Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

vad ca lumea se strange pe zone ale bucurestiului si mai socializeaza. m-am gandit ca n-o fi Crangasi-ul mai prejos :crack: . asa ca...indrazniti. si cu ocazia asta propun o excursie sau what ever in a doua zi de Paste, care ramaneti in Bucuresti si nu mereti prin vizite etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

no offense ; dar daca tot sunteti in sectorul 6 de ce nu va alaturati celor din Dr Taberei .

 

Vinerea ; ora 19.30 , Parcarea Billa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu, una, m-am gandit ca una e crangasiul si alta este drumul taberei (deh, nu-s tocmai cartiere vecine). da', in fine, manata de curiozitate, cred ca o sa vin sa va cunosc :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt oameni in zona Grivita-1 Mai (actual Ion Mihalache).. Si suntem destul de vecini, zic eu... Ne desparte doar Podul Grant, care nu e cartier :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt oameni in zona Grivita-1 Mai (actual Ion Mihalache).. Si suntem destul de vecini, zic eu... Ne desparte doar Podul Grant, care nu e cartier :D

 

 

aha, deci incepem sa ne strangem :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt oameni in zona Grivita-1 Mai (actual Ion Mihalache).. Si suntem destul de vecini, zic eu... Ne desparte doar Podul Grant, care nu e cartier :D

 

Eu stau pe 1 Mai... sau ma rog, intre Turda si Piata 1 Mai. Ne vedem la bere/suc/pizza? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau pe 1 Mai... sau ma rog, intre Turda si Piata 1 Mai. Ne vedem la bere/suc/pizza? :cheers:

 

 

good ideea, insa nu maine, ca tre' sa ma prezint la o bauta :peace: . in rest, oricand.. sa zicem... joi, vineri? si cred ca mai degraba bere, ca apoi iar se plange amimaqz ca bea suc :(

 

p.s. si bine ni te-ai alaturat! :moto:

 

Io.....crangasi......bd-ul constructorilor!

Am mai vazut o gramada de ageamii prin zona...... :D

:D

 

 

aha, in sfarsit si un vecin "sadea" :( . eu stau fix langa pod :bounce: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si io tot fix linga pod stau, pe linga Gogosaru', sau fostul, ma rog.Mai e cineva de pe strada mea?!?

 

sper ca acum nu se strangem si pe strazi :D . bine ai venit! :cheers:

 

so, ceva pe joi, vineri, o citirica, o berica? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau pe 1 Mai... sau ma rog, intre Turda si Piata 1 Mai. Ne vedem la bere/suc/pizza? :cheers:

 

Pfoaaa!! Poi tre' sa ne vedem...

 

Si io tot fix linga pod stau, pe linga Gogosaru', sau fostul, ma rog.Mai e cineva de pe strada mea?!?

 

Poi bravo domnu'.. ma tot invart pe acolo cand merg la taica-miu :bounce:

 

 

 

Si eu care credeam ca suntem cam putini pe acolo... Mai e in zona 1 Mai, foxdesert (Marius) - undeva aproape de Miciurin, in zona Ciuperca inca vreo 3 :peace: Ne strangem.. ne strangem :D

@Merenptah: da... berea e mai buna :moto: Si btw.. e amimagz.. apare des confuzia asta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa zicem joi, pe la un 19.30? propuneti voi un loc, care are bere pentru amimaGz si haleala pentru mine (ca io-s mai cu foamea-n glanda :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa zicem joi, pe la un 19.30? propuneti voi un loc, care are bere pentru amimaGz si haleala pentru mine (ca io-s mai cu foamea-n glanda :bounce: )

 

Nu obisnuiesc sa beau.. cel putin nu cand sunt departe de casa :D Adica mai departe de 300 de metrii :peace:

 

Ar fi o chestie loc destul in parcarile alea . Dar in zona lacului Morii?

Parca si acolo ar fi loc, pe langa parc.

 

Mah!! Tu vrei sa ma arunci in lac.. acolo, peste cimitir! :cheers:

 

 

 

Locuri exista! Este un bar super ok pe langa intersectia de la Miciurin (pe str. Sf. Maria mai precis) care se numeste Kaya.. Dar nu au mancare. Mai exista Gala (chiar in intersectie la Miciurin) care are si mancare si bere, preturile poate cam ridicate pt zona aia (berea 5 lei d-aia noi, pizza pe la 100 si ceva de mii, d-aia vechi de data asta). Pt la vara avem 2 terase tip bodega la o statie de 41 dupa Miciurin, mergand spre Casin. Pe Petru Maior (chiar in spate la shadowrider) mai e o carciumioara cu bere si pizza.. Dar la fel, mai piperata la preturi (mai de Magheru, asa :(). Dar, cum spunea si Irascibilul, avem parcari ca lumea pe Grivita, avem The Jack pe Grivita (stiu.. stiu..... n-are mancare, dar e shaormerie la matache :(). Ideea e ca ne putem vedea oricum. Nu ne costa nimic sa vizitam o parcare d-aia de exemplu :moto: Joi mi se pare super ok :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beton!! Joi la 19:30 o sa fiu acolo cu dintii stransi de vreo masa :D Sa nu ma faceti sa astept prea mult :cheers:

 

Si pt cei care nu stiu unde e... http://www.salutbucuresti.ro/planoras/swf_...-6591&-6473

Mare atentie ca e cu sens unic! Daca vreti sa intrati de pe 1 Mai e interzis!!

Editat de amimagz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...