Sari la conținut

Hai Sa Ne Cunoastem!


MIB
 Share

Postări Recomandate

Salut!! Si eu ca majoritatea oamenilor de aici populez forumul de ceva timp insa abia acum am avut tragere de inima sa postez in acest topic. :moron:

 

Ma numesc Radu si sunt din Targoviste (in curand Bucuresti in postura de student la Arhitectura). Am 18 ani si in curand sper sa fiu fericitul posesor al unei Aprilia RS la care visez de mult timp. Sper ca aces vis sa se materializeze , caci de un an si ceva tot strang bani din diverse metode, mai ales din IT si publicitate/design.

 

Pasionat de motocicletele ( :huh: ca sa vezi..)sport, streetfightere si touring

In rest imi pierd vremea impartindu-ma intre celalalte pasiuni ale mele: artele (banuiesc ca multi ma cunoasteti de la "Coltul Artistilor), si trekking (si de ce nu si un pic de alpinism...). Pe lista mai este si aerografia (dar care nu se pune deocamdata ca nu am sculele.. :ph34r: )

 

Ciao! :wave:

Radu

post-11-1106606325_thumb.jpg

Editat de Judas Iscariot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut ! Ma numesc Furtuna Gabriel si sint nascut in anul 1967.Practic am crescut pe motociclete de cind ma stiu,motocicleta fiind un atribut al familiei mele !Posed permis din 1987 ,si am avut mai multe motociclete .Iubesc acest microb dintotdeauna,am activat la clubul sportiv Poiana Cimpina sectia de motocros cind eram in liceu pentru ca mai tirziu sa am propiile mele motoare.Scirtii de reumatism dar am sa stau in sea cit au sa ma mai tina salele.Consider ca viata trebuie traita si cel mai frumos mod de a o face este viata de biker! Impreuna cu alti amici cam constituit un grup si incercam sa descoperim impreuna ,calare pe motoare, frumusetile acestei tari.Cea mai mare dorinta a mea este ca motociclistii sa ramina uniti indiferent de culorile care le poarta .

 

NU CONTEAZA DESTINATIA ,CIT CONTEAZA DRUMUL IN SINE

 

:wave:

post-11-1106746978_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:cheers:

Cristi din Tulcea, 31 de ani, lucrez la Rezervatia Biosferei Delta Dunarii (Relatii Internationale). Permis A si B din 1992.

Am inceput in 1990 (Jawa-CZ 175 mostenita de la un unchi de-al mamei),

apoi IJ Planeta 5 (de nou), dupa care a urmat un Nipru modificat 80% (e pe undeva pe Pro-Bike). Niprul l-am vindut recent si acum am trecut pe partea practica: Yamaha XT 600E model 3TB din 1990. Un bun compromis pentru drumurile noastre...dar mai ales in afara lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve popor motorizat :banana: ! Io-s Paul Gabriel de prin Vaslui, 28 ani. Momentan lucrez ca inginer la Centrala Nucleara de la Cernavoda Unitatea 2. microbul il am de pe la 6 luni de cand m-a suit taica-miu pe simson-ul lui, dar abia acu' vreo 2 ani m-a trasnit si tre' sa-mi iau motor nu am ce face :banana: . Permisul pt categ. A il am din octombrie 2004 B-ul l-am luat o luna dupa :cheers: cu toate ca am depus dosar pt ambele odata. Deocamdata o sa pun doar o poza cu mine, cu motorul "e pe vine" :banana: .

 

Hai ca v-am salutat din mers! Sper sa ne intalnim la vara pe la intruniri.

post-11-1107891722_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Eu sunt Alex din Bucuresti, am 24 ani, A-ul din octombrie, B-ul de vreo 6 ani, si sunt posesorul unei Aprilia Pegaso 650 GA '94 din decembrie. Microbul l-am luat de la un prieten care m-a innebunit o vara intreaga cum isi ia el motor, dar pana acum nici carnet nu are :cheers:.... Sunt analist-programator la o firma din Buc, si pot spune ca pe langa motociclism, mai sunt preocupat de schi si tenis.

Poza cu mine si motorul... imediat ce se duce zapada asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator blondu

Hai salut

Nume:Cernescu

Prenume:Lucian

Varsta:22 ani

Localitatea:Azuga

Ocupatia:Student (Mecanica)

Diagnostic:Bolnav de motoare

IRECUPERABIL

O poza cu motorul meu actual:

post-11-1107937713_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu daca m-am mai prezentat anterior. Oh well. Ma numesc Bogdan Marinescu, 27 ani, Bucuresti, inginer software la Freescale Romania (da, am un nume foarte lung). Oricat am incercat sa "uit" de motoare, se pare ca microbul nu vrea deloc sa ma lase in pace. So, here I am again. Sperand sa am la un moment bani de un ZZR600 (motorul preferat). Wish me luck :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!

Numele meu e Ana Maria, 24 de ani, studenta anul 4 informatica.

Motor (al prietenului meu): Jawa 350, 2cil., max. 120(cat mai tine :cheers: ) .

SANATATE la toata lumea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloha! Irina Andrei, aproape 24 primaveri,A din 2002 spre disperarea mea, am terminat artele deci bani de moto nu am, merg cu o Java pe care am prins-o la tavalit doar luna ca s-a incheiat sezonu'( si un pic in ianuarie)Lumea ma mai stie drept SLA( sora lui Axa) asa ca poze mai gasiti pe forum cu mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut..sunt Iva..am 18 ani si am permis din aug 2004.Am o motocicleta Minsk 125...asta e si ma folosesc de ea.....logic o sa radeti de mine dar nu am ce sa fac...dak as putea mi-as lua si eu alta dar asa e cand lucrezi sub acoperire la FBI :cheers:)--ce sa mai zic...astept sa scap de BAC si sa ma urc pe armasar :banana: si deasemenea un club al motocicletelor minsk.

 

TAKE CARE!

post-11-1108062943_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

Cristi ma keama, is din Timisoara, conduc motoru' din 95, de cand am facut 18 ani. Pana acuma am avut o mobra (1 an), o Jawa 350 (6 ani) si o Honda VT 500 E (pana in prezent). Deocamdata tind catre un Africa Twin, deshi visu' meu ii V-Maxu'... Dupa cum am vazut, multzi lucreaza in telecom de aici shi ca sa nu fac nota discordanta, shi io is pe la Alcatzel Timisoara, deci tot in telecom... :friends:

post-11-1109770321_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvan Avramescu alias Bracio, 28 de ani , buzoian , permis din 2004, motor din 2004 (ce bou am fost ca nu mi-am luat mai demult :friends: ) si dupa ce am terminat facultatea lucrez la firma infiintata de taica-miu in domeniul mat. de constr.Revin cu poze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Sunt Robi, din Cluj. (huh ce greu a fost pana aici...)

am carnet din septembrie 2004.. dar motoru' e pe drum doar... fiind student (da tot economist o sa fiu si eu cica) nu prea am cum sa-mi strang bani.. dar cu incetul o sa reushesc.. Mai mult ca sigur datorita unui motociclist de treaba, care mi-a gasit de lucru.. MERSI.

sper ca pana in mai sa am ETZul meu, sau ceva ce o sa-mi permit..

Sunt fan Chopper, sunt interesat de arte(sculptura, literatura), si de bauturi alcoolice din cand-in-cand... :friends:

Va promit ca peste aprox. o luna(cand implinesc 21) o sa beau cate o bere in sanatatea fiecarui motociclist din Ro(eh dar nici alcoolic nu sunt :laugh:

sper sa ne vedem pe la intilniri, si eu calare pe "calul" meu!

 

momentan nu am poza recenta, numai unul, de acum 1 an.. dar seaman.. mai nou am parul mai lung.. si sunt mai treaz.. :laugh:

post-11-1109800684_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, sint Eugen ,din Alba Iulia, 36 de primaveri :cheers: , am permis din 89 ,G am avansat din oficiu la A, motoare am avut o mobra modificata pina a inceput febra cu itp si rar etc, am trecut sa visez la un IJ dar am ceva probleme cu actele adica propietarul are, am fost sofer prof.vreo 11 ani momentan sint in IT ,si cum pfta vine mincind am vazut forumul si mam inbolnavit iar de motoare, am schema la un chooper din ij in cap astept sa pun mina pe el , alte boli :radioamator cum arata si nick-ul YO5PEB,mersul pe munte si fotografia . poze inca nu am astept sa fac una cu un motor ,astept sa vina sezonul sa particip chiar si per pedes la intiliniri. toate cele bune si asfalt uscat :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Atti din Toplita, am 35 de ani, motoare din 1986, permis de Hoinar din '88, categ.A prin diferenta (numa oras a trebuit) din 1991, am avut ETZ, Simson, Suzuki DR, Honda VT500, Aprilia Tuareg 350, si acum Tuareg de 600 ca ala de 350 l-am busit la Cluj anul trecut la intrunire.

Sunt endurist pasionat si in rest sa ne vedem sanatosi. Va salutut cu farurile (io am doua :laugh: ) :cheers: :friends:

post-11-1110545239_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Doar acum am apucat sa ma prezint si eu... :laugh: mai bine mai tarziu dacat niciodata

VLAD din ARAD (rima bate filmul ehh), 18 ani, cu A,B,BE,C,CE pe carnetul luat recent (pe motor ma plimb de 2 ani aprox :banana:). Sunt acum pe "val" sa-mi iau primul motor proprietate personala (pentru care am muncit de circa 2 ani)...numa bine si SA TRAIM BINE! :ok: :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviu "URSU" - Gloria Brotherhood Bucuresti, Calea Vacaresti 240

Honda CBR1000F +

IUBITOR, INDRAGOSTIT de fenomenul MOTO. Ma regasesc in modul asta de viata, alaturi de motociclete! ... Ma face sa ma simt ... REBEL!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorin Peter, din Dej stramutat la Timisoara, posesor de B si de luna viitoare si de A, momentan nici un vehicul al meu, dar peste doua zile o sa fiu mai sarac de niste euro si mai bogat cu o Honda Transalp :banana: . Poza momentan nu e disponibila, dar.. va urma :laugh:).

De abia de cateva luni ma intereseaza si pe mine fenomenul moto. Inca nu sunt un impatimit, dar am sperante. :ok:

Pentru asta trebuie sa ii multumesc prietenului Zalan care mi-a dechis ochii si urechile in directia asta plus ca mi-a oferit suportul moral necesar de a-mi lua inima in dinti si a ma apuca e o treaba la care acum mai putin de un an nici nu ma gandeam.

... :grinbandit: inchin pentru libertate... si pentru drumuri mai bune :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Razvan Toscuta din Bucuresti, pasionat de fiare de tot felul de mic. Fac umbra TERREI din augustul lui 1975 si sunt inginer TCM-ist. Permis categorii: A (de anul trecut), B C C+E. urmeaza bineinteles si "D"-ul. :grinbandit: Am vre-o trei mii de km pe pitica mea de 500.

post-11-1112014834_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Razvan Toscuta din Bucuresti, pasionat de fiare de tot felul de mic. Fac umbra TERREI din augustul lui 1975 si sunt inginer TCM-ist. Permis categorii: A (de anul trecut), B C C+E. urmeaza bineinteles si "D"-ul. :grinbandit:  Am vre-o trei mii de km pe pitica mea de 500.

Acum ca ne-am razboit bine cu calculatorul uite-o si pe booby-loo, alias prietena mea. Pasionata si ea de motoare de mica, a alergat scooter-e pina acum, si o sa alerge si cu motocicleata in viitor.

post-11-1112015141_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...