Sari la conținut

Hai Sa Ne Cunoastem!


MIB
 Share

Postări Recomandate

adi, 29. bucuresti, permis de cativa ani, momentan fara motor (se remediaza aceasta situatie in maxim 2 luni)

am avut 2 yzf-uri de 750, un cbr1000rr din 2004 si un zx10r 2006

e posibil sa mai fi postat aici, sper sa nu ma lase memoria asa de rau (deh, varsta...) :moto:

 

s-a remediat situatia, mi-a venit motorul:

post-3133-1182939031_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:moto: Salut! sunt si eu nou pe aici,am permis din1983 toate gradele(A,B,C,D,E)ma num. DAN Porecla IERNIE,am 42 ani casatorit 3 copii,am momentan un motor Kawasaki zzr400 achizionat de curand,am inceput cu mobre de la 14 ani am continuat cu toate motoerele de dinainte derevolutie(ij.simson,cz,iava,etc.) dupa '90 cu cele mai europene Kawa,Suzuki,Iamaha dar ce-mi place este Kawasaki,nu sunt un expert in motoare dar imi place,sper ca nu v-am plictisit. :rock:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tendon... toata lumea imi zice asa... oricum porecla o am din clasa a 7-a si sincer daca ma striga cineva Cosmin slabe shanse sa ma uit. In rest... pasiune pentru moto am de mult dar abia anu asta am reusit sa-mi iau :baldy: Ce sa va mai zic? Dimineatza bajbai somnoros prin piata de capital... a. 21 de ani and counting... si gata...

 

post-16448-1180013078_thumb.jpg

 

:lol:

 

Si... ai prins ceva? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-21144-1184063632_thumb.jpgpost-21144-1184063663_thumb.jpgpost-21144-1184064695_thumb.jpgCe sa zic Angel sunt (25 ani) stau prin Ozana ( nu cea frumos curgatoare ) , conservar de prin 2001 , Motociclist de vreo luna ( cu acte-nregula :wave: ) mandru posesor de o saptamana de Honda CBR 600 F ( `95 ) . :lol: Aaaa da ...sa puneeee si yo neste poze ( din almanahe )ca sa stie lumea pe cine injura

P.S. - acum inteleg ce atatea frigidere umplute la conservarii :lol: frate...parca esti invizibill sau cred ca unii se gandesc ...lasa ma ca asta a baut redbull si-si deschide aripile sau ma sare :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Albu Mihai, 20 de ani, Bucuresti, administrator it, porecla nebunu' :wave: , am si eu o hondita de vreo 2 luni...un cbr 600 f2 din 95'...si sunt mandru de ea....

post-19054-1184154398_thumb.jpg

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filimon ALexandru zis DEVILAKE , 25 ani bucuresti , am u kawasaki zx6r de vreo 3 saptamani , dar nu am inca permis ;)sper sa-mi dea azi nenea dosaru ala sa-l depun :rusinica:

 

faci cumva cu "Nea Tudor"? :cheers:

 

 

salut numele meu este Radu si sunt nu am mai baut de 3 luni :finger: Sunt analist - programator si am carnet de 1 saptamana. Posed un BMW F650 Katalizator din '96 si am ajuns la uimitoarea suma de 400km :cheers: Poze va pun mai incolo ca nu am la munca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filimon ALexandru zis DEVILAKE , 25 ani bucuresti , am u kawasaki zx6r de vreo 3 saptamani , dar nu am inca permis ;)sper sa-mi dea azi nenea dosaru ala sa-l depun :rusinica:

 

GATA ieri am luat permisul :cheers: si ieri am si facut prima iesire am fost cam stresat dar usor usor mi-am revenit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma numesc liviu si ma apropii de 28 de ani. pana acum am fost mecanic, tehnician service copiatoare si in prezent m-am trezit ca sunt jurnalist. pasionat as fi de ciclism dar, de nevoie, am ajuns si motociclist. nevoia s-a iscat din nevoia femeii din dotare, care a cumparat cu chiu cu vai un suzuki bandit si se pregateste de viata pe doua roti. pana atunci, eu sunt ghidul si pilotul ei. deci sunt motociclist de imprumut, mai cu frica, mai cu accese de viteza cand drumul o permite. deocamdata transpir sub casca, geaca, pantaloni si manusi la intersectii si parca am o jena sa fac slalom printre masini. inca gasesc bicicleta un mijloc de deplasare mai rapid prin bucuresti decat orice altceva: masina sau moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vlad

31 ani

permis cat A din Iunie 2007, moto din iulie 2007

honda cb 500

 

cand nu merg pe motor "detin" impreuna cu doi prieteni o firma care face site-uri si aplicatii web. adica pot sa merg la serviciu pe motor ceea ce e un lucru bun. foarte bun.

 

 

 

post-20591-1185101629_thumb.jpg

post-20591-1185101681_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Numele meu e Sorin,am 25 de ani,ca si ocupatie repar telefoane mobile si permis ...in exact o ora ma duc sa il ridic de la Politie. Acum mi-l elibereaza. Sunt din Braila. Experienta pe moto zero,exceptand scoala,deci...zero. Am scuter din august 2006 si vreo 7000km la activ pe el,cu doar un eveniment neplacut din fericire soldat doar cu pagube materiale. In schimb ,ocazii...muuuulte! Sper in cateva zile sa fiu proaspatul proprietar al unui CBR F3 de 95 ,sau macar o Katana de 600 de prin 92. Asfalt uscat sa avem!

 

Salut! Numele meu e Sorin,am 25 de ani,ca si ocupatie repar telefoane mobile si permis ...in exact o ora ma duc sa il ridic de la Politie. Acum mi-l elibereaza. Sunt din Braila. Experienta pe moto zero,exceptand scoala,deci...zero. Am scuter din august 2006 si vreo 7000km la activ pe el,cu doar un eveniment neplacut din fericire soldat doar cu pagube materiale. In schimb ,ocazii...muuuulte! Sper in cateva zile sa fiu proaspatul proprietar al unui CBR F3 de 95 ,sau macar o Katana de 600 de prin 92. Asfalt uscat sa avem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hell-o !!!

cine ma stie ma kunoaste !!!SAU viceversa....

sint capricorn deci cam GENIAL :cheers:

1 poza pixelita mai veke!!+ 1 de miroase a nou !!

:)

post-19463-1185218515_thumb.jpg

post-19463-1185218844_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

numele meu este Valer, sunt inginer mecanic, am 34 de ani, (poimaine) si anul asta am reusit sa trec de la un simson pe care-am invatat sa merg acu 5 ani, la un suzuki gsx 750 din '98. Si paradoxul este ca n-am facut carnetul pana acuma, (cu simsonul am mers doar pe la ai mei pe la tara si nu pe sosea), dar peste o saptamana incep scoala. Masina o conduc de prin'97 si-o conduc eu pe ea, dovada ca n-am avut nici un eveniment in tot acest timp si mai mult de-atata n-am trecut in veci de astronomica viteza de 120 km/h. In general sunt pe la 90 km/h; acestea plus faptul ca am si o varsta la care am vazut cateva prin jur, (am condus masini in libya, italia, mexic), mi-au dat increderea ca pot deveni motociclist in mod oficial.

 

asfalt uscat va doresc

post-20024-1185539714_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt Dragos, am 24 de ani si cred ca sunt cel mai nou printre voi de aceea va salut pe toti cu respect, sunt din Mioveni, judetul Arges si am si eu ca tot crestinu' un gpz care-mi place la nebunie, A-ul il am din martie 2007.

Aaaaaaaa pe 26 august ma insor si abia astept sa-mi duc sotia pe motor acasa!!!

Asfalt uscat tuturor!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut numele meu este Andrei si sunt din Suceava, am 22 de ani si lucrez ca sofer la o firma de distributie presa. Daca aveti ceva de "carat" din Suceava in Iasi va pot servi cu mare drag.

 

De o saptamana sunt posesorul uni suzuki GSX-R 600 SRAD din '98, permis de cat. A am de o luna :) dar credeti-ma ca nu imi fac de cap, am vazut foarte multe si din fericire in cei peste 250.000 de km parcursi pana acum cu conserva nu am avut evenimente.

 

Asfalt uscat si s-auzim de bine.

 

 

P.S. aia de mai jos e motoreta :bigstar:

 

post-19972-1185723146_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Numele meu e Sorin,am 25 de ani,ca si ocupatie repar telefoane mobile si permis ...in exact o ora ma duc sa il ridic de la Politie. Acum mi-l elibereaza. Sunt din Braila. Experienta pe moto zero,exceptand scoala,deci...zero. Am scuter din august 2006 si vreo 7000km la activ pe el,cu doar un eveniment neplacut din fericire soldat doar cu pagube materiale. In schimb ,ocazii...muuuulte! Sper in cateva zile sa fiu proaspatul proprietar al unui CBR F3 de 95 ,sau macar o Katana de 600 de prin 92. Asfalt uscat sa avem!

 

Iata si poze cu noua mea jucarie...deocamdata doar vreo 200km fara evenimente dar cu ocazii multe. Eh,ne salvam noi pe noi.

 

 

 

post-21641-1186392142_thumb.jpg post-21641-1186392181_thumb.jpg post-21641-1186392250_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, sunt Mihai Stancu (zis VUF) am 26 de ani, am A-ul din Iunie 2007, sunt pasionat de viteza de cand m-am nascut, dar am asteptat 8 ani pana sa imi iau motor pentru a prinde suficienta experienta pe drumurile noastre in conserva. Am un Kavasaki ZX6-R din 2003 care este, cred eu, cea mai reusita motocicleta ca design si cea mai brutala din clasa ei.

 

Lucrez in domeniul IT, ISP.

 

Dp9Ypg346551-02.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...