Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dane, probabil ca ai plecat in 5 min sau mai putin, eu cu Nico am ajuns la 21:30 si am stat pana la 10:45 , apoi am mers si pe la Cheers ca m-am gandit ca va adunati acolo :lol: . Cheers inchis.

Las ca ne vedem vinerea asta. Dar pt oriuce eventalitate - hai sa vb si la tel ca e mai sigur. :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba io's mai motociclist

 

insula Thassos, Grecia

desi planul initial era sa mergem 4 moto cu 4 calare, am ajuns sa plecam 4 in masina.

plecarea a fost sambata 4 septembrie ora 04.00: Bulgaria, Grecia, Thassos, sosire in campingul din Pefcari pe la ora 19.00.

duminica plaja si plimbare prin Potos si baie si scufundari (cu ochelari de inot si apoi si cu snorkel).

luni plimbare la piscina naturala Giolla (plaja plus scufundari), la plaja Psili Ammos (plaja plus scufundari), apoi la plaja din Aliki (plaja plus scufundari) si vizita la fosta cariera de marmura, vizita la fosta capitala Theologos si cina in Potos.

marti fetele la plaja, baietii pe varful Ipsarion (3,5 ore la urcare si 2 ore la coborare) si vizita in Limenas pt retinut bilete la turul insulei.

miercuri turul insulei cu vaporasul Eros II, de la ora 09.30 la 18.00, cu 3 opriri pt baie si un gratar.

joi si vineri eu am inchiriat un scuter de 50cc care m-a plimbat pe tot asfaltul de pe insula si nu numai, cca 400 km. ceilalti au facut plaja si scufundari si plimbari pe jos si cu masina.

sambata, deoarece a fost prima zi cu nori si vant, am vrut sa mergem la faimoasele cascade de langa Theologos, dar dupa cca 2 ore de mers ne-am intors de langa satul Kastro deoarece nu era apa deloc in raul format din cascade, deci am banuit ca nici cascadele nu erau. ne-am racorit pe Paradise Beach, in valuri.

duminica am plecat dintre nori si vant la ora 08.00 si am intrat in tara pe la Giurgiu pe la ora 21.00

 

sunt 2 carduri:

 

http://picasaweb.google.ro/doctorucivile/T...mbrie2010Card1#

 

http://picasaweb.google.ro/doctorucivile/T...mbrie2010Card2#

 

daca nu sunt de ajuns, mai sunt poze de la colegii de nisip, apa sarata, soare ...

 

http://picasaweb.google.com/micky.serbanes...true&pli=1#

 

ce as mai fi mers cu moto prin muntii dintre Bulgaria si Grecia (am iesit pe la noul punct de frontiera din munti, Zlatograd)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 50 de zile si 12000 EUR cheltuiti (din care 4000 imprumutati) am reusit sa terimin amenajarea apartamentului.

Asadar devin disponibil la calatorii incepand cu 4 Octombrie.Pana atunci ma duc in Ardeal sa ma refac,ca mult stres am indurat. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 50 de zile si 12000 EUR cheltuiti (din care 4000 imprumutati) am reusit sa terimin amenajarea apartamentului.

Asadar devin disponibil la calatorii incepand cu 4 Octombrie.Pana atunci ma duc in Ardeal sa ma refac,ca mult stres am indurat. ;)

Mama, ce de bani (imprumutati ;) ). Io cred ca ai reusit sa-l faci decomandat la cati bani ai bagat in el! :) Oricum, bine ca ne-ai zis in ce perioada sunteti plecati, sa avem timp sa venim si sa furam diamantele cu care ai incrustat peretii :)

 

P.S.1. Nu-i problema ca ai dat 12000, dar ai pierdut poate cele mai frumoase 50 de zile de motocicleala pe anul asta.

P.S.2. Daca stiam ce buget aloci pentru renovare, ti-l faceam eu cu 11900 si in mai putin timp (cel mult 49 de zile); in plus, puteai sa platesti doar un avans modic si restul in 6 rate egale, de exemplu 2-3 euro/luna :D

Mesaj completat

Dupa 50 de zile si 12000 EUR cheltuiti (din care 4000 imprumutati) am reusit sa terimin amenajarea apartamentului.

Asadar devin disponibil la calatorii incepand cu 4 Octombrie.Pana atunci ma duc in Ardeal sa ma refac,ca mult stres am indurat.

Auzi? (stiu ca n-ai cum sa auzi, dar poti sa vezi, dar asa-i vorba) Daca mergeam cu totii la Moto XCountry Festival in loc de Plescoiada de la Piatra Craiului, mai mergeai in Ardeal?

 

P.S. Daca te superi c-am intrebat, dau o bere. Daca nu te superi, dam noroc, fiecare cu berea lui

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pe de alta parte, iata un tutorial de mers pe doua roti facut de arabi: http://www.4tuning.tv/index.php?module=con...;id=T2kD5iior3I

 

Pe cand un tutorial de mers pe-o roata (tot de la arabi)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost

Sambata: Bucuresti – Buftea – Targoviste – Sinaia - Paraul Rece – Rasnov – Zarnesti - Plaiul Foii - 7 Crai

Duminica: 7 Crai – Zarnesti – Brasov – Cheia – Ploiesti - Bucuresti

 

Sambata, desi pe toate site.urile de meteo zicea ca nu ploaie in Romania, de la Pietrosita pana la Rasnov a cazut o chestie umeda de sus, dar nu prea era ploaie. De la Rasnov la Zarnesti a fost senin si soare, apoi am intrat sub marele nor negru ce statea pe creasta Craiului.

Duminica, desi pe toate site.urile de meteo zicea ca nu ploaie in Romania decat spre seara, inca de dimineata cadea aceeasi chestie umeda de sus, care se oprea pt niste reprize de ploaie. Pic Pic/ploaie asta ne-a insotit pana in Valenii de Munte, unde era senin si soare si uscat pe jos.

 

http://picasaweb.google.ro/doctorucivile/2...mbrie20107Crai#

 

asteptam pozele din satul Magura

Editat de doctoril
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost

Sambata: Bucuresti – Buftea – Targoviste – Sinaia - Paraul Rece – Rasnov – Zarnesti - Plaiul Foii - 7 Crai

Duminica: 7 Crai – Zarnesti – Brasov – Cheia – Ploiesti - Bucuresti

 

Sambata, desi pe toate site.urile de meteo zicea ca nu ploaie in Romania, de la Pietrosita pana la Rasnov a cazut o chestie umeda de sus, dar nu prea era ploaie. De la Rasnov la Zarnesti a fost senin si soare, apoi am intrat sub marele nor negru ce statea pe creasta Craiului.

Duminica, desi pe toate site.urile de meteo zicea ca nu ploaie in Romania decat spre seara, inca de dimineata cadea aceeasi chestie umeda de sus, care se oprea pt niste reprize de ploaie. Pic Pic/ploaie asta ne-a insotit pana in Valenii de Munte, unde era senin si soare si uscat pe jos.

 

http://picasaweb.google.ro/doctorucivile/2...mbrie20107Crai#

 

asteptam pozele din satul Magura

Uite un rezumat de fotografii si filmari aici: FOTO & VIDEO - Piatra Craiului, septembrie 2010. Tot aici vei gasi link-uri pentru download foto (si-ti recomand sa-mi trimiti si mie o arhiva, ca sa le pot centraliza) - link-urile vor aparea in timp, pe masura ce primesc fotografiile de la toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost

Sambata: Bucuresti – Buftea – Targoviste – Sinaia - Paraul Rece – Rasnov – Zarnesti - Plaiul Foii - 7 Crai

Duminica: 7 Crai – Zarnesti – Brasov – Cheia – Ploiesti - Bucuresti

 

Sambata, desi pe toate site.urile de meteo zicea ca nu ploaie in Romania, de la Pietrosita pana la Rasnov a cazut o chestie umeda de sus, dar nu prea era ploaie. De la Rasnov la Zarnesti a fost senin si soare, apoi am intrat sub marele nor negru ce statea pe creasta Craiului.

Duminica, desi pe toate site.urile de meteo zicea ca nu ploaie in Romania decat spre seara, inca de dimineata cadea aceeasi chestie umeda de sus, care se oprea pt niste reprize de ploaie. Pic Pic/ploaie asta ne-a insotit pana in Valenii de Munte, unde era senin si soare si uscat pe jos.

 

http://picasaweb.google.ro/doctorucivile/2...mbrie20107Crai#

 

asteptam pozele din satul Magura

Dragul meu, pe weather.com si pe vremea de la gugal scria ca o sa ploo tot weekendu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Scuze ca dau buzna p'aici.... daca aveti timp si chef....mergeti sa-i vedeti pe baietii astia.....eu i-am vazut.....merita!

http://benetoneband.wordpress.com/2010/09/...d-london-7-oct/

 

uite-i aici:http://www.youtube.com/watch?v=u5XxVctcat4

 

Asfalt uscat! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit.M-am intors din "statiune". Felicitari pt iesire .Frumoase poze.

 

Mama, ce de bani (imprumutati :P ). Io cred ca ai reusit sa-l faci decomandat la cati bani ai bagat in el! ;) Oricum, bine ca ne-ai zis in ce perioada sunteti plecati, sa avem timp sa venim si sa furam diamantele cu care ai incrustat peretii :D

Bine, nu toti banii s-au dus in pereti. Am schimbat pe langa termopane si usi interioare,toata mobila ,toata vesela,toate perdelele,cu galerii aragaz ,hota,calorifere sau mai usor de inteles....gandeste-te ca am aruncat TOT din casa, mai putin hainele si frigiderul.

 

Auzi? (stiu ca n-ai cum sa auzi, dar poti sa vezi, dar asa-i vorba) Daca mergeam cu totii la Moto XCountry Festival in loc de Plescoiada de la Piatra Craiului, mai mergeai in Ardeal?

 

P.S. Daca te superi c-am intrebat, dau o bere. Daca nu te superi, dam noroc, fiecare cu berea lui

Nu ma supar. Exista o explicatie. Pe 1 septembrie cand propuneam ce propuneam nu aveam idee in ce groapa financiara urma sa intru asa ca 3 saptamani mai tarziu am constatat ca nu-mi mai permit sa ies nicaieri si asa a venit varianta cu Apusenii la socrii.

Toate cele bune! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello tuturor,

 

Nici eu n-am murit, sunt bine...am reusit sa termin in proportie de 90% cu casa (mai am ceva mobila de luat). Nu mai vand nici motorul, am zis ca mai bine ma chinui si le iau pe rand, un hobby am si eu..Vara asta nu am prea urnit-o, 2 luni am pierdut cu casa si cand am iesit, am iesit singur, cu cine s-a gasit ca pasagera :blink:..Am avut blocat contul aici ca cica am dat spammuri cu motorul de vanzare (data viitoare fac reclama la lumanari, vedem daca ma blocheaza astia din nou )..Si eu sunt nostalgic dupa vremurile alea, am niste amintiri cu voi care vor dainui vesnic..Din pacate s-a dus, poate ca nu de tot, dar e ca-ntr-o relatie :wink:...in fine... Exact cum zice si donsoara cu bestia albastra cu zanute pe ea ( :) ), poate ne-om mai vedea la o bere intr-o zi calduroasa....

 

Succes!

 

 

Iar kakaturile cu rideri cu fapta, cu vorba, cu gandul..hai sa le lasam mai moale, vorba fetei, e pasiune, nu demonstreaza nimeni nimic ca se da mai mult sau mai putin, mai bine sau mai prost. Acum vreo 2 ani ma luase un "expert" de asta pe aici sa dam liniute ca el e mare rossi..si i-am zis ca nu-s bun la liniutze dar s-ar putea ca la bataie sa-l fac si nu a mai fost "general"(asa isi spunea)..Fiecare face ce vrea, cum vrea, cu cine vrea..

 

 

 

 

 

 

Editat de shuvyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Dane - sa-ti Traiasca si sa dai o bere...sau mai multe ca sa va tina!ca vb aia facusi investment nu gluma! :)

 

Piticule - ma bucur ca mai traiesti si ca mai dai si tu un semn - mi-a spus Priest ca tu te chinui cu casa asa ca el se chinuie sa nu-ti rugineasca SV-ul!

 

In ceea ce priveste partea cu "sedinta" vad ca scroafa e moarta in cotet si cu fundu'n usa, insa avind in vedere ca sunt veterinar mai fac o ultima incercare dupe care in fct de rezultat voi vedea care-i treaba.

 

Prin urmare:

 

CINE VREA/ ARE CHEF/ POATE / SE SIMTE IN STARE/ ALTELE sa vina la sedinta il/ii astept vinerea asta 15 oct la Brdo incepand cu ora 21 (ca mai lucreaza lumea) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Dane - sa-ti Traiasca si sa dai o bere...sau mai multe ca sa va tina!ca vb aia facusi investment nu gluma! :wink:

 

Piticule - ma bucur ca mai traiesti si ca mai dai si tu un semn - mi-a spus Priest ca tu te chinui cu casa asa ca el se chinuie sa nu-ti rugineasca SV-ul!

 

In ceea ce priveste partea cu "sedinta" vad ca scroafa e moarta in cotet si cu fundu'n usa, insa avind in vedere ca sunt veterinar mai fac o ultima incercare dupe care in fct de rezultat voi vedea care-i treaba.

 

Prin urmare:

 

CINE VREA/ ARE CHEF/ POATE / SE SIMTE IN STARE/ ALTELE sa vina la sedinta il/ii astept vinerea asta 15 oct la Brdo incepand cu ora 21 (ca mai lucreaza lumea) .

Daca, totusi, vine cineva in intervalul 21:00-21:30 si nu gaseste pe nimeni (inclusiv pe dl. dr. veterinar citat), sa nu se ingrijoreze si nici sa nu plece. Motive lesne de inteles :) (puteti remarca faptul ca a precizat ora 21, care incepe la minutul 21:00 si se termina la ora 21:59, asa ca si-a luat 60 de minute de siguranta in care poate sa apara si domnia sa fara sa intarzie :blink: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bogdan

Merci de urari,sunt mandru de ceea ce am realizat ,mai ales ca totul a fost desenat de mine in prealabil si apoi pus in practica de meseriasi.Modelul de la baie l-am furat de la Dedeman si am mai furat putin de pe net la mobila de Living.Asadar sunt bun de cinste.Care vine vineri o sa fie "cinstit"

 

@mihaitza

Felicitari pt renovare.Nu stiu cum a fost la tine dar mie mi-au scos peri albi zugravii.Au mana buna dar in schimb la cheful de munca stateau prost.Trebuia sa-i imping de la spate.Imi venea sa le scot sculele la usa si sa schimb yala.Spre final imi venea sa-i bat ca nu prea s-au priceput la parchet si a trebuit sa rectific eu prostia lor.

 

Sambata vreau sa ies cu motorul.Se reuneste grupul organizatorilor BMW Camp (adica eu cu Angi si cu Gabi) si o sa o dam pe endureala pe undeva pe langa Campina.Plecam dimineata si venim seara.Daca va surade la careva ideea dati PM sau vb la sedinta.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mihaitza

Felicitari pt renovare.Nu stiu cum a fost la tine dar mie mi-au scos peri albi zugravii.Au mana buna dar in schimb la cheful de munca stateau prost.Trebuia sa-i imping de la spate.Imi venea sa le scot sculele la usa si sa schimb yala.Spre final imi venea sa-i bat ca nu prea s-au priceput la parchet si a trebuit sa rectific eu prostia lor.

 

 

Eheee..eu am schimbat 3 echipe si tot nu a iesit cum vroiam eu. A 4-a echipa mi-a facut bucataria si erau chiar meserie. Veneau dimineata la 8 si plecau la 19. Plus ca eu plecam la munca si nu statea nimeni cu ei. Mi-au dat termen 10 zile si au terminat in 3...Si au facut si oleaca de curatenie cand eu plecat! :D)..Am zis ca si la nevasta daca am norocul din a 4-a incercare, platesc pensie alimentara de nu-mi ajung banii nici macar pt un prospect gratuit :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...