Sari la conținut

Suzuki Intruder 1500


ravenshield
 Share

Postări Recomandate

Nu ma pot abtine...

Panzer-ul la hibernare, cu plinul facut, spalat, lustruit, in asteptarea noului sezon :rolleyes:

 

ohooo :makeout: frumoasa foc!!!!!

 

noi avem aceasi culoare :bounce: iuhuuuuu a mea e vopsita anu asta la primavara.

 

la primavara tre neaparat sa ne intalnim undeva....

 

cu respect

:cheers:

 

PS: Panzeru si Bizonu he he he

Editat de CryAngel27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 537
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ohooo :makeout: frumoasa foc!!!!!

 

noi avem aceasi culoare :bounce: iuhuuuuu a mea e vopsita anu asta la primavara.

 

la primavara tre neaparat sa ne intalnim undeva....

 

cu respect

:cheers:

 

PS: Panzeru si Bizonu he he he

da, da...abia astept!...pune si tu o poza sa clatesc ochiu...stiu ca tare frumoasa e si-a ta, is curios cum e cu vopseaua noua. Panzerul va avea sper seile noi, modificate la darian. Cum ajung il trag in poza...iar!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FUCKIN AWESOME!!!!!

In place sistemul de la scaritele suplimentare de la crash-bar-ul fata. E home-made?

Uite-aici panzerul cu seile modificate la darian

post-53440-0-87601000-1331657286_thumb.jpg

post-53440-0-18512800-1331657346_thumb.jpg

Editat de rommel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

OFFFF...Un releu de incarcare ptr panzer...cel existent si-a terminat misiunea. Daca stiti pe undeva niste preturi ptr bugetari, caut un releu de incarcare ptr un suzuki intruder 1500 din 98...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

O intrebare pt. posesori: Am un zdranganit in partea din spate (cardan, bascula, suspensie cred) cand rulez pe piatra cubica sau denivelari.Aveti idee de la ce o fi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca se aude numai la denivelari cred ca e de la suspensie sau bascula...imi dau si eu cu presupusu nu o lua de buna...bine ca nu se aude tot timpul ca atunci era posibil sa fi fost de la cardan desi eu cand am schimbat cauciucurile am vazut ca e destul de zdravan...Sa ne spui ce si cum e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut !

Daca e cineva interesat,vand intruderul la un pret bun,respectiv 4500 euro,mai jos este link-ul :

 

/index.php?/topic/675244-suzuki-intruder-1500-lc/

 

Numai bine !

Multam de ea, Boaba.., deci, sunt proaspat posesor de Indruder 1500. Pozele sunt deja postate pe anuntul lui Boaba, asa ca altele nu am inca sa le pun. Din ceea ce observ pe topicul asta, nu prea sunt multi posesori de Vl 1500.., sau cel putin activi pe acest topic. Sa-l mai dezmortim putin. O intrebare; cine are acest model si locuieste in Bucuresti, sa-mi trimita prin PM, il rog, nr de tel.., sunt la inceput in clasa asta si nu am cu cine sa ma sfatuiesc. Daca suntem mai multi poate ne intalnim la un schimb de impresii. :cheers: . Revin cu alte poze mai 'osebite' curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari!

 

in acest sezon am schimbat si eu motorul pe un intruder VL 1500 (fotografii atasate).

are diverse modificari si acum cea mai mare problema imi este cum pot monta suporti pentru coburi si gasi modelul potrivit.

si case-uri ar fi o solutie dar sar prea sus la pret :)

 

ma bucur ca suntem deja tot mai multi posesori de acest superb model !

 

tinem aproape !

post-40105-0-45903000-1345065513_thumb.jpg

post-40105-0-12063200-1345065519_thumb.jpg

post-40105-0-03015200-1345065524_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata traznet, cu ghidonul si seile acelea. Pe bune, parca este alta motocicleta!. Eu am cumparat-o doar cu sissy barr. Mi-am facut deja lista cu optionalele pe care le voi adauga pe ea. Am o iarna la dispozitie sa fac din Indruder-ul meu, cel mai sme din RO. Seile vor ramane aceleasi.., sunt robul confortului, totusi. Abia astept un drum mai lung sa-i vad calitatile si defectele.., mai ales calitatile, evident!. In Bucuresti mai este vreun apropitar de monstrulet? :( PS o sa bag neste poze cu ea zilele urmatoare.., nu o tin acasa deocamdata, ca nu intra pe portita de la gradinita blocului.., trebe sa fac neste modificari speciale! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzi 1,5 e putin cam nereusita la capitolul manevrabilitate,interventii de rutina cam dificile,finisaje cel mult mediocre(cam kitsch,cu atatea rezervoare,filtre de aer,sertare pe la cardan si alte chestii pe post de machete).Daca vrei ceva cu adevarat mare si fain vezi si Yamaha Royalstar...Nu o sa-ti vina sa crezi cum sta vaca aia v4 in curbe(ma refer la categoria ei,nu la viteziste,evident),pe drept,in oras,etc.Eu am avut ceva motoare la viata mea si am si mers cu multe altele,chiar daca nu erau ale mele,dar la categoria grea,motorul asta chiar mi-a placut.Mi-am batut joc o ora de un italian cu Road King-ul lui.Am vazut undeva un review cu o Royalstar cu 400.000 de mile la bord, fara interventii majore...Si tind sa cred ca aia nu au mintit.Numa' bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzi 1,5 e putin cam nereusita la capitolul manevrabilitate,interventii de rutina cam dificile,finisaje cel mult mediocre(cam kitsch,cu atatea rezervoare,filtre de aer,sertare pe la cardan si alte chestii pe post de machete).Daca vrei ceva cu adevarat mare si fain vezi si Yamaha Royalstar...Nu o sa-ti vina sa crezi cum sta vaca aia v4 in curbe(ma refer la categoria ei,nu la viteziste,evident),pe drept,in oras,etc.Eu am avut ceva motoare la viata mea si am si mers cu multe altele,chiar daca nu erau ale mele,dar la categoria grea,motorul asta chiar mi-a placut.Mi-am batut joc o ora de un italian cu Road King-ul lui.Am vazut undeva un review cu o Royalstar cu 400.000 de mile la bord, fara interventii majore...Si tind sa cred ca aia nu au mintit.Numa' bine!!!

Asa o fi.., nu-mi dau cu parerea pana nu fac cateva sute de km cu ea. cu manevrabilitatea la viteza mica s-ar putea sa fie cum zici dar inrest , chestie de gust, eu vad lucrurile diferit de tine. Royal Star-ul este un altfel de cruser. Faci o comparatie gresita. Si nu este nici cal, nici magar!. Cruser-ul clasic, cu motorul V-twin este alta poezie, alta melodie ( multi ii spun, impropriu.., chooper),decat v-patrul de la Yamaha. O sa comentez mai multe a posteriori. :bounce: PS CryAngel.., cu siguranta te voi cauta. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit pr`intre oamenii cu "chopper" la cap. Urmatorul pas este customizarea "bestiei".

 

Inamicu-le, fain bobberit motorul! Cool!

Mda, bine v-am gasit.., in sfarsit sunt 'acasa'.., de la inceputuri, sufletul meu a fost 'chooperist', dar vremurile vitrege m-au impiedicat pana acum, sa-mi indeplinesc visul. :friends: Lista de optionale este facuta, deja. Customizare?!, hmm, nu m-am gandit, o iau usor, sunt incepator in bransa 'chooperistilor'. Negresit, ii voi pune ghidon ape-hanger. Deocamdata sunt la faza in care confund sissybarrul, cu comenzile inaintate! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa o fi.., nu-mi dau cu parerea pana nu fac cateva sute de km cu ea. cu manevrabilitatea la viteza mica s-ar putea sa fie cum zici dar inrest , chestie de gust, eu vad lucrurile diferit de tine. Royal Star-ul este un altfel de cruser. Faci o comparatie gresita. Si nu este nici cal, nici magar!. Cruser-ul clasic, cu motorul V-twin este alta poezie, alta melodie ( multi ii spun, impropriu.., chooper),decat v-patrul de la Yamaha. O sa comentez mai multe a posteriori. :bounce: PS CryAngel.., cu siguranta te voi cauta. :cheers:

RoyalStar nu e nici cal,nici magar...Da'te stii,nu gluma!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RoyalStar nu e nici cal,nici magar...Da'te stii,nu gluma!!!

Mah, chooperul pt mine este doar cel cu motorul V-twin.., chiar daca acu aproape o suta de ani erau cei de la Indian, care faceau choopere cu motoare patru in linie.., nu fi ofticos, nu o spun cu rautate. Si da, chiar nu ma pricep.., insa, ceva cultura moto mai am si eu. Chestia asta , altminteri foarte reusita, ma refer la motorul patru in V, este ceva mai nou, un fel de hibrid care sa impace capra, varza si iedul, ok?. Hai ca iti dau o bere, sa nu ma-n injuri prea tare. :friends: Iaka o poza cu 'Insider-ul' meu!

post-23362-0-05265900-1345832229_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

OFFFF...Un releu de incarcare ptr panzer...cel existent si-a terminat misiunea. Daca stiti pe undeva niste preturi ptr bugetari, caut un releu de incarcare ptr un suzuki intruder 1500 din 98...

 

Intruderu' nu e mobra pentru bugetari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti off-topic. Iar natura ti-a daruit din mila o portie mare de dobitocenie.

Mihai.., umorul tau este 'osebit de subtil! :crack: Dar, ii dau dreptate lu Corleone.., ai Intruder, gata, nu mai poti sa te dai sarac! :nono: Dupa vreo 300 km parcursi cu Intruderul, din care 250 pe autostrada, pot spune, cu mana pe inima, ca motoreta este orgasmologica. Insa, ii trebuie neaparat un parbriz, fara el imbatranesti la 110 km|h. :kick: . Cu parbriz poti mere lejer cu 160 km/h.., i-am dat 180 si mai aveam gaz, dar nu mai puteam sa ma tin de ghidon. Consumul a fost de 6,0 l. Multumitor. Am intrat cu ea si pe un drum de pamant cu multe denivelari, si nu am dat cu burta de pamant. Imi place asta. Mai pun vreo doua-trei poze, pt ca merita! Ps Imi place ca plimbarea nu mai e plimbare, si parca esti la o parada, toata lumea geana pe tine! Senzatie! Am avut toata ziua, cat am mers cu ea, un zambet timp pe fata. am observat ca nu mai sunt salutat de ceilalti mobristi.., nu ma intrebati de ce, ca nu stiu! :what:

post-23362-0-46897600-1346001563_thumb.jpg

post-23362-0-62898600-1346001599_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi, dar tu nu ai facut eforturi mari pecuniare sa poti sa cumperi motocicleta asta? Sau ai dat taximetria pe o slujba la stat, CA CURleone are si el o fixatie pe bibilica cu bugetarii?

Nu am facut eforturile de care pomenesti.., motocicleta asta, este o pomana Divina!. Cu taximetria ma straduiesc sa traiesc de pe o zi pe alta, atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...