Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

Vizitator VULPOIU

Are cineva de dat o față completă de JAWA?

telescoape funcționale, fără scurgeri

suporți far

far întreg

eventual burdufe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Caut si eu pentru Jawa mea din 89, model TS 350 cred :cheers:)...

semnalizari ,

bara aia de protectie dintre motor si furca ,

turometru

maner de acceleratie (partea metalica ce prinde cilindrul din capul cablului de acceleratie)

oglinda

 

 

astept oferte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar de dragul adevarului istoric: Din fabricatie Trabantul are bobina mare. Bobina pe care scrie "made in Bulgaria" se poate sa fie si patrata, se potriveste la Trabant, dar nu este de Trabant .

P.S. Posed aceasta "bestie" de masina de 15 ani, iar din anii '80 tatal meu a avut numai Trabant. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroc!

 

Caut pentru un proiect care n-are legatura cu motociclismul, un motor functional (mz, ij, orice). Astept sugestii, oferte si preturi. Cu cat mai ieftin cu-atat mai bine:)

 

Respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

alexbyb: dacă e cea din poză, e 638 TwinSport. Motor 350 (343) cmc.

 

Crash Bar - vezi că sunt pe forum care confecționează la comandă. Pe mine nu m-a interesat. La turometru ți-i ieÂşit cablul dintr-un capăt sau celălalt.

 

Nasty: Âşi cum faci antrenarea sapelor ? ÂŞi ce fel de sape foloseÂşti ?

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasty: Âşi cum faci antrenarea sapelor ? ÂŞi ce fel de sape foloseÂşti ?

 

Ce stii tu, fara sa-ti spune eu? :cheers:

Despre ce sape vorbesti?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroc!

 

Caut pentru un proiect care n-are legatura cu motociclismul, un motor functional (mz, ij, orice). Astept sugestii, oferte si preturi. Cu cat mai ieftin cu-atat mai bine:)

 

Respect

 

Salut,daca nu ai gasit ce cautai iti pot face eu o oferta de motoare MZ 1.75/2.50 sau CZ 1.75/960. Mentionez ca motoarele nu au aprindere . pretul il las la aprecierea ta. Numa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut carburator mz es 175

al meu are defect filetul de la paharul care tine cablul de acceleratie si socul si paharul e cam obusit are rupte bucati din el

 

eventual daca are cineva piesele astea.....

 

caut de ceva vreme si nu am gasit la nimeni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Nasty, vrei să-ți faci motosăpătoare sau... atomizor (mai greu). Generator de curent nu cred că vrei să-ți faci că nu rentează.

 

Oricum, lămureÂşte-ne Âşi pe noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasty, vrei să-ți faci motosăpătoare sau... atomizor (mai greu). Generator de curent nu cred că vrei să-ți faci că nu rentează.

 

Oricum, lămureÂşte-ne Âşi pe noi.

motosapatoare am, as incerca un plug. motorul de la motosapa, nu trage nici cu reductor(ceva improvizat), se chinuie rau.

M-ai ghicit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motosapatoare am, as incerca un plug. motorul de la motosapa, nu trage nici cu reductor(ceva improvizat), se chinuie rau.

M-ai ghicit ;)

un motor de ij 56 de 350 cmc monocilindru...duce

ai pm de la mine

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am io...ambele is drepte si frumoase, doar ca cea cu opritorul pentru frina (cea cu dreptunghi pe pahar, stinga din poza) este blocata (asa am luat-o si nu am reusit s-o deblochez). Acum io stiu ca ele pot fi inversate si nu mai retin care este cea originala de dreapta...dar daca iti trebuie vreuna sau amindoua, ne intelegem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,ma intereseaza pt un amic un releu de incarcare dinam pt CZ.Cine ne poate ajuta poate lasa aici sau la ionelneculae@yahoo.com un pret si cum luam legatura.Mentionez ca sunt din Buzau.Asfalt uscat si drumuri bune pt toata lumea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut urmatoarele piese pt simson sport:

- șeile fata + spate

- far complet echipat

- suporti pt far

- stop spate

 

am vazut intr-un post mai vechi la cineva Adrian nickname - simson_simson dar nu pot sa dau de el (nu pot apela nr)

 

daca are cineva si nu mai are trebuinta de ele astept PM

multumesc-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut setul de piese din cauciuc (semeringul de la maner,pompitza din inauntru , garniturile de la etrier , cauciucul din pahar si ce mai are el pe acolo )pentru un sistem de franare de MZ ETZ 250 ! dak are cineva (noi) sau de unde pot cumpara asa ceva va rog sa imi dati un PM ! aa si niste placute de frana ....!

 

/index.php?...t&id=585388 asta e sistemul de franare !

 

numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut lant + pinion spate de jawa. cred ca si de cz sau mz merge, daca au acelasi pas. nu ma intereseaza noi, pot fi si SH dar sa fie bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut setul de piese din cauciuc (semeringul de la maner,pompitza din inauntru , garniturile de la etrier , cauciucul din pahar si ce mai are el pe acolo )pentru un sistem de franare de MZ ETZ 250 ! dak are cineva (noi) sau de unde pot cumpara asa ceva va rog sa imi dati un PM ! aa si niste placute de frana ....!

 

/index.php?...t&id=585388 asta e sistemul de franare !

 

numai bine !

Ia legarura cu ei, poate au si poate ti le trimit prin posta.Au magazin in Targu Mures.

info@redracing.hu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...