Sari la conținut

Rieju Rs2 125


Postări Recomandate

Fratioru, cu chinezaria asta cum zici u, subtire, vai de capul ei, intra printre masini de iti pui mainile in cap. Chinezaria asta are motor de yamaha xt, Se aude cat de cat a motor, nu cratiza ca cele in 2t. poate ne vedem o data printre masini, u cu aprilia si eu cu lada de gunoi subtire, sa te vad;)) te-am pupat si te rog sa nu iti doresti sa mergi alaturi de mine, pentru ca o sa fie doar pt cateva secunde...si iti va parea rau;)). te-am pupat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 126
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

ca sa inteleg si eu....decat un rs de ceva ani..sau o mito....sau shi mai shi..un cbr..mai bine un rieju nou???

eu vreau sa-mi iau motor in toamna..shi m-am orientat la un rieju tango, sau NKD de 125 of course! ce ziceti e buna alegerea rieju nou decat "famous brands", dar second??

 

asfat uscat....ca vin shi eu cu bicicleta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man daca vrei sa fugi iati un rs dar la drumuri lungi nu te astepta la multe din partea lui. eu iti zic din propria experienta q rieju am fost la mare, la munte, in bulgaria, cam pe peste tot si sa comportat frumos. am 22 de mi de km aproape...si nici un semn de slabiciune din partea motorului;) singurul dezavantaj e ca mai mult de 120 nu fuge, dar ai o satisfactie mai mare cand stai la semafor lg un rs..si turezi un pic se aude cva fata de rs..care zumzaie ca scooteru:succes cu decizia pe care o iei!! sa fie cea mai buna pt tine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda cam asha e decizia e a mea....pai nu cred ca imi trebuie mai mult de 120km/h..ma rog am vazut azi un suzuki de 125 chopper....ceva dragutz chiar mi-a palcut

dar nuhs ce model era...e expus la bonn car in ploiesti ( paltinish pe ploiesteni)....foarte tare...ce choppere au cei de la suzu...dar motoare de 125...spunetzi-mi va rog ca tare ma bate gandu:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am shi io un Rieju RS2 125 rosu cu negru, il am din toamna, am vreo 3250 de km cu el shi merge super, pot sa zic ca am prins shi 132 km in line dreapta, asha ca nu ma plang. Dar io l am cumparat de la Tomina, shi ala mi a zis ca are numai 10/11 cai ca e limitat, shi ca se poate delimita dupa ce se termina garantzia, ca sa nu o pierd, shi asha are 27 de cai shi ar merge 180, fapt care mi au mai zis shi altzii... Ah, o sa postez shi poze mai incolo. Voi ce shtitzi de faza cu delimitatul? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am shi io un Rieju RS2 125 rosu cu negru, il am din toamna, am vreo 3250 de km cu el shi merge super, pot sa zic ca am prins shi 132 km in line dreapta, asha ca nu ma plang. Dar io l am cumparat de la Tomina, shi ala mi a zis ca are numai 10/11 cai ca e limitat, shi ca se poate delimita dupa ce se termina garantzia, ca sa nu o pierd, shi asha are 27 de cai shi ar merge 180, fapt care mi au mai zis shi altzii... Ah, o sa postez shi poze mai incolo. Voi ce shtitzi de faza cu delimitatul? :D

Defapt faza cu delimitatu este vrajeala :agree:) :welcome: 27cp :thanks: 180km/h :crack: Astea sunt minciuni.

 

Si virilu are cu rieju lui 21000km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am shi io un Rieju RS2 125 rosu cu negru, il am din toamna, am vreo 3250 de km cu el shi merge super, pot sa zic ca am prins shi 132 km in line dreapta, asha ca nu ma plang. Dar io l am cumparat de la Tomina, shi ala mi a zis ca are numai 10/11 cai ca e limitat, shi ca se poate delimita dupa ce se termina garantzia, ca sa nu o pierd, shi asha are 27 de cai shi ar merge 180, fapt care mi au mai zis shi altzii... Ah, o sa postez shi poze mai incolo. Voi ce shtitzi de faza cu delimitatul? :D

 

:thanks: Curat vrajeala :welcome: faza cu delimitatul! Chiat tunat, la 27 CP, un motor single de 125 cu doar 2 supape si racit cu AER ar exploda in citeva minute!!! Are 10 cai si basta! (iar Vmax e de 108 km/h cronometrati, bordul indica bineinteles mai mult, cu vintul din spate...) Asta nu inseamna ca nu-i un motor OK (identic cu cel de pe Yamaha YBR 125 - care prinde fix 97 km/h, ca-i naked si sta prost cu aerodinamica).

Si... nu mai credeti toate gogosile alora de la Tomina! :crack:

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FRumoase Foc..sa le stapaniti sanatosi fratilor :welcome: :D Daca ajungeti pe la mare poate dam o tura,chiar sunt curios cum se comporta Rieju,,,la aspect bate aprilia (parerea mea)..

 

In rest ..numai bine ,si asfalt uscat :thanks:

ce face?se pare ca nu le ai vazut live pe ambele...

nu se compara la nimic..singuru lucru la care rieju e peste aprilia e doar fiabilitatea motorului fiind facut de yamaha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce face?se pare ca nu le ai vazut live pe ambele...

nu se compara la nimic..singuru lucru la care rieju e peste aprilia e doar fiabilitatea motorului fiind facut de yamaha.

ptr ca e 4t ma nu ptr ca e yamaha..chiar daca yamaha se pisha pe aprilia :crack:

 

hai sa-ti fac reclama ma , fuge trompeta aia a ta nebuneste ...pacat ca iese fum din ea dupaia dar..forja e importanta :thanks:

 

kiss la tine :welcome: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IA fa-ne tu o poza la bordul tau q viteza maxima de 132 de km/h si pe urma te cred. Eu am testat rieju in cele mai tari conditii optime si mai mult de 125km/h lucru care se adevereste pe bordul kilomerajului. si acum am aproape 22de mi=)):D se pare ca nu prea moare motoru asta..eu tot astept un semn..de slabiciune dar nik...tot asa trage..ca in 1 zi..:welcome: v-am pupat..si ne vedem in trafic..sau ma vedeti cum vreti!! va POOOAAAp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE parere aveti despre rieju rs2 50 matrix? motor in 2timpi?

http://www.maxiscooter.ro/site/product_inf...;products_id=61 e aici oferta de la un magazin in timisoara..2900 de euro..se merita oare?care mai stiti de unde as mai putea cumpara alte modele de 50cmc gen rs 50 trm un msg plz ca imi caut si eu un motor de inceput..ms si scuze de offtopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai aparut un Rieju :wink: pe la mine prin zona (Campina, Breaza, Comarnic) unul negru cu numere rosii de bucuresti. Soferul nu prea le are cu opririle :lol: k vroiam sa vb cu el sa vad ce parere are despre scarta. Ma bate gandul sa imi iau si eu una dar nu stiu cum sta cu demarajul si viteza maxima asa ca ati putea sa ma ajutati si pe mine.

Ms anticipat.

Cum imi iau dau o bere :rock: (fara alcool :moto: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un baiat super de treaba fLorinelu si sa mergi fara incidente cu rieju tau ca e frumos...si aici la noi in craiova e unu la fel ca al tau tot verde de 125...scoate un sunet placut :moto:

 

Ms ms....sigur nu o sa am nici un incident pana pe 29 iulie.....pentru ca i-au luat carnetu:((((((((((((((((((((((....cred k o livreaz pizza ca sa ma mai plimb si eu =))))

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

misto motorasele astea...ce parere aveti de nkd si de tango de 125 sunt la fel de bune? app..daca are cineva un rieju tango, nkd sau rs ( co motorizare yamaha) de vanzare si il da pana in 1600 de iepuroi..as dori sa iau si eu legatura cu el...am intentii serioase prin octombrie :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut,ma numesc vlad sunt din giurgiu si am si eu un rieju rs2 de 50cc....are 7000 de km facuti..an 2004...intr-adevar akolo scrie 1,4kw,eu am o toba sport si filtru sport p el...si i am dat 100 km\h aproape....motorul trage sooper.....si chiar imi place....dar singurul lucru car nu mi place la el ........se aude ka o drujba ....sper sa mai tinem legatura....id ul meu de mess este omvladon211191 ,bagati l sa mai vorbim...asfalt uscat...si poate ne vedem prin giurgiu sa dam o tura.... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...