Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Salutare din nou si cu parere de rau vreau sa va spun ca sunt dezamagit ca nu am apucat sa va cunosc pe majoritatea din voi la aceasta intrrunire saptamanala,dar se pare ca in urma unei accidentari banale la mana stanga nu am sa mai pot conduce mai bine de o luna de zile cel putin ......dar daca sanatatea o sa imi permita ca timpul sunt sigur ca am sa il am o sa vin usor cu linia 41 ;) in fiecare vineri sau joi cum a ramas .Toate cele bune sa ne auzim de bine :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu se mai tine joi sedinta fiindca unii nu vin/nu vin deloc

Nu-i bai, s-a hotarat ca sedinta sa fie vineri, deoarece mai multa lume poate sa ajunga si ii convine tuturor dar din moment ce

am vazut ca vineri nu era nimeni la sedinta am zis ca e deja foarte aiurea.

Ca multi altii, am decis sa nu mai ard gazul/timpul si sa bat drumul de "acasa" si pana la "sedinta-birou" de acum in colo.

Sugestie: Sa se tina sedinta pe forum ca si asa e criza, forumul merge si, deasemenea, e mai usor pentru toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost pe Transfagarasan, dar doar o singura zi, sambata, dus-intors

 

http://picasaweb.google.ro/doctorucivile/1...TransFagarasan#

 

ne-a plouat din Bucuresti pana pe la km 50 pe A1, apoi din Sinca Veche (dinspre Fagaras spre Poiana Marului) pana in Zarnesti

la Capra soare si caldut, dupa ce am iesit din tunel la Balea, ceata si frig. apoi, dupa ce am plecat de la lac, s-a ridicat si ceata

frumos peisajul, pacat de drumul de la Vidraru la Piscul Negru care e PLIN DE GROPI SI GALME SI PIETRIS IN CURBE, la coborarea spre Balea Cascada sunt santuri longitudinale in asfalt care iti fura ba roata fata ba cea spate, iar drumul de la Sinca Veche la Zarnesti, E SI MAI RAU, cu gropi mai mari si mai adanci

 

Bucuresti - Pitesti - Curtea de Arges - Balea - Fagaras - Zarnesti - Rasnov - Paraul Rece - Predeal - Ploiesti - Bucuresti, cca 540 km, cca 12 ore, cca 4.2 l/100km pt mine si 5.3 l/100km pt CB750. am ales returul pe DN1 deoarece la CB750 s-a ars intai filamentul de la faza de drum, apoi si de la faza lunga, pe DRUMUL de la Vidraru la Piscul Negru, restul traseului folosind doar becul de pozitie eu am pierdut doar un surub, de la carena laterala dreapta

 

asa ca puneti pe lista de discutii de la sedinta si o tura pe Transfagarasan. merita si nu costa o avere, eu am facut plinul doar de 2 ori, la Curtea de Arges si in Fagaras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi in weekend am fost la Tismana la Intalnirea Veteranilor

Nu ne-a plouat deloc .Se pare ca in zona aia nu a plouat de o saptamana.A fost frumos. Muzica ,foc de tabara,haleala buna,alcool la greu.

La intoarcere am vrut sa fac un ocol pe Transalpina-Obarsie-Voineasa-Brezoi -Fagaras-TRANFAGARASAN-Pitesti-Bucuresti dar pentru asta trebuia sa ne sculam cat mai de dimineata Duminica. Nu s-a putut din cauza alcoolului.Asa ca am plecat de la Tismana pe la ora 13:00.Dar tot mi-am permis o endureala pe Cheile Sohodolului pana la Campu lui Neag si apoi -defileul Jiului-Tg. Jiu-RM. Valcea- Pitesti- Bucuresti

 

Vinerea care vine va asteptam cu drag pe langa Cheia.Detalii mai jos.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am plecat din Bucuresti sambata 17 iulie ora 09.15 spre BMW Camp.

 

Eram 5 moto: 3 Dominatoare (in frunte cu Sebastian si terminand cu Sorin), 1 Kawasaki ZR7 si eu. Dupa un mic popas la Valenii de Munte si ceva curbe spre Cheia, am intrat pe drumul care ducea catre BMW Camp. Balti, noroi, si mai mult noroi, apoi noroi pe o carena ... o sa vedeti in filmulet de ce ne-am intors iar la asfalt, filmulet facut de Sebastian, care este rugat sa-l puna cumva sa vada lumea ce si cum ;)

 

Acolo ne-am despartit, eu hotarat sa ajung in Navodari unde-mi era prietena (cu masina, nu cu Dominatorul) restul intorcandu-se pe acelasi drum la Bucuresti. Ca traseul eu am ales ruta Cheia Brasov Siriu Buzau Slobozia Harsova Navodari, unde am ajuns la ora 21.30 dupa 610 km (vai de fundul meu, la propriu)

 

http://picasaweb.google.ro/doctorucivile/1...0CheiaNavodari#

 

bineinteles ca m-a plouat bine pe A2, la intoarcere, vreo 10 km

 

Dan, ceva poze de la BMW Camp?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan, ceva poze de la BMW Camp?

Vin si pozele.Astept sa le primesc ca eu doar am filmat.

 

Imi pare rau ca nu ati ajuns .Ma mir ca nu a reusit Sorin sa treaca desi acolo a ajuns un nene de 40 de ani care era la primul lui drum,de-abia isi luase permis.A mai ajuns si o fata pe un Ducati de strada cu slicuri.A ajuns si un nene cu un BMW RT cu pasagera si bagaje.Toate astea vineri pe ploaie.Sambata se mai uscase drumul.Pacat, ca a fost frumos ;)

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php/to...p/page__st__180

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, dar eu sunt un nene de 40 si ceva si tot incepator si mai aveam si cauciucuri de strada. ata ete buba. Am citit dincolo si am vazut cate probleme au avut destul de multi la intoarcere. Pacat ca au avut accident. Sper ca la Dominatoriada sa ma descurc mai bine.

Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorinel, nu te criticam.Atat doar ca vroiam sa vad mai multa vointa.Ai cazut,te ridici si mergi mai departe,nu intri in panica.Mai aveai putin si ajungeai.Stii bancul cu ala care a traversat 3/4 din lac si a obosit,drept urmare s-a intors inapoi :(

Cei care au avut probleme la intoarcere au fost doi.In primul caz doi baieti erau in afara drumului,stergeau motoarele de apa dupa ploaie iar unul cu masina nu a vazut ca drumul o ia la stanga si a intrat in ei.Unul a scapat usor iar celalalt e in spital cu fisura de bazin.Al doi-lea caz ,un baiat din Cluj s-a dat tare pe curbele de pe Feleac pana s-a intalnit cu o portiune de nisip.Protectiile de genunchi erau acasa in dulap si drept urmare unul din genunchi arata horror.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram 5 moto: 3 Dominatoare (in frunte cu Sebastian si terminand cu Sorin), 1 Kawasaki ZR7 si eu. Dupa un mic popas la Valenii de Munte si ceva curbe spre Cheia, am intrat pe drumul care ducea catre BMW Camp. Balti, noroi, si mai mult noroi, apoi noroi pe o carena ... o sa vedeti in filmulet de ce ne-am intors iar la asfalt, filmulet facut de Sebastian, care este rugat sa-l puna cumva sa vada lumea ce si cum :(

 

Cam asa arata filmuletzul amintit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare gasca. Vinerea asta tinem sedinta, ca unii au venit din luna apicola, altii de pe coclaurilii tarii asa ca e de discutat. :(

Mesaj completat

PS - DANE - poze de la bemeri

 

PS 2 - Sebi - traiti-ar camera! uite-asa se invata novicii cu noroaiele. Insa amn o intrebare - p'a lu' Doctoril de ce a trebuit sa fie repusa pe drum??

 

PS 3 - d-abia astept sa luam APUSENII in crampoane! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS - DANE - poze de la bemeri

Pai n-am ca eu am filmat.V-am dat mai sus un link catre situl unde s-a tinut discutia .Acolo au pus poze baietii care au facut.Daca vrea cineva filmul sa-mi dea pe PM adresa de email ca e prea lung pt Youtube.

Impresile le povestesc vineri.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare gasca. Vinerea asta tinem sedinta, ca unii au venit din luna apicola, altii de pe coclaurilii tarii asa ca e de discutat. :)

Mesaj completat

PS - DANE - poze de la bemeri

 

PS 2 - Sebi - traiti-ar camera! uite-asa se invata novicii cu noroaiele. Insa amn o intrebare - p'a lu' Doctoril de ce a trebuit sa fie repusa pe drum??

 

PS 3 - d-abia astept sa luam APUSENII in crampoane! :D

A lu' Doctoril a trebuit doar intoarsa 180 de grade, nu ridicata :) :P Pe principiul: unde-s doi, puterea creste (si butoiul se goleste :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Szeklerland, adica Turul Ciclist al Tinutului Secuiesc

miercuri seara - plecarea la 18.30 din Bucuresti, sosirea la Miercurea Ciuc la 23.30 (268 km)

joi - 07.30 micul dejun + pranzul, 09.30 plecarea din MCiuc la Lunca de Jos, 11.00 start din Lunca de Jos, Bradesti, Gheorgheni, sosirea in pasul Pongracz, MCiuc, (274 km) 18.30 cina

vineri - 07.30 alimentare, 08.00 micul dejun + pranzul, 09.30 plecarea din MCiuc la Tusnad, start la 11.00, Targu Secuiesc, Sfantu Gheorghe, Targu Secuiesc, MCiuc, (223 km) 18.30 cina

sambata - 07.30 alimentare, 08.00 micul dejun + pranzul, 09.30 start din MCiuc, Sandominic, Ciumani, Odorheiul Secuiesc, MCiuc, (195 km) 19.00 cina

duminica - 07.30 alimentare, 08.00 micul dejun, ploaie, 10.15 plecarea spre startul in catararea de 14 km pana la Baile Harghita, 14.30 pranzul, 15.00 start catre Bucuresti din MCiuc, Tusnad, ploaie, Sfantu Gheorghe, ploaie, Brasov, ploaie, Bran, ploaie, Rucar, ploaie, Mateias, ploaie, stanga spre Targoviste ... viitura in Stoenesti, dat din apa de pe drum pietre si lemne, viitura in Badeni, dat din apa de pe drum pietre si lemne, viitura in Cotenesti, viitura in Malu cu Flori ... Voinesti - uscat, cumparat mere, Targoviste, Bucuresti 21.30

cam asa am petrecut noi 1311 km in 4 zile

 

http://picasaweb.google.ro/doctorucivile/2...010Szeklerland#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...