Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cineva prin zonă cu un kettlemax și o jumătate de oră din timpul liber de împrumut? Am reușit performanța de mi-l uita pe al meu împreună cu spray-ul de lanț acasă, în Teleorman. Între timp mi-am luat alt spray, însă parcă nu mă lasă sufletul (a se citi: portofelul) să cumpăr altă jucărie de cu.rățat lanțul.

Evident, mă prezint eu cu lichidele necesare, anume motorină și apă-malț-hamei.

Editat de ChipTavi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Doar pe Moinesti in Militari stiu, la Dan ala cu creatiile "Mad Max" de apar pe la diverse evenimente. Din Maniu spre Bd Timisoara dupa sina de tren pe dreapta, e vulcanizarea lui frati-su in fata si prin ea ajungi in laborator. A nu fi deranjat inainte de 11h :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Salut,

In garajul unde imi tin eu motorul mai sunt 2 locuri disponibile. Zona Crangasi, pe bd Constructorilor, vis a vis de Auchan. 50 de lei pe luna de moto. Mesaj sau 0737496303.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 6 months later...

Ca sa nu lasam topicul asta cu o stire negativa, hop si eu cu o intrebare in zona "noastra". Scula kettenmax sa curat si sa ung lantul gasesc pe la voi? Prefer sa dau 30 de lei cat ar costa la Dual Motors pentru operatiunea asta unui coleg forumist. Daca isi aloca si 15 minute sa ma ajute, e si mai bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu Kettenmax. Se gaseste si la noi parca la Kronau (pe stoc), e undeva la 80-90 ron. 

 

Dar...nu e chiar asa de usor (ca in clipurile de pe yt) sa cureti lantul cu dracia aia. Tinde sa se invarta pe lant (cu tot cu ancorarea de footpeg) si practic mai ai nevoie de inca o mana sa o tina pe loc. Cu o mana invarti de roata, cu alta tii "perfuzia" cu motorina, deci ambele sunt ocupate :D. In plus, se face mai multa mizerie decat te-ai astepta (iar, e diferit de ce vezi pe yt).

 

Eu pot sa ti-l imprumut sa te joci cu el (fara pretentii financiare), dar cred ca o sa-ti blestemi zilele. Asta raportat la cei 30 ron cat zici ca te-ar costa la Dual Motors. La service-urile BMW curatat + uns costa 120 ron :yikes:. La pretul asta da, merita sa faci tu treaba acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 57 minute, ovi_ice a spus:

Am eu Kettenmax. Se gaseste si la noi parca la Kronau (pe stoc), e undeva la 80-90 ron. 

 

Dar...nu e chiar asa de usor (ca in clipurile de pe yt) sa cureti lantul cu dracia aia. Tinde sa se invarta pe lant (cu tot cu ancorarea de footpeg) si practic mai ai nevoie de inca o mana sa o tina pe loc. Cu o mana invarti de roata, cu alta tii "perfuzia" cu motorina, deci ambele sunt ocupate :D. In plus, se face mai multa mizerie decat te-ai astepta (iar, e diferit de ce vezi pe yt).

 

Eu pot sa ti-l imprumut sa te joci cu el (fara pretentii financiare), dar cred ca o sa-ti blestemi zilele. Asta raportat la cei 30 ron cat zici ca te-ar costa la Dual Motors. La service-urile BMW curatat + uns costa 120 ron :yikes:. La pretul asta da, merita sa faci tu treaba acasa.

 

Merci de reply. Am avut si eu candva, dar am renuntat sa-l folosesc si l-am donat tocmai pentru motivele de care ziceai. El ca scula e foarte buna, insa tot mai ai nevoie de un ajutor si nu m-am mai complicat. Asa ca multumesc de oferta, stau in banca mea pana sare altcineva. Ori, il duc la Yamaha si aia e, dar stau dupa ei pentru bon, doar de-al dracului:) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...