Jump to content

Intalnirea De Miercuri

Ne plimbam sau povestim?  

24 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Intrebare intrebatoare...alegeti voi..

Plimbarile de miercuri au un dar de a enerva multa lume..ne gasim la ora 18-19 (fiecare cum poate de la munca),pana ne strangem mai pierdem juma' de ora, ne plimbam cel mult o ora si s-a intunecat , lasat frigul, etc....Plus marea dezamagire ca nu prea mai avem pe unde, trasee de 1 ora in jurul Brasovului....

Daca ne-am strange ca si pana acum la Nightwish, am putea pune la bataie planuri de excursii, discutii serioase nu pe YM fiecare cu fiecare sa iasa o mare vraiste....

Va rog sa va ganditi serios, dati un raspuns,si daca binevoiti sa justificati,cu atat mai bine.

PS: daca se poate, as vrea sa raspunda doar cei din Brasov din motive evidente.

Eu unul sustin ideea sa ne strangem la o vorba, la un plan, discutam optiunile + multe alte cele....Nu trebuie sa fie un punct de reper pt voi,dar majoritatea din tara au o zi si un loc unde se vad sa se cunoasca, povesteasca, planuiasca. Plimbarile pe weekend, cand pot aproape toti...seara dupa ora 19 nu prea mai ai ce sa te plimbi...doar daca vrei sa te dai pe-o roata pe Eroilor sa amintesti brasovenilor de Marele Pacasac de pe Net... :ok:

Eu am votat Livada. Chiar daca nu pot sa merg de fiecare data la plimbare prin apropiere, macar vin sa mai schimbam o vorba. E deja cald si prefer sa ne intalnim in aer liber decat in crasma.

P.S. "crasma", e un fel de-a spune. nu am nimic cu cei care prefera barul.

Edited by CazyRO

... sa ne strangem la o vorba, la un plan, discutam optiunile + multe alte cele....

.. da' nu vorbim cu baietii de la Nightwish sa bage un TV mai mare, sau macar sa il intoarca pe ala pe care il au :ok: , ca miercurea e Champions League, sau mai rau, joaca nationala uneori... :cheers:

Cei care au mai mult timp liber pot merge si la o tura mica sau mai mare(am inteles ca s-a fixat ora 17),urmand ca la intoarcere sa se opreasca hai sa nu zic crasma ca suna prea ciudat...Undeva unde sa putem discuta una alta,unde asa cum spunea si Razvan sa putem "pune la bataie" planurile de wekend.

Pareri???

P S :Am votat Nightwish dar daca am timp incerc sa ajung si in Livada.

de acord si cu ideea lui Cazy, sa ne intalnim in livada la o vorba..

ideea era daca ne vedem sa ne plimbam in jurul cozii pe acolo sau stam de povesti+planuri.

@chesterfield...pt ChampionsLeague mai da, pt meciurile nationalei nici nu mai merita sa intorci televizorul :ok:.....

sunt de acord cu skywalker, mai bine planuim ceva serios pt. weekend, decat sa facem o plimbare scurta in jurul brasovului ( pe care sunt convins ca fiecare o face zilnic). poate fi nightwish sau orice locatie, dar eu nu o sa vin sa fac 10 -15 km fara sa planific nimic, si vineri sa incing msg si telefoanele sa vedem unde mergem.

Sunt de acord cu ideea de a planui ceva pt. weekend, dar nu putem face treaba asta undeva in aer liber?

Nu prea inteleg de ce vreti musai in bar!?

se poate face si in aer liber,dar... dureaza....am pus la cale plimbarea din moldova in vreo 3-4 ore daca nu mai bine, si deja stabilisem anterior esentialele....toate amanuntele, ideile , variante de traseu, dureaza..Plus ca o harta altfel o asezi pe o masa sa te uiti pe ea (vorbim de trasee, nu de 10 km pana la codlea sau 20 pana la Predeal).

Oricum, intrebarea era plimbare vs planuri, nu conteaza daca aer liber sau carciuma. cert e ca nu mai vin pana in livada ca sa fac in grup de 20 motorete o plimbare pana la Belvedere, fix 3.5 km....:ok:

nu vrem musai in bar, dar daca crezi ca intre doua serpentine se poate discuta ceva?

in bar exista avantajul timpului: nu toti vin la fix, asa ca pana se aduna mai bei un suc, mai stai jos.

in livada eu cred ca se va intampla cam la fel ca si anul trecut : venit asteptat vreo 20 de min si start : poiana, sau rasnov , sau dn1 (perton , cotul donului)

aste este punctul meu de vedere. poate gresesc, daca majoritatera decide sa ne intalnim in livada, acolo ne intalnim, dar eu as vrea sa planific ceva mai lung.

Prefer o intalnire "pentru pregatire", decat sa ne adunam in livada si sa isi mai dea in petec vreun "zbuciumat", apoi sa fim etichetati din nou ca zgomotosi, fara bun simt si altele asemea epitete, care pt marea majoritate dintre noi nu se potrivesc.

Sa-si sparga capetele si urechile indivizii care vor sa o faca, eu votez pt o masa rotunda la ceas de seara, precum cavalerii mesei rotunde, de odinioara.

Salutari tuturor !!!

Intrebare intrebatoare...alegeti voi..

....

Cred ca votul e exclusivist, familistii cu sfarsitul de saptamana gata planificat ce sa mai planuiasca.

Mai pune o optiune pentru cei care s-ar plimba in cursul saptamanii chiulind de la munca orice zi, orice ora si atunci sa vezi rezultat!

Eu o sa votez pentru livada. Faceti ceva si redeschideti terasa din livada si atunci se poate pune si de o harta :ok:

HB

Cred ca votul e exclusivist, familistii cu sfarsitul de saptamana gata planificat ce sa mai planuiasca.

Mai pune o optiune pentru cei care s-ar plimba in cursul saptamanii chiulind de la munca orice zi, orice ora si atunci sa vezi rezultat!

Eu o sa votez pentru livada. Faceti ceva si redeschideti terasa din livada si atunci se poate pune si de o harta :ok:

HB

pai oricum ne plimbam in timpul saptamanii, nu zice nimeni sa nu mai scoatem motoarele...problema e ca miercuri seara nu apucam sa ne plimbam decat 10-20 km,deci mai deloc. iar vineri si sambata , vorba lui Bogdan, ingrosam bugetul Vodafone cu zeci de euro, in loc sa ii bagam in benzina.

Eu zic ca mai bine ne intalnim in livada ca putem sa planuim intalniri si acolo si mai facem ceva ture si prin apropiere.

Eu votez pt. livada si tind sa cred ca pana la urma asta o sa fie rezultatul decisiv.Nu v-ati saturat toata iarna de barul ala, pt. cei care aveti timp puteti sa mergeti in fiecare seara acolo, dar nu trebuie sa stricam traditia cu intalnirea de "MIERCURI SEARA IN LIVADA POSTEI". :crack:

Multi alti motociclisti din alte judete au auzit despre intalnirea noastra asa ca pentru cei care le place :ok: , mai ganditiva odata fratilor motociclisti. :cheers:

Intalnirea din livada era Ok pana nu apareau exemplare care la 5 min dupa ce ajungeam incepeau sa zbiere pe acolo ca nu ne-am strans sa stam ca tzatzele ci sa ne plimbam...si bagam o super plimbare de 7 km dus intors pana la Belvedere...M-am saturat de astfel de evenimente....

Daca ne vedem acolo sa stam la o vorba,sa admiram un motor,da....