Sari la conținut

Rieju Rs2 125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 126
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

are dreptate dealerul, desi RS2 cred ca mai sunt pe stoc in Austria si s-ar mai putea aduce la comanda. cred, nu sunt sigur.

 

Rieju rs2 inca se mai fabrica in Spania dar nu mai vrea importatorul nostru sa aduca ....cine vrea rieju rs2 poate sa il aduca pe comanda din Spania dar nu primeste garantia :ok: Comanda puteti s-o dati la My Moto de pe Cotroceni

 

Poze cu motorul meu nu mai am ...ca nu il am de mult timp ,abia marti l-am imatriculat si pana acuma m-am plimbat si nu am avut timp de poze :cheers:

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rieju rs2 inca se mai fabrica in Spania dar nu mai vrea importatorul nostru sa aduca ....cine vrea rieju rs2 poate sa il aduca pe comanda din Spania dar nu primeste garantia :cheers: Comanda puteti s-o dati la My Moto de pe Cotroceni

 

Poze cu motorul meu nu mai am ...ca nu il am de mult timp ,abia marti l-am imatriculat si pana acuma m-am plimbat si nu am avut timp de poze :crack:

 

Asfalt uscat

 

 

Frumusica.Sa ai parte de ea!Bafta! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rieju rs2 inca se mai fabrica in Spania dar nu mai vrea importatorul nostru sa aduca ....

Importatorul s-a mai gandit.

 

INFORMATIE OFICIALA, VECHE DE 5 MINUTE: RS2 SE IMPORTA IN CONTINUARE. CULORI: ROSU, ALBASTRU, ALB SI VERDE.

 

In caz ca ar mai fi doritori.. bafta. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog frumos daca puteti sa-mi spuneti si mie niste detalii despre rs2.viteza maxima,consumul motorul in 2 sau 4 timpi??cum se comporta l drumuri lungi acceleratia.si pretul acestuia.

Editat de gabi18051991
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog frumos daca puteti sa-mi spuneti si mie niste detalii despre rs2.viteza maxima,consumul motorul in 2 sau 4 timpi??cum se comporta l drumuri lungi acceleratia.si pretul acestuia.

 

motor 4 timpi de pe yamaha xt racit pe aer...viteza maxima 120....fiabila...consum intre 2 si 3 la suta...rezervor 10 litri...e foarte bun pentru drumuri lungi cat si pentru oras...pretu este de 3490 euro cu toate taxele incluse

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

florinelu tu ce crezi e mai bun ca cbr in ce puncte sua mai slab la ce aspecte.pe mine ma bate gandu sa-mi yau un cbr 125 dara stept sa vad si ce ofera celelalte motoare de 125 in 4 timpi.asa ca sunt interesat si de asta.poti sa-mi spui simie mai multe?daca ai fisa tehnica a acestuia??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

florinelu tu ce crezi e mai bun ca cbr in ce puncte sua mai slab la ce aspecte.pe mine ma bate gandu sa-mi yau un cbr 125 dara stept sa vad si ce ofera celelalte motoare de 125 in 4 timpi.asa ca sunt interesat si de asta.poti sa-mi spui simie mai multe?daca ai fisa tehnica a acestuia??

 

Honda e mai buna ca Rieju...dar nu am ales cbr125 din pricina aspectului....daca vrei o motocicleta strict pentru pasiune si iti place cum arata honda iti recomant cbr

 

Hmm o fisa tehnica zici ...sa incerc ceva :

Lungime: 1940mm

Latime : 620mm

Inaltime : 1020mm

Greutate la plin: 119kg

Cutie de viteze: 5 trepte

Numar cilindri : 1

Capacitate cilindrica: 123,7 cmc

Alezaj x cursa: 54 x 54mm

Demarator : electric

Lubrifiere: prin pompa de ulei

Ulei motor:SAE 20W50W

Volum rezervor:9,8 litri

Carburator: Mikuni/vm20

Ambreiaj:multidisc in baie de ulei

Disc fata: 280mm

Disc spate: 220mm

Dimensiune pneu fata: 100/80-17

Dimensiune pneu spate:130/70-17

 

Sper ca ti-am fost de ajutor ...asfalt uscat

 

Si alte cateva poze cu noi..racerii :ok:

post-17452-1176495098_thumb.jpg

post-17452-1176495145_thumb.jpg

post-17452-1176495260_thumb.jpg

Editat de fLorinelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care e cu geaca aia rosie? zi-mi cate ceva despre ea :what: pret, cum e, etc :D si de unde ai luat-o ?

 

Geaca rosie este Axo Capirex pret 336 de euro din cate imi aduc aminte....are protectii bune la umeri si coate...dar trebuie sa iti cumperi tu o platosa pt spate deoarece nu are...in opinia mea e mai bine ca nu are deoarece ,cele separate sunt mai mari si protejeaja mai bine.Geaca am cumparat-o la United Motors..oricum sunt tare...geaca rosie motoru verde...eh :hug:

 

am vazut azi un rieju alb in floreasca, care era ?:sick:

 

Cred ca era Alin din snagov :what:

Editat de fLorinelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocma am vazut si eu un rieju dasta alb in floreasca, unu plimba pe una , da` era cu numar rosu..nu era regele harfelor ...

ala cu rieju, ti`am dat flashuri ,am mers dupa tine da` tu nimica...si mai mult pe sens interzis ai mers :hug:

pai asa se face nene?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-a mai luat un baiat un rieju alb k "idolul femeilor nr1 racea raul si harfistul" alias IF 01 RRH avea inainte o aprilia rs 125 rosu il vindea cu 1.700 am impresia :what:

si unde sta?

zi ca atunci cand alt motociclist merge in spatele tau si iti da flashuri , e frumos sa opresti sa vezi ce vrea...ca in mod sigur nu vrea sa te bata !! :hug: ... vroiam sa vad daca e de prin cartier , sa mai schimbam o vorba o impresie ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si unde sta?

zi ca atunci cand alt motociclist merge in spatele tau si iti da flashuri , e frumos sa opresti sa vezi ce vrea...ca in mod sigur nu vrea sa te bata !! :hug: ... vroiam sa vad daca e de prin cartier , sa mai schimbam o vorba o impresie ...

 

habar n-am unde sta m-am plimbat cu el de cateva ori cand avea rs-u atat :what: poate vine la arc sau sa vad daca il mai prind prin oras cica s-a intalnit alexutz cu el era la romana azi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...