-a mai oprit.A tras dreapta ca sa incerce o oprire in bordura dar a luat si coltul meu dreapta.Stop spart, aripa deformata, bara zgariata.Daca-i venea ideea sa traga stanga in loc de dreapta s-ar fi suit pe linia de tramvai si am fi scapat, dar....

Si astazi alta bucurie.Vinerea viitoare trebuie sa plecam la Alba.Sper sa mi-o repare pana Joi ca nu am chef sa plec cu vreo coaja de Matiz.Am o gramada de saci cu haine pe care vrau sa le duc la un camin de orfani iar in Matiz nu incap.

Mesaj completat

 

A, mi-am amintit ceva.Masina are Casco si toate daunele le-am facut pe Casco pana acum.Ma cunosc aia ca pe angajatii lor.La prima lovitura erau amabili , eram chiar prieteni.Cu fiecare noua vizita, relatia noastra se deteriora vazand cu ochii.Ceva s-a rupt intre noi si nu stiu daca din vina mea.Acum ma privesc cu ochi reci,nu mai imi ofera cafea,nici macar apa....Mi-e frica sa le bat la usa Luni.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! As vrea sa stiu daca exista prin zona strazilor 9 mai, Constructorilor,podul Grant(dinspre Crangasi) un garaj,o curte...un loc sigur unde se poate tine o motocicleta. Nu o mai pot tine la scara blocului,mai ales dupa ce am tot auzit ca dispar vehicule din zona...si mai ales ca prietenei mele i-au furat motorul din fata blocului fara nici o jena. Caut deci un loc unde sa o pot tine si unde,eventual,sa nu fie deranj cu ore de venire-plecare..zgomot,etc. Daca exista ceva de genul,chiar si in combinatie cu mai multe motoare va rog da-ti-mi de veste. Multam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depaseam cateva masini si cand sa revin pe sensul meu de mers,tipul in fata caruia urma sa intru il apuca marinimia sa-l lase pe unul sa iasa de pe o straduta laterala de pe partea dreapta,iar celalalt,alt dobitoc nu se gandeste ca poate vine careva in depasire si scoate botul ca ghelbanu'.

 

Situație clasică... cu motorul ai Âşanse să nu-ți aminteÂşti câteva minute din viață :)

Părerea mea, experiența mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Situație clasică... cu motorul ai Âşanse să nu-ți aminteÂşti câteva minute din viață :)

Părerea mea, experiența mea.

In urma cu doi ani,situatie asemanatoare cu motorul ,doar ca am vazut din timp (deh,esti mai sus,vezi peste capotele masinilor)si am reusit sa evit.Faza cu masina e bine ca s-a petrecut inainte de sezon ca mi-a amintit de pericolul asta,pe care eu il consider mult mai mare decat alte pericole.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inviat! Salutari socrilor tai si parintilor Cicilinei :laugh: Ce apa e in poza a doua?

Socrii va multumesc de urari iar cu totii va dorim si voua Sarbatori fericite!

Apa din poza se numeste Valea Alba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HRISTOS A INVIAT!

 

Multa sanatate tuturor - km sub sa fara sfarsit si sa ne vedem pe 2 roti !

 

Salutari parintilor lui Cicii - multa sanatate din partea noastra!

 

Apropos - joia aceasta ne strangem in gasca mare ca sa strangem avansul pt plimbarica de 1 mai - o parte din noi deja am strans fondurile - pe ceilalti va asteptam joia asta. :laugh: Oricum din cate am vazut eu se pare ca o sa fie gasca mare! :)

Editat de shadowrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... km sub sa fara sfarsit si sa ne vedem pe 2 roti !

Domnu', domnu'! Cum adica "km sub sa"? Poate "multi km pe/in sa", nicidecum sub sa (unde se afla bateria, filtrul de aer la unii etc)... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

joia aceasta ne strangem in gasca mare ca sa strangem avansul pt plimbarica de 1 mai - o parte din noi deja am strans fondurile - pe ceilalti va asteptam joia asta.

noi ne intoarcem Vineri seara , asa ca o sa vin sa ti-i aduc Sambata.Luni sau Marti iau si de la Dan (husaberg,actualmente motor adevarat)Vb la tel.

 

- km sub sa fara sfarsit si sa ne vedem pe 2 roti !

he he he. Mah veveritzule tie-ti place sa fi calarit,recunoaste :laugh:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu', domnu'! Cum adica "km sub sa"? Poate "multi km pe/in sa", nicidecum sub sa (unde se afla bateria, filtrul de aer la unii etc)...

 

 

Mah ce atent esti tu la detalii nu mai poate omu' sa ghilimeleasca ca repede "bat-man, bat-man"... :D

noi ne intoarcem Vineri seara , asa ca o sa vin sa ti-i aduc Sambata.Luni sau Marti iau si de la Dan (husaberg,actualmente motor adevarat)Vb la tel.

 

 

he he he. Mah veveritzule tie-ti place sa fi calarit,recunoaste

 

 

Veveritzu-le je nu zic nimic de km sub fund buei, ci subt sha...da deh asa pateste omu cand e sub influenta soacrii o saptamana, are vise veveritzeshti :blink:

 

...daca-i aduci sambata - iti luam dobanda :), shi lui Dan ii luam dobanda :) ca sintem afacerishtri mancatiash. :huh:

 

 

 

 

 

PS - GASCA JOIA ASTA STRANGEM BANII PT AVANSUL LA CAZARE PT 1 MAI - CINE VREA SA AIBA ASIGURATA CAZAREA - MAINE - 8 APR e MOMENTUL SA COTIZEZE!

DACA NU COCOSHEI VA DESCURCATI SINGUREI - iar eu nu garantez ca o sa si gasiti ceva cazare avand in vedere ca yoginii or sa invadeze zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...