Sari la conținut

Hai Sa Ne Cunoastem!


MIB
 Share

Postări Recomandate

Salut. Citesc forumul de un an. Efectul este ca saptamana trecuta mi-am luat carnetul. Merg deocamdata pe un Minsk. Caut de zor pe-aici un marauder sau un rebel de doi jumate. In poza is la SMAEB pe Intruderul pe care sper sa mi-l permit odata. Succese maxime si asfalt uscat!

 

DSCF2504.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare!

 

Numele meu e Florin, tehnician service la o firma de calculatoare din Buc, am 26 ani si microbul numit prin popor "motociclism" de multi ani, dar posibilitati de a-mi lua un motor ioc, asa ca m-am enervat si mai rau cand s-a angajat la noi la firma Apasu (apasu77) fapt care a dus la accelerarea incubarii virusului, pana la apogeu. In maxim 2 saptamani ma apuc de scoala de soferi ca sa mai adaug o litera pe carnet (posed B si C de ani buni si e musai sa intregesc ABC-ul ;) ). Motor nu imi permit cine stie ce momentan, asa ca o sa calaresc o Nipra, pentru inceput.

 

Bafta si asfalt uscat! Ne vedem pe soselele noastre obosite in curand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu impreuna cu noua mea achizitie Honda CBR F4i 2005 si bine inteles cu finu pe care incerc sa-l molipsec cu virusul moto de mic :lol: ;) :ok:

post-4159-1148395330_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Sunt BENEDEKFI GEZA.

 

Posed cat. A din 1987

 

Motoare: din 1985 - Jawa 250 (1960)

din 2001 - KTM 620LC4 (1995)

din 2005 - KTM 525 EXC (2005)

din 2006 - KTM 525 EXC (2006)

 

Fun ENDURO !!!

:cheers:

:ok:

 

post-10454-1148649029_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Helo natiune!

 

Nu stiu daca am ce cauta aici inca... Max mi-e numele am 29... Nu am A-ul, abia pe 7 iunie o sa dau examenul, am Honda Vigor FX 650 din 2000, am maxim 1 km facut :cheers: .

 

Mai multe pe la Arc, sper cat mai curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Pentru ca asa pare frumos o sa ma prezint si eu....Serban ma numesc, FZR600 calaresc....de 600km (adica 1 saptamana si jumatate); 29 ani. Carnet A din 2005 dar fara km pana acum. IT-st de profesie. Pasiuni legate de munte: ski, snowboard, aplinism, drumetie.....cam tot ce se poate......si mai nou motorash-ul meu.

2 poze mai jos, cu mine la munte si cu motorashu'

post-10604-1149017778_thumb.jpgpost-10604-1149017885_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma numesc Mishu, am carnet din Octombrie 2005 am avut un hoinar,acu am evoluat shi de curand am un minsk 125 . Am 16 ani(aproape 17) si sant baschetbalist si elev ca profesie. Bafta si asfalt uscat!!! :) :cheers: :crack: :ok:

 

:crack:

post-5670-1149091208_thumb.jpg

post-5670-1149091241_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De azi sunt şi eu motociclist în toată regula, adică am permis (din martie), motocicletă (din aprilie) şi merg cu ea (de azi ;) ). Mai am şi B-ul de mulţi ani şi îmi place să mă urc în maşină şi să colind, mai ales când o pot face pe banii altora (aka delegaţie) în afara României.

 

De profesie sunt economist (Cibernetică) şi lucrez în ceva gen IT & management într-o companie americană. Nu mă mai ocup în detaliu de IT, dar ca hobby mai frecventam price.ro şi XF, unde am cunoscut (virtual) câteva persoane ca ipman, Mr. Watt, ftraian, ElSpa şi alţii.

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dapi eu sunt Dani simi plac crosurile doar ca nu am unul inmatriculat, in timpul liber ma antrenez cu Mihaitza Stoichescu , cred cal stiti nu , campionn la cros e in oras cu mine , in Lugoj , in rest la plimbari toata ziulica. va sal pe toti .pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, sunt Vlad 20 de anishori student la Politehnica , am A-ul din octombrie 2005. Momentan calaresc o kawa de 300 din'86 si visez la un zzr400. Pasiuni, inafara de motocicleta, ar fi muntele, snowboard-ul, si marea.

Vreau sa traiesc viata din plin si sa mor de batranetze, ceea ce va doresc si dumneavoastra :banana:

Am si poze :post-10398-1149711330_thumb.jpgpost-10398-1149711586_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. victor sunt, student, si.. cam nebun (zic ai mei) sau maniac cum n-am mai intalnit pana acum, dupa doua roti.. momentan cu bicicleta, pentru ca desi am A-ul de anul trecut, inca nu sunt motorizat. neplacut sa stai pe margine sa nu te bucuri si tu.. sper sa vina si motorul, desi cam greu cand n-ai sursa proprie de venit si nu te baga nimeni in seama dar ce sa-i faci, stau si inghit in sec.. :|

oare mai sunt [bi-]ciclisti pe-aici?

numai bine si asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt Dragos si sunt alcoolic :D ...nu... sunt obsedat de motorul meu ... :banana: sunt editor imagine la stiri ...am avut 3 ij-uri un swm si actualmente Gilera RC600C

post-9318-1149717808_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

Viorel e numele meu sunt pasionat de motoare si sunt primul care a facut cununia civila pe motoreta in 1983 pe un M.Z TS acum am un Suzuki gf de 500 si am un club moto la Stefanesti, circa 12 km , ideal pentru aniversari intilniri, biliard, tenis de masa , pe malul laculuisi ce e mai inportant ca ai o siguranta mare a motorului pentru ca il parchezi in curte pazita si poti sa ramai si peste noapte cu cine vrei

www.clubstefanesti.lx.ro

si sunt bucuros de fiecare intilnire, de 5 minute am sosit de la intilnirea de la Bacau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Eu sunt Dan... Primul si singurul motor l-am avut la 18 ani, din primii bani castigati... o Jawa de 175 din '69... Nu a facut multi purici la mine. Abia acu', la treij' de ani am dat si eu A-ul, dupa 11 ani de conservareala... Ma pregatesc acum de luat motor, strangem cureaua, si in scurt timp sper sa se rezolve. Pana atunci va voi pisalogi pe voi, sa ma hotarasc ce imi iau.

Sa ne auzim cu bine si sa ne vedem in scurt timp!

Editat de Dan_EOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bocos Benedict (Beni pentru prieteni), 25 de ani, permis de vreo 2 luni :D motor tot de pe atunci - Suzuki RF600R :banana: Pana acuma 5.500 km fara nici un incident

 

Ocupatia actuala: art director, graphic designer, fotografie, dtp

 

post-9248-1150199950_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

antemiu = vlad ...si sa fiu al naibii ca multi vlazi mai sunt motoristi!:baldy:) foarte bineee...o fii nume predestinat! am 19 ani , carnet A,B din oct.2005 ...nu am motor :banana: nu de alta da momentan nu este buget! :banana:

Neoficial ma mai dau cu mobra...:blbl:) dar asa mai ascuns de lume!

Oficial stau si salivez la unii si altii care trec calare!

eee...unii viseaza sa zboare...io visez un cbr600 :banana:

ah...si era sa uit...mare amator de beeeeer :D

 

:banana:

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal am 22 de ani; de fel din Urziceni dar imi fac "veacu" prin Bucuresti, student la poli angajat la o firma de soft. Am A de 3 saptamani, B de 2 ani, facut credit, cumparat un cbr de 600, in 3 saptamani 2400 de km fara incidente , foarte fericit :banana:

Editat de upi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!!!

Daniel,crescut printre motoare;"batranul"meu,a avut vreo 18-20 la viata lui(Mobra,IJ,MZ,etc),eu sunt la al 2-lea,primul a fost un "Hornet",pasiune:moto,munte si vacanze cat mai multe :cheers:

post-4274-1150549736_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi

 

Natural Born Maniac on August 1982..

Settled in Salajan (N.Grigorescu) neighborhood Bucharest shity city..

Helped by himself to have the beauty beetween the legs materialized by an CBR 600 F, 2k as the original born date..

Scaring the living shit out of the neighbours when kicking gas and showing the finger to the whores who want 2 ride with you just b'cause u have a cool motorcycle..

Hating like hell the natural born loosers who bought a motorcycle just for whores, and hating also the natural born suckers wich are much worse than the first ones..

 

Citit cu dictia pe care o am in minte suna beton, in rest wach the beauty..MY BEAUTY..

post-532-1151081237_thumb.jpg

post-532-1151081245_thumb.jpg

post-532-1151081259_thumb.jpg

post-532-1151081270_thumb.jpg

Editat de Sinner-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...