Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

caut un atas de dnepr...nu e neaparat cu cadru....barca sa fie ok sa nu fie coapta de rugina sau indoita

 

si io vreau sa cumpar atas de nipra,daca se poate complet sau pe aproape........plizzzzzz(probleme cu r.a.r-ul) ;) ...multzam'!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand eu atas de Dnepr. E aproape complet... lipsesc scaunul si capacele de la lampi. Barca are foarte putina rugina, cadrul e in regula. Nu are nicio serie si din cate stiu nici nu ar trebui sa aiba.

0724042348 Alex

post-7252-1223455530_thumb.jpg

post-7252-1223455551_thumb.jpg

post-7252-1223455580_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti! Am si eu un prieten care are nevoie de cateva piese da JAWA(>>>jawa 250 kyvacka<<<)!

Daca ne-ati putea ajuta cu urmatoarele piese:

- capac motor dreapta(acela de acopera dinamul)

- filtru aer, eventual si corp carburator

- cablu frana spate( sau camasa)

Si o intrebare: Din ce cauza nu se incarca bateria???? (care ar putea fi cauza?)

se plateste... sau dam alte piese la schimb, bere...etc!

multumim !

Numai bine!

sunt mai multe cauze...una ar fi de la dinam,alta ar fii din cauza instalatiei electrice(contacte imperfecte,scurt,etc) sau bateria dusa si nu mai tine curent!!!...parerea mea...alte opinii?!?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,spune ce fel de casca ai nevoie si ce marime,am casca Nazi si chopper. 0722255057.Numa bine.

 

Salve!

Domne, o casca nazi la ce scor ajunge? (nu stiu marimea din pacate, in general ma incadrez la S :unsure: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma poate ajuta cu asa ceva.Este vorba de aprinderea originala CZ 250 Cross pe 6volti, dupa cum se vede din poza lipseste o bobina.Poate aprinderea cu totul contra cost.Mentionez ca este monopiston spre deosebire de CZ Sport care este in 2 pistoane.Nu stiu daca difera diametrul lor.Kyvacka help aici cu date tehnice pliz.Multumesc anticipat.

post-4509-1223910643_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma poate ajuta cu asa ceva.Este vorba de aprinderea originala CZ 250 Cross pe 6volti, dupa cum se vede din poza lipseste o bobina.Poate aprinderea cu totul contra cost.Mentionez ca este monopiston spre deosebire de CZ Sport care este in 2 pistoane.Nu stiu daca difera diametrul lor.Kyvacka help aici cu date tehnice pliz.Multumesc anticipat.

 

..............daca doresti aprindere de mobra(este tot pe 6V)completa!cam aceeasi dimensiune!ca si a ta dar nush cum faci la avans,la reglarea platinii sau altceva.......daca doresti eu ti-o pot trimite ca acuma am aprindere ducatti pe a mea.numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..............daca doresti aprindere de mobra(este tot pe 6V)completa!cam aceeasi dimensiune!ca si a ta dar nush cum faci la avans,la reglarea platinii sau altceva.......daca doresti eu ti-o pot trimite ca acuma am aprindere ducatti pe a mea.numai bine

 

Multumesc Mihai pentru intentie, nu m-am gandit am vazut la cineva intr-un garaj vre-o 3 bucati de mobra...dar eu insist pentru cea originala, chiar daca o sa dureze...sa scrie CZ...

Aprindere Ducati..am vaga senzatie ca primele modele aveau stoc/ din fabrica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor. are cineva un suport superior de motor, pentru Nipru. Nu pot sa fac unul si nici de cumparat nou n-am gasit. asa ca............. poate are cineva unul care-i prisoseste. am si eu multe piese pt nipre ( chiulase, rezervor, cutie de viteze, roti, cilindrii, ghidoane, stopuri, faruri) in stari foarte bune si bune, pentru cei interesati :unsure: insa am mare nevoie de suportul acela

multumesc anticipat tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tovarasi, caut si eu o sa de Ij Jupiter 4. Daca are cineva una in plus, sa dea un pret

 

Multumesc frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vlad da parca ai jupiter 3????vrei sa il faci custom??

 

A, nu nu,

Din pacate e deja modificat in jupiter4 (am facut rost de o aripa de 3, dar trebuie sa o montez :disappointed: )

Chestia e ca am mai luat un 4 si are saua varza. Pentru ala era durerea :(

 

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor. are cineva un suport superior de motor, pentru Nipru. Nu pot sa fac unul si nici de cumparat nou n-am gasit. asa ca............. poate are cineva unul care-i prisoseste. am si eu multe piese pt nipre ( chiulase, rezervor, cutie de viteze, roti, cilindrii, ghidoane, stopuri, faruri) in stari foarte bune si bune, pentru cei interesati :disappointed: insa am mare nevoie de suportul acela

multumesc anticipat tuturor.

daca o sa caut prin fiare cu siguranta gasesc un suport de ala. cred ca mi-ar trebui de la tine un ghidon original cu tot cu prinderi. eventual si 1-2 roti, dar sa nu fie strambe. de unde esti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut scaun solo de ij,dnepr sau ce-o fi,din ala de guma pe schelet metalic,sa fie in stare bunicica dar nu e nevoie sa fie complet.

caut janta de fier de ij,dnepr,MZ etc...numai janta ma intereseaza sa fie ok.e buna si roata completa dar cu spite rupte si butuc rau...imi trebuie janta.

multam.

 

 

TFB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! am si eu nevoie de un maner precum cel din imagini! Este de la un Voshod 3M , pe partea stanga! manerul de la ambreiaj! al meu a fost rupt inca de cand am cumparat motocicleta ...si ma cam incomodeaza din cauza faptului ca este scurt!

platesc, binenteles!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut as avea nevoie de o sea se ij 56 (aia de guma)pe bani s-au la schimb am in plus un rezervur tip lacrima ,roata pe 19 de ij,telescoape spate ,cric laba de gasca,suport sa de planeta etc s-au bani

berea o dau oricum ca adalmas

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...