Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

pai atunci cauta o mobra...jawa deja este mai scumpa dar si mai fiabila....insa atrage unele costuri daca cauti ceva piese, daca cauti mobra in mediul rural ai sanse sa gasesti ff ieftin...totul depinde de noroc si de cat de mult itit doresti tu.Scuter nu te sfatuiesc, ar fi o chinezarie de plastic careia ii dai mai greu de cap decat unei mbere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare tuturor,

 

Am un Simson AWO 425t din '58, m-am apucat sa o reconditionez si am nevoie de niste piese. Ar fi vorba telescoapele fata in stare buna, comenzile de pe ghidon (in principal maneta de acceleratie, suportul si levierul pentru frana si piesa culisanta de la acceleratie), un vitezometru in stare de functionare si cablul de la vitezometru . Daca ma puteti ajuta dati PM sau mail stro_stutz_83@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bord, am eu unul..........discutam pe pm.

Scuzati-mi absenta mea pe forum. Am rezolvat cu bordul.

 

Caut in continuare: ghidon, saboti de frana spate in stare buna si un cot de evacuare. O sa revin cu ceva poze in starea actuala de reconditionare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Cine voia scărițe de izh să țipe iar

 

ca Âşi alternator de jawa cu punte diode. releu pui electronic universal

 

poze, la ghici, o să încerc cu un tel căruia nu-i merge ecranul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Am un Simson AWO 425t din '58, m-am apucat sa o reconditionez si am nevoie de niste piese. Ar fi vorba telescoapele fata in stare buna, comenzile de pe ghidon (in principal maneta de acceleratie, suportul si levierul pentru frana si piesa culisanta de la acceleratie), un vitezometru in stare de functionare si cablul de la vitezometru . Daca ma puteti ajuta dati PM sau mail stro_stutz_83@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

-Cumpar : -carburator de MZ ES 250/1(chiar 2 daca se gasesc)

-bord original ES 250 ..ma intereseaza sa nu fie crapat si sa functioneze(ar fi de preferat 2 bucati)

-pahare amortizoare in stare buna..

-buson cu ornamente rezervor(chiar 2)

Eventual astept oferte si pt alte piese! Piesele sunt necesare la restaurarea a 2 ESuri din 1962..

 

ofer pret bun!!!

 

 

Si inca o intrebare:ce diferenta exista intre ES 175 si ES250 la carburator??(in afara de jiglerul de 100 de la 250) in afara de cilindru si chiulasa,etc mai sunt alte diferente ??? spun asta pt ca mi se pare cam slab alimentat un ES250 cu carb de 175 si jigleru de 100..

 

 

Multumesc anticipat!!!!!

Editat de golf1diesel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu e o mica diferenta la cadru, insa blocul motor e identic si se poate instala cilindru +chiulasa de 250 pe 175

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

-Cumpar : -carburator de MZ ES 250/1(chiar 2 daca se gasesc)

-bord original ES 250 ..ma intereseaza sa nu fie crapat si sa functioneze(ar fi de preferat 2 bucati)

-pahare amortizoare in stare buna..

-buson cu ornamente rezervor(chiar 2)

Eventual astept oferte si pt alte piese! Piesele sunt necesare la restaurarea a 2 ESuri din 1962..

 

ofer pret bun!!!

 

 

Si inca o intrebare:ce diferenta exista intre ES 175 si ES250 la carburator??(in afara de jiglerul de 100 de la 250) in afara de cilindru si chiulasa,etc mai sunt alte diferente ??? spun asta pt ca mi se pare cam slab alimentat un ES250 cu carb de 175 si jigleru de 100..

 

 

Multumesc anticipat!!!!!

 

sa inteleg ca ai carburator de 175 si vrei de 250?

 

daca gasesti de 250 , nu il dai pe ala de 175?

m-ar interesa pe mine :)

daca e vre-o posibilitate da-mi un pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu e o mica diferenta la cadru, insa blocul motor e identic si se poate instala cilindru +chiulasa de 250 pe 175

 

asta vroiam sa aud..nu stiu ce e pe la cadru dar eu am schimbat de multe ori 175u cu 250 si invers:P merci de raspuns..acum incerc sa fac rost de carburi de 250 :)

Mesaj completat

nu am gasit butonul de edit asa ca scriu aici:Aurelian ti-am trimis un PM!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva un alternator defect de Dnepr,ma intreseaza,rotorul si partea din fata a carcasei (unde se prinde de blocul motor) ?

Editat de voshodij
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar ceas km de planeta!

da un apel pt kilometraj de ij 0746874266

Mesaj completat

Un prieten cauta o furca fata de Ij.

am furca pa fata de ij'56 0746874266

Mesaj completat

Donez rezervor si semnalizari pentru Jawa 350 California din 1990.Le trimit prin curier iar destinatarul isi plateste transportul.

Doritorii PM.

Mesaj completat

Semnalizari adjudecate de catre domnul Jonyebravo.

am eu nevoie de semnalizatoare de jawa,da un apel pe0746874266

Mesaj completat

salutare nu stiu daca postez bine dar as fii interesat de o comunista indiferent de marca dar modificata frumos cu bun gust,ori platesc pentru ea pretul cerut ori ofer o masina la schimb.astept ofertele voastre.multumesc

am un ij chopuit,frumos reconditionat,actele in regula are nevoie de itp,dar partea asta o rezolv eu,dak esti interesat da un apel pe nr 0746874266

Mesaj completat

chiar nu avti vre u n motor de hoinar sau mobra dezmembrate sau un ambielaj pentru hoinar?multumesc

am un ij chopuit,pus la punct,motor reconditionat,dak esti interesat vb la tel 0746874266,si pun si niste poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de o roata de fata cu frana pe disc, de planeta5. doar roata, fara cauciuc, camera....sau doar 36 de spite cu lungimea de 153mm!

Editat de lantz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...