Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sper ca nu va incepe nimeni p-aici : "am eu un caz mai interesant", etc...sau sper ca nu ma vor bana administratorii acestui site..Un caz infiorator din punctul meu de vedere: http://www.dorupanaitescu.ro/inapoi-din-we...-mehedinti.html . Cum pasionatii de 4X4 au luat atitudine, poate reusim sa ne mobilizam si noi cu un cos de portocale si dulciuri macar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult stimate si iubite Domnule SHUVY,

probabil ca nu ai binevoit sa opresti la Horezu in vara sa-mi vezi fata hidoasa.

bineeee !!!!

o sa-ti pun cuie pa drum mai draga.

cacand le vei lua sa te"n panezi.

mai te pup. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult stimate si iubite Domnule SHUVY,

probabil ca nu ai binevoit sa opresti la Horezu in vara sa-mi vezi fata hidoasa.

bineeee !!!!

o sa-ti pun cuie pa drum mai draga.

cacand le vei lua sa te"n panezi.

mai te pup. :D

 

 

Sef, nu am trecut toata vara prin Tg-Jiu. Am fost prins complet aici...Dar banuiesc ca nu o sa vinzi mosia de la Horezu, deci nu e vremea trecuta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece pt unii sezonul moto s-a incheiat (a expirat asigurarea si pt inca cca 1 luna de timp favorabil nu merita sa platesti 6) am trecut la alte activitati (nu redecorat casa, am ales ceva mai ieftin :D )

Plecarea din Buc a fost sambata la ora 07, parcarea la partia Calinderu din Busteni, apoi Camin Alpin, Poiana Costilei, Pichetul Rosu, Poiana Izvoarelor, Diham (ora 16.30 parca). Am reusit sa parcurgem acest traseu numai cu ajutorul a numeroase pauze pt poze, pt mancare, pt plaja, pt ...

Duminica am plecat din Diham pe la ora 11 si am ajuns in parcarea de la partia Calinderul pe la ora 15-30, dar am parasit statiunea Busteni doar dupa sandwishuri si prajituri (pe str de langa telecabina).

 

in rest, vedeti si voi cu ce ne-am confruntat:

 

http://picasaweb.google.ro/doctorucivile/Diham2010#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

 

Dat fiind ca e vremea frumoasa si nu ati bagat inca mobrele la iernat vreau sa va rog urmatoarele:

Maine (31.10.2010) la ora 16:00 ma voi casatori la Biserica Kretzulescu (biserica rosie dintre Sala Palatului si Magazinul Muzica) si v-as ruga taaareee muuuult sa veniti in numar cat mai mare si sa faceti galagie cat mai mai mare cu mobrele.

 

Va multumesc mult!

 

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Pentru prima data am ajuns pe pagina a-II-a! :moto:

 

De cand s-a schimbat ziua de intalnire, s-a cam terminat cu grupul asta.

 

PACAT!

 

:kiss:

 

Of, mai Sorine, daca ziceai si tu o vorba ieri, ne-ai fi gasit la Bordo pe mine, Diddi, Razvanus, Bogdan CBR, OBi 1, Claudiu, Vlad, etc. :lol: A fost o iesire spontana, organizata pe ultima suta de metri, si de-asta n-am avut timp sa dam sfoara-n tara! Au un vin fiert la Bordo, o nebunie, asa ca vom face un reload cu siguranta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,eu sunt de vina ca am venit cu ideea sa schimbam ziua.Eu am destramat grupul. :moto:

Hai sa fim seriosi.Au fost doar doua persoane care tineau mortis sa ramana Joi iar grupul s-a destramat din alte motive.

Nu venitul la o carciuma sudeaza un grup.Si prin absurd daca se strang 14 persoane la o masa asta nu inseamna ca toti fac parte din grup.

Bine-nteles, daca acceptam ca GRUP reprezinta o adunare a simpatizantilor fenomenului Moto atunci se poate concluziona ca noi alcatuiam cu totii un GRUP.

Daca insa definim GRUP ca grup de prieteni,gasca de prieteni, atunci e insuficient ca relatiile sa fie intretinute de prezenta la o carciuma sau de pasiunea pentru motociclete.Prietenia se bazeaza pe incredere ,cinste,toleranta,respect reciproc,ajutor reciproc,etc.Prietenul e acela pe care il poti suna la 3 dimineasta sa-l rogi sa te ajute fara sa te gandesti ca s-ar putea supara.Prieten iti e cel care se supara cand afla ca ai avut nevoie de el si ai ezitat sa-l suni.Prieten iti e cel care se bucura de realizarile tale si sufera pentru neimplinirile tale.

Concluzia mea e ca s-a destramat un grup de motociclisti petrecareti, dar nu-i nicio problema.Va exista tot timpul un grup,intr-o componentza sau alta care sa se plimbe impreuna sau sa bea o bere impreuna ,indiferenta ca va fi Joi,Vineri sau in weekend.Nu s-a destramat un grup de prieteni,pentru ca nu a existat unul. Daca ar fi existat, el nu s-ar fi destramat.Ar fi fost cladit pe principii mult mai inalte si mai greu de ucis decat criteriul posesiei de vehicul motorizat cu doua roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suveleo, unde muma dracilor tii telefonu' ala? Intreb fiindca ieri m-am chinuit sa dau de tine ca sa te urez si am conversat numa' cu robotica...tu cred ca erai cazut in melancolia aniversarii, ori cazut in ulcica de vin trimis de Ion si Ileana, de la tara!

In fine, repet ceea ce am spus ieri in gind, si aici, cu speranta ca vei citi cindva: "LA MULTI ANI!" sfinte Mihai. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,eu sunt de vina ca am venit cu ideea sa schimbam ziua.Eu am destramat grupul. ;)

Hai sa fim seriosi.Au fost doar doua persoane care tineau mortis sa ramana Joi iar grupul s-a destramat din alte motive.

Nu venitul la o carciuma sudeaza un grup.Si prin absurd daca se strang 14 persoane la o masa asta nu inseamna ca toti fac parte din grup.

Bine-nteles, daca acceptam ca GRUP reprezinta o adunare a simpatizantilor fenomenului Moto atunci se poate concluziona ca noi alcatuiam cu totii un GRUP.

Daca insa definim GRUP ca grup de prieteni,gasca de prieteni, atunci e insuficient ca relatiile sa fie intretinute de prezenta la o carciuma sau de pasiunea pentru motociclete.Prietenia se bazeaza pe incredere ,cinste,toleranta,respect reciproc,ajutor reciproc,etc.Prietenul e acela pe care il poti suna la 3 dimineasta sa-l rogi sa te ajute fara sa te gandesti ca s-ar putea supara.Prieten iti e cel care se supara cand afla ca ai avut nevoie de el si ai ezitat sa-l suni.Prieten iti e cel care se bucura de realizarile tale si sufera pentru neimplinirile tale.

Concluzia mea e ca s-a destramat un grup de motociclisti petrecareti, dar nu-i nicio problema.Va exista tot timpul un grup,intr-o componentza sau alta care sa se plimbe impreuna sau sa bea o bere impreuna ,indiferenta ca va fi Joi,Vineri sau in weekend.Nu s-a destramat un grup de prieteni,pentru ca nu a existat unul. Daca ar fi existat, el nu s-ar fi destramat.Ar fi fost cladit pe principii mult mai inalte si mai greu de ucis decat criteriul posesiei de vehicul motorizat cu doua roti.

foarte adanc,spiritual pana in plaiul foii si inapoi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte adanc,spiritual pana in plaiul foii si inapoi

Am stat putin si m-am gandit ce e cu plaiul foii.Pe urma mi-am amintit.Vezi eu deja am uitat.D-asta zic ca daca esti prieten cu cineva esti tolerant cu el iar micile derapaje le uiti repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite nca ne intinliram citiva. Deja sunt 2 grupuri :goodposting:). Am inteles ca Biker's aniverseaza 4 ani. MERGEM?

 

salutare turor.

m-am mutat de curand in Crangasi impreuna cu nipra din dotare. Dat fiind faptul ca nu e cartierul cel mai luminat sau cel mai bine famat, ma gandeam ca ar fi o idee sa cunosc ceilalti motociclisti de prin zona, eventual sa gasesc un loc unde sa inoptezesi ierneze batrana motoreta, sau sa surubareasca posesorul, evetual ca ajutor pentru alt motociclist.

 

intr-un cuvant: in vreun garaj mai are cineva un loc de moto? exista un loc de intalnire?

 

bafta si caldura, sa prelungim sezonul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite nca ne intinliram citiva. Deja sunt 2 grupuri :goodposting:). Am inteles ca Biker's aniverseaza 4 ani. MERGEM?

 

salutare turor.

m-am mutat de curand in Crangasi impreuna cu nipra din dotare. Dat fiind faptul ca nu e cartierul cel mai luminat sau cel mai bine famat, ma gandeam ca ar fi o idee sa cunosc ceilalti motociclisti de prin zona, eventual sa gasesc un loc unde sa inoptezesi ierneze batrana motoreta, sau sa surubareasca posesorul, evetual ca ajutor pentru alt motociclist.

 

intr-un cuvant: in vreun garaj mai are cineva un loc de moto? exista un loc de intalnire?

 

bafta si caldura, sa prelungim sezonul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite nca ne intinliram citiva. Deja sunt 2 grupuri :goodposting:). Am inteles ca Biker's aniverseaza 4 ani. MERGEM?

 

salutare turor.

m-am mutat de curand in Crangasi impreuna cu nipra din dotare. Dat fiind faptul ca nu e cartierul cel mai luminat sau cel mai bine famat, ma gandeam ca ar fi o idee sa cunosc ceilalti motociclisti de prin zona, eventual sa gasesc un loc unde sa inoptezesi ierneze batrana motoreta, sau sa surubareasca posesorul, evetual ca ajutor pentru alt motociclist.

 

intr-un cuvant: in vreun garaj mai are cineva un loc de moto? exista un loc de intalnire?

 

bafta si caldura, sa prelungim sezonul

Mesaj completat

Uite nca ne intinliram citiva. Deja sunt 2 grupuri :blink:). Am inteles ca Biker's aniverseaza 4 ani. MERGEM?

 

salutare turor.

m-am mutat de curand in Crangasi impreuna cu nipra din dotare. Dat fiind faptul ca nu e cartierul cel mai luminat sau cel mai bine famat, ma gandeam ca ar fi o idee sa cunosc ceilalti motociclisti de prin zona, eventual sa gasesc un loc unde sa inoptezesi ierneze batrana motoreta, sau sa surubareasca posesorul, evetual ca ajutor pentru alt motociclist.

 

intr-un cuvant: in vreun garaj mai are cineva un loc de moto? exista un loc de intalnire?

 

bafta si caldura, sa prelungim sezonul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite nca ne intinliram citiva. Deja sunt 2 grupuri :goodposting:). Am inteles ca Biker's aniverseaza 4 ani. MERGEM?

mergem

 

Bogdanele dati si voi de stire cand veniti Vinerea ca sa stiu si eu.Spre exemplu Vinerea trecuta as fi venit dar mi-era frica sa nu fiu singur ca nu a zis nimeni nimic. Macar de primea Speeduhh raspuns la intrebare .....

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand e aniversarea de 4 ani Biker's? Ar fi o treaba sa mergem toti ! Noi suntem pe lista de doritori.

Prima sarbatorire a fost pe 17 Noiembrie,a doua pe 14 Noiembrie iar anul trecut pe 21 Noiembrie.Adevarul e undeva la mijloc. :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cine afla primul sa dea de stire AICI ca sa stim cu totii data si ora si NE ORGANIZAM!!! Like in old times!

 

Daca va intruniti JOI - dati de stire - eu am un program mai flexibil si pot sa fac fata la 2 intruniri :goodposting:.

 

Nipra man - motorist1 - WELCOME!

 

Eu nu stiu nici un garaj, era un anunt acu ceva luni de un loc la garaj, cauta si tu in topic.

 

PS - se fac intruniri cu bikerii zonei la BORDO - JOI/VINERI - in functie de programul fiecaruia. AICI se anunta cine vine si apoi pe tel.

 

@DANUT - eu vroiam sa merg vinerea trecuta chiar daca nu era nimeni - doar asa sa beu o bere da noroc cu new commerii ca ne beuram in gasca mai mare.

Editat de shadowrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nipra man - motorist1 - WELCOME!

 

Eu nu stiu nici un garaj, era un anunt acu ceva luni de un loc la garaj, cauta si tu in topic.

 

PS - se fac intruniri cu bikerii zonei la BORDO - JOI/VINERI - in functie de programul fiecaruia. AICI se anunta cine vine si apoi pe tel.

 

multumesc de info.

 

inca sper sa gasesc un loc :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...