Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Saua spate s-ar putea sa o mai am eu, trebuie sa verific. Cred ca am si niste tobe gen Ij, dar nush daca sunt exact. O sa le caut si o sa iti trimit poze zilele viitoare (sub conditia existentei pieselor).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar roata fata (fara cauciuc si camera) pentru IJ Jupiter pe 18 cu butucul complet inclusiv axul.Astept oferte la tel.0740105751

 

Gasesti la mine ce-ti trebuie. Poza si pret in link : /index.php?/topic/695842-dezmembrez-ij-planeta-5/

Am si axul. Este bonus la cumpararea rotii.

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut ...

 

Am si eu nevoie neaparat de o semanalizare Jawa de 350 ( de preferat noua , sau sh dar stare buna geamul ma refer ) .....contra cost bineinteles

 

De preferat in Bucuresti ...daca nu curier sau posta....

 

Multumesc frumos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut ...

Am si eu nevoie neaparat de o semanalizare Jawa de 350 ( de preferat noua , sau sh dar stare buna geamul ma refer ) .....contra cost bineinteles

De preferat in Bucuresti ...daca nu curier sau posta....

Multumesc frumos...

Rezolvat problema inca de aseara! :bike-037:

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar pentru mobra 50: șa in stare buna, cele douá protectoare de carburator(din tabla),un telescop fata(modelul cu bascula),comenzi cu schimbare faze si cu comutator semnalizare,cabluri(acceleratie,ambreiaj,frana,kilometraj)daca sunt noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Am nevoie de 2 roti si far pentru un proiect.

Am ramase piese mari (rezervor, sa, aripi, motor incomplet, cadru, jug etc) din dezmembrarea unui minsk si as vrea sa fac o moto pentru decor.

Nu conteaza diametrul rotilor sau daca sunt ambele de fata sau spate ori de dimensiuni diferite dar apropiate.

Daca are cineva si mi le poate da pana vineri 16 august orele 17:00 ar fii super ca ajung la tara si as vrea sa o "croiesc" in acest week-end iar sapt viitoare sa o vopsesc;

Cererea este ca donatie sau pot oferii altceva la schimb.

Va multumesc !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

as vrea sa fac o moto pentru decor.

 

salut. fara suparare, de regula aici se cauta, ori se ofera spre donatie, ori se schimba "la troc" sau se vand piese pentru motocicletele pe care oamenii intentioneaza sa le invioreze, sa le puna in valoare ca motociclete.

 

pentru piesele folositoare unui decor, apeleaza cu incredere la REMAT. toate bune!

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut baieti! Pentru continuarea proiectului meu de restaurare a unei Danuvia 125, fac apel catre cei care ma pot ajuta cu urmatoarele :

- una bucata cauciuc 2,75 x 19 in stare cat mai buna

- buson rezervor benzina asemenea celui din foto de mai jos

- ceas vitezometru precum cel din foto, sau un alt ceasornic similar cu diametrul de 60 mm.

- cheie de contact pentru contactul general din foto, sau daca are habar careva cum arata cheia pentru un asemenea contact

Platesc, nu ma tocmesc si nu ma zgarcesc!

Numai bine!

Vlad



Salut baieti! Pentru continuarea proiectului meu de restaurare a unei Danuvia 125, fac apel catre cei care ma pot ajuta cu urmatoarele :

- una bucata cauciuc 2,75 x 19 in stare cat mai buna

- buson rezervor benzina asemenea celui din foto de mai jos

- ceas vitezometru precum cel din foto, sau un alt ceasornic similar cu diametrul de 60 mm.

- cheie de contact pentru contactul general din foto, sau daca are habar careva cum arata cheia pentru un asemenea contact

Platesc, nu ma tocmesc si nu ma zgarcesc!

Numai bine!

Vlad

Salutare! Revin cu cererile mele de mai sus. Nu mai am nevoie de ceasul vitezometru, am reusit sa-l restaurez pe cel original. Insa as mai avea nevoie si de un claxon pe 6 V.

Cu bine!

Vlad

post-37232-0-61673700-1376286424_thumb.jpg

post-37232-0-93416100-1376286431_thumb.jpg

post-37232-0-36040900-1376286465_thumb.jpg

post-37232-0-69601200-1376286477_thumb.jpg

post-37232-0-60813200-1376286488_thumb.jpg

post-37232-0-25883200-1376286496_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

cumpar magnetou rusesc, nu ma intereseaza cum arata pe dinauntru, doar sa aiba carcasa ok

Am eu magnetou rusesc daca vrei :)

 

Este perfect si pe dinauntru si pe exterior si functioneaza impecabil(invart cu mana si ma curentez)

Editat de emy15
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...