Sari la conținut

Hai Sa Ne Cunoastem!


MIB
 Share

Postări Recomandate

Salut, sunt Alin (da toti ma stiu de Nitzy), sunt din Pucioasa (langa Targoviste in caz ca intereseaza pe cineva) am A1 din 2005 si in vara asta vreau sa iau A... deocamdata astept sa fac 18 ani :moto: mai jos e RS-u de 125 al meu :laugh: ... in rest muzica (desi mai putin rock cum am vazut ca le place majoritatii), snowboard... si ma pregatesc pentru arhitectura

post-7816-1138458598_thumb.jpg

post-7816-1138458634_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma numesc Dan, fac 18 ani abia in mai, merg pe doua roti de la 11 ani, schimband dierse scutere pana la varsta de 17 ani( MBK Booster, 3 Piaggio NRG, Italjet Millenium si cel mai important un Gilera Runner 180 pe care l-am tinut de la 14 ani pana in primavara si am facut cu 30000km fara permis) cand mi-am luat primul motor: O Honda NSR 125R. :moto:

Sunt din Pitesti, unde sunt cunoscut de aproape toti politistii deoarece era sa ma aleg de vreo 5 ori cu dosare penale pt. conducere fara permis :(

Sper ca dupa ce devin major sa-mi pot lua o Kawasaki de 600! :) :cheers:

 

Am luat A1 in vara lui 2004!

Hai sa pun shi poze! :laugh:

post-7960-1138462330_thumb.jpg

post-7960-1138462502_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ma prezint si eu....

 

PepsiMan = dependent de pepsi-cola

 

Adrian Dumitru, 26 de ani

Inginer Constructor (CFDP), student la a doua in Automatica (colegiu) in anul 2 (cred ca voi renunta - probleme financiare), A-ul din 1999, B-ul din 2003.

In prezent lucrez ca "Inginer Proiectant" intr-un institut de proiectare (divizia poduri sosea) si sper la un loc de munca mai bine platit (nu ca aici).

Prima mea motocicleta a fost un K-55 de 125 cc iar acum am un Kawasaki GPZ 305 (a se citi a doua motocicleta) care abia astept sa o calaresc....Asta cand va da caldura...

 

:laugh:

Numai bine!!!

 

 

P.S.-Poze zilele astea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Mult mi-a luat sa ajung la sfarsit... D-aia postez aici dupa luni de zile de plimbat pe site. Asadar...

Speedy aka Alexandru Kollar, Bucuresti, 30 de ani, A-ul de vreo doi ani, IJ tot de vreo doi.

Porecla nu vine de la moto, ci e veche rau, de prin scoala cand eram smucit rau in toate privintele. Nu ca acum m-as fi calmat de tot, vezi warn 10%.

In rest... asta sunt:

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Salutare,

Comunistu sau Piticu aka Tavi Muntean. Prima porecla nu vine de la iubitele motoare fabricate in spatele Cortinei de Fier ci de la Marxism :laugh:. Pe a doua porecla am dobandit-o in vremea studentiei mele clujene (cea mai faina perioada a vietii mele).

Am 27 de ani, sunt geograf, lucrez intr-o institutie de stat unde numai meseria nu mi-o fac si unde zilnic sunt terorizat de debitul verbal al unei colege de birou care nu mai stie sa taca. Sper insa ca intr-o zi sa ajung sa lucrez in domeniul ariilor naturale protejate si sa bat muntii clare pe un enduro departe de horoscoapele, revelatiile, visele, mancarile si etc-urile colegei mele de birou.

Sunt biciclist de la 3 ani (din spirit ecologic si din placere biciclist mai sunt si azi), automobilist de pe la 14-15 ani si motociclist ilegal de pe la 20 de ani (legal -adica cu A-ul - sunt de relativ putina vreme, iar automobilist cu B-ul de pe la 20 de ani)

Sunt fost proprietar de Jawa, actualmente proprietarde IZH la care in zilele astea lucrez pe branci pentru a-l readuce la viata.

Pana in septembrie anul asta o sa stau la Sard (~ 4 km de Alba Iulia) impreuna cu parintii, viitoarea sotie si cei doi frati ai mei impreuna cu care terorizam vecinii cu micuta noastra flotila de ring-ding-ding-uri. Din septembrie o sa fiu aiudean cu acte-n regula :moto: .

In rest ... hm! Pe langa marea de neimpliniri sunt un fost pletos, iremediabil indragostit de Clujul in care probabil n-o sa ajug sa locuiesc niciodata, de rock (mai ales progresiv), de cateva carti, de familie si nu in ultimul rand de MOTOCICLETA.

Fotografii din pacate nu am, insa poate o sa ma vedeti si-n poza prin alte sectiuni ale forumului.

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

deci

Is baluba16 aka Ionel Muntean, am 17 ani, sunt din Alba-Iulia mai exact Sard(5 km de oras).

Am inceput sa am motocicleta de la 13 ani (pote nu ma credeti- martori vecini care ii stresasem zi de zi) mai exact cu un MZ125 RT care lam luat impreuna cu AXI dupa ce neam adunat un an alocatiile.

Dupa mz-ul ala au urmat o gramada de motore:-o JAWA 250 model '61 pe care am modificato(SUPER SPORT)

- dupa aceeia am dat la schimb jawa pe un Simson(in prezent a lui AXI) care lea intrecut pe tote

- dupa simson a fost CZ 175 care na scapat de modificari (facandul enduro) si care lam vandut dupa o saptamana

- a 4-a a fost insfarsit o japoneza mai exact o YAMAHA DT 80 cross care am dato pe ACTUALUL MEU MOTOR ADIKA MINSKUL MEU IUBIT.

MINSKUL acum este in plina scimbare (se modifica la greu ) .

Cand ii gata de modificat o sa vil arat .

ASTAS IO

AM UITAT SA VA MAI SPUN CA AXI (frate geaman), MOTO_COMUNISTE IMI SUNT FRATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bau!!!Eu sunt gloria,sunt din timisoara si sunt eleva la liceul de arte plastice.pan' la motor serios mai am ceva vreme de cugetat si studiat legislatie,deci,pan' atunci o sa ma multumesc cu ce primesc...

 

Prietenii stiu de ce...

post-7332-1138866029.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Robert, 33 ani, casatorit, am doua fetite superbe (cea cu casca in cap, din stanga, e cea mica). Nevasta bolnava irecuperabil de tot ce inseamna motociclism(bantuie si ea pe aici de cateva luni). Iubesc natura si motoarele . Am o Yama FZ 6- Fazer 2005, neagra. Toate cele bune si nebune!

post-6592-1138883216_thumb.jpg

post-6592-1138883476_thumb.jpg

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut fratilor si surioarelor. Florin, 29 ani, nebun de legat cand vine vorba de motoare, pur si simplu imi pierd mintile. Abia in 2005 am reusit sa-mi iau primul motor care este un Kawasaki GPZ 500. Am zis primul pentru ca am de gand sa trec la ceva mai puternic. Casatorit, atasez poza cu nevasta-mea.

Anul asta promit sa-mi fac timp si sa trec mai des pe la arc. Va pup si sa ne vedem cat mai curand ca sa ne cunoastem mai bine.

post-8635-1139087682_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal eu sunt Marius si am 17 ani , cunoskut de lume ca Prodan pasiunea mea a inceput de mik am fost atrs de 2 roti asa ka la 10 ani am avut primul skuter care il am si azi pastrat amintire am ku el aproape 6000 de km , si pana la varsa asta am mai avut inca trei avand la activ peste 12000 de km ku scutarele . Acum am un dna de 125 pe care vreu sa il dau sa imi iau ceva mai mare !!!

 

 

am uitat sa spun orasu meu iubit si plin de ... Bucuresti!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

sunt Traian, 25 ani, acum m-am gandit si eu sa ma prezint, ca de inregistrat pe forum sunt de anul trecut de prin aprilie sau asa ceva, in fine, am un Suzuki GS500E pe care-l conduc din mai, insa in iunie mi-am luat carnetul...deci oficial din iunie si pana acum pot spune ca am capatat ceva experienta ;) desigur am facut si cunostinta cu prietenul nostru "asfaltul" de doua ori :finger: (odata pe ploaie si odata in curba)

In fine...toate cele bune si pt toti motociclistii/motociclistele: ASFALT USCAT!!!

P.S. Sper ca anul asta sa nu mai fie asa ploios.

 

post-5028-1139470171_thumb.jpg post-5028-1139470632_thumb.jpgpost-5028-1139470709_thumb.jpg

Editat de TaO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,sint Eugen,adica Lil Debul.Am 38 de ani,sint din Bucuresti si ma pasioneaza motoarele retro si raturile(astea mai nou) Alte pasiuni,sportul,si ca sa nu par timpit chiar si cartile,dar nu de joc.Sint nationalist,ascult orice fel de muzica ,chiar si manele si imi place sa fac gratare si sprituri cu prietenii . Nu sint baiat rau,dar daca ma supara careva il maninc si politetea este la mine pe primul plan.

Clubul meu este DAC MOTORS si va salut pe toti cu respect.

post-5541-1139471252_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Eu sunt Rares, locuiesc in Brasov, am 24 de ani si-s programator de meserie. Primul motor e o Honda XL600R pe care inca o mai am (e buna de dat pe coclauri ;) ). Acum in toamna mi-am luat un GSX600F de care-s tare multumit deocamdata si cu care vreau sa strabat tara in lung si-n lat.

Pasiuni, hobby-uri: motociclismul(evident :10: ), ski(unde am reusit sa-mi rup acum 2 saptamani un crac- sper sa se refaca pana da caldura) si muntele(cu toate ca nu am prea fost activ in ultima vreme).

Berea si spritzul cu prietenii ce mai ocupa ceva timp :finger:

 

 

post-2341-1139578195_thumb.jpg Eu sunt impielitzatul din dreapta

 

post-2341-1139578366_thumb.jpg

 

Asta-i facuta cand mi-a venit bestia

 

Sper sa ne vedem sanatosi si voiosi la cat mai multe intalniri si evenimente

 

Bafta si asfalt uscat

Editat de motortrash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex Radulescu, 21 ani, nascut in Moreni (langa Targoviste) de 3 ani in Bucuresti, student la SNSPA, deocamdata decat B, A la primavara. Lucrez in domeniul managementului hotelier si am momentan o Aprilia Pegaso 650 din 97 (luata cu greu de curand :finger: ). Mai am un Dt de 100 pe care momentan il calareste fratiorul. Va salut cu respect.

post-1618-1139598999_thumb.jpg

post-1618-1139599041_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna !

Ma numesc Gliga Laurentiu, am 31 de ani, lucrez in cadrul unui birou notarial, casatorit cu 3 copii (unu' e inca in burta la masa ;)), am permis din 2004 si, dupa mai multe experiente (HONDA CB 500 cmc, HONDA STEED 400 cmc, YAMAHA THUNDERCAT 600 cmc) in prezent detin o Honda Shadow Ace de 1.100 cmc cu care de abia astept sa impartasesc niste momente deosebite de cum da caldura.

Se pare ca am devenit un dependent de motocicleta (nu neaparat un cunoscator), iubesc fenomenul la fel de mult ca o piesa heavy - metal de calitate si sper sa ajungem sa ne cunoastem pe la intalniri ...

:finger:

 

In fotografie ... sunt cel din mijloc cu un flacon de apa in mana !

post-7500-1139668528_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma numesc Horia Boston,am 37 ani carnet A din 87,sunt dir executiv ;) (mor astia cand ma duc la job vara cu casca si costum ) X-( am avut condus moto pana in 94,timp in care am facut vreo 120.000km,am cazut o singura data (la o sapt dupa ce am luat carnetul) ! acum de un an am revenit iar si mi-am luat moto ,ca nu mai puteam ! :10: Prima dragoste nu se uita niciodata ! :moron: Simt ca traiesc !

horiabt@yahoo.com

0721/259862

Bucuresti M.Bravu

Sunt divortat !!! :10:

Sa auzim numai de bine si asfalt uscat ! :finger:

post-8524-1139681940_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radu Bunea, mai des cunoscut ca Tzepesh. mandru posesor de Dnepr MT 11 Solo, dar fara permis (deocamdata... vine ea primavara). mai am o jucarie de 50 cmc ruseasca sau ceva de genu: delta RMR24 cu care ma dau cam de la 16 ani (acum am 21, aproape 22). alte pasiuni: VW Broscuta (am si una de-asta, da e alta poveste, modificata mult), muzica Rock (si de-ala vechi, si heavy, si death si black- in principal), muntele si calatoria. poze cu a mea nu am deocamdata, pun cu altele :finger:

buni_tzepesh@yahoo.com

0724093758

pitesti/bucuresti la facultate si stau la sala palatului in spate la muzica

post-8071-1139783927_thumb.jpg

post-8071-1139783945_thumb.jpg

post-8071-1139783959_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !! Ma numesc Negru Cosmin,sunt din Tecuci, am scuter de 1 an, acum am implinit 16 ani,am dat de permis am luat A1,si imi iau in primavara Honda Cbr125 ! sa mergi cu motorul e cea mai tare senzatie pe care o poate simti omul pe pamant ! :yikes:

Editat de pinnutz_789
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu sunt Mihai, am 28 de ani, iar A-ul il am din tomna.

Saptamana trecuta mi-am comandat o Honda CB 500, care acum cred ca este pe drum din Germania si abia astept sa o cunosc, mai ales ca deja a inceput sa se incalzeasca pe afara si deja am vazut cateva motoare scoase de la iernat pe strazi.

Sper sa cunosc catva pasionati de motoare din Cluj cu care sa ies la cate-o plimabare si-o bere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari...baieti si fete ... sunt calota fanel am 26 de primaveri,sunt di or. zimnicea jud.teleorman...am mai multe categorii de permis a-ul il am din 98,de atunci si profesez...momentan sunt sofer la o firma care se ocupa cu mobila,si fac tara mai mult cu masina decitcu fiara,imi place tot ce misca cu motor inclusiv sa surubaresc...ultima achizitie este un moto guzzi v 65 lario la care lucrez de vreo doi ani......sper ca anul asta sa-l termin si sa va onorez cu prezenta la cat mai multe intruniri .....imi plac in general motocicletele pe cardan,nu prea -mi place sa antind lantul si mai ales mi-e drag ca am un motor European.....asta-s eu pe scurt iata si fierul la care anca lucrez;;;; mama lui de italian;;;;;....hmmmmmmm nu putea sa fie un BMW...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea. Ma numesc Andrei am 28 de ani si carnet A din 2005 primavara, adica sunt cam boboc in domeniu. Pe acest site sunt activ din luna Ianuarie 2006, sincer nu stiam de el. In concluzie sunt nou in lumea motoarelor. Ca domeniu de activitate sunt instalatiile (incalzire, ventilare, sanitare, etc). Momentan am un CBR 600 din 92 pe care vreau sa-l vand sa-mi iau un V-strom 650. E si cam atat. A uitasem pozele.

Salutare motociclisti si asfalt uscat.

post-5575-1140991548_thumb.jpg

post-5575-1140991876_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt Cristina...permisul l-am luat in 2003...am mers peste tot cu motoru' de cand l-am luat, am dormit pe el si mai lipseste sa dorm cu motorul in pat, atat de mult sunt diperata dupa el....e un amarat de Minsk (dar e-al meau!!!!!).

post-7081-1141154768_thumb.jpg

Editat de Pantera Neagra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hi my name is Cici and i'm an alcoholic :cheers: , intotdeauna mi-am dorit sa spun asta

Salut eu sunt Bogdan alias fidelio, pentru cei ce ma cunosc sunt Cici, am carnet A si B, si trei din cele patru motoare sunt ale mele

post-382-1141160849_thumb.jpg

post-382-1141160901_thumb.jpg

post-382-1141160938_thumb.jpg

post-382-1141161272_thumb.jpg

Editat de fidelio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...