Sari la conținut

Hai Sa Ne Cunoastem!


MIB
 Share

Postări Recomandate

Salut sunt Cristi din Ploiesti. AM 16 ani, mi am luat A1 din Septembrie 2005.Motoru meu este momentan Honda CBR de 125 cm3 PH 25 CBR nr de imatriculare.Sa avetzi grija cum conducetzi si bafta pe viitor salut

Editat de CobraArt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ma numesc Filip dar prietenii foarte apropiati imi spun Iol. Am o Planeta5 de anultrecut si mi-am luat si A-ul acu' vreo 5luni..

SA NE VEDEM BINE!!!

Da...uneori mai beau cate o gura...

 

 

 

Cred ca nu l-am pus unde trbuia..Sorry..

Am vrut sa scriu la "hai sa ne cunoastem'..

Mii de scuze. Sunt la inceput..

post-7541-1130105880_thumb.jpg

post-7541-1130105902_thumb.jpg

post-7541-1130105926_thumb.jpg

post-7541-1130106167_thumb.jpg

Editat de Kingu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boo si eu :banana:

 

Ma cheama Andreas, nascut in Galati Romania, traiesc in Atena, Grecia din 1990 (roman din partea tatalui, grec din partea mamei). Am ajuns in forumul asta din link in link (i "surf" alot) si am zis sa spun un salut :crack: Lucrez la o Yamaha Center in Atena, ma ocup de motociclete din 1991 (profesional din 1993). Nu mai stiu ce sa spun..

Ma scuzati de greselile care le fac dar nu am scris in romaneste de aproape 15 ani.. :P

 

post-7579-1130185791_thumb.jpgpost-7579-1130185899_thumb.jpgpost-7579-1130186013_thumb.jpg

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Ma cheama Silviu, am 23 de ani, sunt viitor inginer electronist (sper :P ) lucrez la cea mai mare companie de software din tara si in timpul liber practic mountain biking. Am permis cat B de 5 ani fara incidente (deci conservar pe intelesul tuturor :huh:). Am microbul de cand ma stiu, dar inca nu am avut curajul (a se traduce $, £, €) sa iau fierul de ghidon :banana:. Poate la vara dupa licenta imi fac un cadou pe doua roti :crack:. V-am vazut si admirat in multe ocazii la Arc deoarece vin destul de des cu bicicleta pe acolo. Va respect si va salut de cate ori ne intalnim in trafic :blink: si ma bucur cand unii dintre voi chiar imi raspundeti la flash-uri.

 

Abia astept sa va intalnesc in calitate de motociclist pe toti!

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma cheama Bogdan, 22 ani din Bucuresti. Sunt tanar intreprinzator :D asociat in 3 firme si student in acelas timp :huh:

Sunt posesor de B de la 18 ani si A-ul din Iunie anul asta dar n-am lasat motorasul sa se odihneasca :) Desi am stat o luna jumate pe bara din cauza unui passat care a considerat ca moto nu au prioritate, tot i-am bagat pana acum 11.000 km :P

Motoarele m-au pasionat mai demult, am avut intr-un timp o mobra cu care mergeam in padure si faceam "enduro" cat se putea :D Pana am intrat intr-un copac si m-am linistit si am dat-o la tara :D De atunci m-am reprofilat pe mountain biking, ajungand sa fac ture la munte o data pe saptamana. Insa anul asta am zis ca nu se mai poate, si am cumparat un enduro, o Yamaha XT de 350cc care m-a purtat vitejeste peste tot fara sa ma dezamageasca :banana: A fost putin (mai mult :D ) sifonata de un passat dar piesele de pe ebay rulz si e mai buna ca noua acum :banana:

Abia astept sa vina iar sezonul sa ii pot da ture frumoase, pana atunci va trebui sa ma multumesc cu ture pe zapada :crack:

Va salut si ne vedem in trafic :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare tuturor! eu is Nicky, aici BooBoo, si uite ca am mai dat peste un Boo... :lol: am 22 de ani si sunt in continua crestere :ok: m-am imbolnavit de "microb" vara asta, cand m-a ademenit Joe Black in Etrusco... apoi n-a mai trebuit mult! sunt studenta in anul 4 la ASE, abia astept s-o termin, ca mi-a scos peri albi!! :moron: in rest... daca am uitat sa va spun ceva, mai postez altadata... asfalt uscat va urez tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sunt Sebastian, am 25 ani de profesie jurist....pasionat de motociclete sunt de o gramada de timp..insa de abia acuma am reusit sa adun ceva bani si sper ca la primavara sa achizitionez ceva care sa imi fie pe plac...

B-ul il am din '98 iar A,C,E din 2000.....oameni buni..sper sa va intalnesc de la anu' pe cat mai multi..

..alte date le gasiti in fisa personala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut!! Si eu ca majoritatea oamenilor de aici populez forumul de ceva timp insa abia acum am avut tragere de inima sa postez in acest topic. :kiss:

 

Ma numesc Radu si sunt din Targoviste (in curand Bucuresti in postura de student la Arhitectura). Am 18 ani si in curand sper sa fiu fericitul posesor al unei Aprilia RS la care visez de mult timp. Sper ca aces vis sa se materializeze , caci de un an si ceva tot strang bani din diverse metode, mai ales din IT si publicitate/design.

 

Pasionat de motocicletele ( :lol: ca sa vezi..)sport, streetfightere si touring

In rest imi pierd vremea impartindu-ma intre celalalte pasiuni ale mele: artele (banuiesc ca multi ma cunoasteti de la "Coltul Artistilor), si trekking (si de ce nu si un pic de alpinism...). Pe lista mai este si aerografia (dar care nu se pune deocamdata ca nu am sculele.. :P )

 

Ciao! :D

Radu

hai norok, vecine :kiss:

alpinism? cand bagam un perete?

 

sa nu fiu nesimtit :haha: am bagat si ioo pozne

alpinist, chel, oltean, endurist, elev

Dragos Atanasiu, targoviste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, sunt Florin si sunt din Cluj...permis de aproape un an dar pe Diversionul meu ma dau de vreo 2 luni asa...student la Poli, am 23 de ani si abia astept primavara sa fac drumetii cu Divvy...hai bafta!

 

post-2173-1134120952_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut lume, Teo ma numesc, din Buzau, posesor de A1 din noiembrie 2004. Am tot plimbat cbr-ica pe la intruniri prin tara, adica mai exact am facut vreo 24000 km(saraca motoreta). In rest c sa mai zic.... ma ocup cu ....... invatatul :friends: (vorba vine....), pasiunile mele sunt mountain-bikeing-ul si in general sporturile extreme, muzica (bass-ist la grupul vocal instrumental "Vasla Rupta") si ce-o mai fi p colo. Ete na si o poza..... :friends:

Bafta!

 

 

 

 

 

P.S. cbr-ica s-a mai schimbat...... a mai pierdut niste carene....... :friends:

post-5837-1134484696_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma numesc Razvan,sunt din Buzau dar de curand stabilit in Bucuresti, am permis de aproape doi ani de zile ...am inceput cu un Suzuki gsx750f, iar in prezent am Honda 1000 rr ...si vre-o 43000 km in aproape doi ani si doua cazaturi usoare la activ...

Sa ne vedem cu bine la anul pe motoare si LA MULTI ANI! :friends:

Toate cele bune,

Razvan :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stas, asa e prescurtarea numelui meu. sunt din rep. moldova.

imi pare rau dar nu pot sa postez poza, in primul rand ca nu am, iar in al doilea nu stiu cum...nu prea le am cu net-ul.

nici poza ij-ului meu buldozer nu o am.

oricum imi face placere sa ma aflu printre pasionatii de motoare.

va salut cu farul,stas

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, asa e cand vine iarna, citesti tot ce pica si prin urmare am descoperit si prezentarile, cam tarziu, dar asta este, poate ma uitam prea mult la rubrica accidente. :friends:

 

Sunt Adi din Cluj-Napoca, 31 de ani, am terminat de ceva vreme filosofia si apoi sociologia dar lucrez in cu totul alt domeniu. Mi-am luat cat. A prin (stati sa ma uit) 2003 cand doar visam la un motor pe care am reusit sa-l achizitionez anul acesta prin aprilie. E un kawasaki zxr 400 care imi place tare mult, chiar daca de acum as vrea ceva mai tare, dar fara sa-l dau pe asta de care m-am indagostit rau de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut, sunt Emppu si am 22 de anisori. Am A ul din septembrie 2004. Primul si actualul motor insa "a venit" doar in sept 2005, dupa ce am fost in Germania la lucru ca altfel :peace:. Tot atunci si acolo l-am cumparat si, fara sa ma mai fi dat vreodata pe motor (in afara scolii pe Minsk de 125 la vrajeala), prima data in trafic, am plecat pe el si l-am adus pe roti acasa. 1240 de km pe frig si ploaie si fara oprire. Fara evenimente. A fost aventura vietii mele si un mare vis de al meu a devenit realitate. Am avut noroc dar si multa vointa si o doza de nebunie. O alta izbanda reprezinta petrecerea Craciunului la Paltinis la 35 de km de Sb si la 1500 m altitudine. Pe motor, prin zapada. In rest... pasiune fara margini...

Va doresc la toti bikerii si la cei "in devenire" sa aveti parte multi km fara incidente si neplaceri. Sa vi se indeplineasca visele si fiti uniti. La multi ani si un an nou 2006 mai bun.

 

Asfalt uscat.

post-8276-1135967351_thumb.jpg

post-8276-1135967770_thumb.jpg

post-8276-1135967818_thumb.jpg

post-8276-1135967906_thumb.jpg

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare sunt mihai din dr taberei ( bucuresti ) , 18 ani , 1.80 m ....restu pe privat :ok:....carnet am de la 1 noiembrie adik de 2 luni , elev in cls a 12-a in pttr, primu motor a fost o aprilia de 125 cu care am mers cam 1200 de km si am tinuto 1 luna si ceva iar acum am un r6 2004 cu care o ard in fiecare zi p unde apuc....si cam atat ( toti care ma stiu raman surprinsi cand zic 18 ani :peace:) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numele meu este Dan Nitulescu, am 28 ani, sunt nascut si crescut in Turda, am carnet din noiembrie 2004 si motocicleta din februarie 2005. Lucrez la HotelPotaissa (e chiar in centru) asa ca daca treceti prin Turda si va e sete sau foame puteti sa va opriti si sa ma cautati.

:peace:

 

 

sa pun o poza....post-4229-1136205274_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! ma numesc kidu(asa ma stie toata lumea)(numele nu are importanta), 25 ani la vara, inginer constructor care baga ca m.i.g.-ul, motoare am avut cam astea:minsk, jupiter4, dnepr, acu' am honda dominator, permis din 2001 parca, ascult muzica buna ...punk,hard-core, grunge, si mai multe genuri. Imi place berea atunci cand se poate bea, tot ce tine de intruniri moto si de motoare ingeneral.....in rest numai bine si sa ne vedem sanatosi in sezon

bafta si la multi ani

p.s. poza e cu fostul ij la primul drum de la customizare

post-768-1136304627_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin din Vata de Jos si din Arad din noiembrie 2004, 25 ani, cat B din 2000, A din 2004. Sunt posesor al motoarelor in 2 timpi: trabant 601, voshod 3m, IJ 56 (cred) in restaurare capitala. Sunt inginer de profesie (dar nu imi scriu ing. pe usa) si trainer de meserie.

O poza mai jos si inca una la profil, fara privirea aia (m-a prins clipind :ok: ).

 

Vreau sa salvez lumea, sa lupt impotriva poluarii, sa descopar leacul impotriva cancerului :peace: , stai ma ca asta era la miss lumea .

post-7380-1136331954_thumb.jpg

Editat de doar_eu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Belciu Bogdan + y actualmente din Braila, judetul Braila. Am permis de conducere categoria B din nov.2004 si al carui drept de folosinta a fost suspendat(90 de zile) pentru conducerea numitei Mobra50S din fotografia atasata fara a detine categoria A1. Mai am un pic si fac 28 de ani, sunt profesor suplinitor de.... info la o scoala generala. Locuiesc impreuna cu familia (viitoarea sotie, 3 pisici si 2 caini). Sunt pasionat de.... motociclete, calculatoare, animale... etc. Ordinea prioritatii pasiunilor este interschimbabila in functie de anotimp si starea mea sufleteasca. Am terminat studiile(oficiale) prin 2003. Acum studiez motociclism. :peace:

 

Obiectiv nr.1: Vreau neaparat sa fac scoala si sa dau examen pentru categoria A in primavara.

 

Cel din avatar sunt eu (la pescuit). Din lipsa de ocupatie imi faceam poze singur. (cred ca in 2004, spring).

 

Mai jos este actuala mea mobra (Chiar MOBRA) pe care am achizitionat-o cu eforturi financiare deosebite si dupa lungi discutii cu familia (viitoarea sotie, 3 pisici si 2 caini) si cu care am parcurs cam 7000 de km anul trecut (2005). Acum toata familia o iubeste. (prietena e fericita cand ne plimbam, iar animalele isi dau seama mult mai usor de momentele cand vin acasa.... brrrrrrrmmmm, brrrrrrrrrmmm,brrrrrmmmm, recunosc sunetul motorului de foarte departe.)

 

post-7046-1137078146.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma chiama Cristi am 32 ani, A-ul din 92, lucrez in curierat(deci sunt in miscare tot timpul) primul motor prin 90 :welcome: un hoinar, ajuns in zilele noastre pe kawa zx6-r,sper ca anul asta sa ajung si io pe la arc sa ne cunoastem, alceva bafta si ramaneti intotdeauna deasupra :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma cheama Mihai, am 44 ani, am A-ul din '86, B-ul din '91, am avut 3 Mobre, 1 BMW, 2 Oltcit-uri, un Opel Kadett (mai am inca un Oltcit si Opelul), acum am un JL150-7 de la Motorland de care sunt foarte incintat :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Alin (da toti ma stiu de Nitzy), sunt din Pucioasa (langa Targoviste in caz ca intereseaza pe cineva) am A1 din 2005 si in vara asta vreau sa iau A... deocamdata astept sa fac 18 ani :moto: mai jos e RS-u de 125 al meu :laugh: ... in rest muzica (desi mai putin rock cum am vazut ca le place majoritatii), snowboard... si ma pregatesc pentru arhitectura

post-7816-1138458598_thumb.jpg

post-7816-1138458634_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...