Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

Ok d-le te astept cu un semnal. Chear daca sunt desfacute si sunt in general toate piesele ma intereseza pt ca nu e o problema de 3-4 zile de lucru sa le vad la loc. Fa cat mai multe poze sa imi pot da seama ce este si cate se pot reface asa stiu daca ma bag sau nu. Daca e totul in regula a doua zi sunt la tine. pune pozele pm sau pe sorinmoto@yahoo.com. pe e-mail le vad cel mai repede

Toate cele bune

Ok.Numai bine

 

O guma sea mz rt sau o sea cu totul nu gasim.?

 

Ok d-le te astept cu un semnal. Chear daca sunt desfacute si sunt in general toate piesele ma intereseza pt ca nu e o problema de 3-4 zile de lucru sa le vad la loc. Fa cat mai multe poze sa imi pot da seama ce este si cate se pot reface asa stiu daca ma bag sau nu. Daca e totul in regula a doua zi sunt la tine. pune pozele pm sau pe sorinmoto@yahoo.com. pe e-mail le vad cel mai repede

Toate cele bune

 

Asta e roata?

 

Salut de simson sport imi trebuie motor, cutie de viteze ,sei, ghidon cu tot ce e pe el, furca fata, far complect ,cutia de la filtru de aer, Care ar fi pretul la cele 5 motoare? Acte are pe ele? Nu e problema daca sunt acte vechi. Da-mi te rog si niste poze cu ele. Nr meu e 0744835877 pentru alte detalii

Cutie viteze are

post-74087-0-55326300-1383580838_thumb.jpg

post-74087-0-04123100-1383580840_thumb.jpg

post-74087-0-34897300-1383580841_thumb.jpg

post-74087-0-63516000-1383580842_thumb.jpg

post-74087-0-25299700-1383580844_thumb.jpg

post-74087-0-58952100-1383580845_thumb.jpg

post-74087-0-20694000-1383580847_thumb.jpg

post-74087-0-54561100-1383580848_thumb.jpg

post-74087-0-87559700-1383580849_thumb.jpg

post-74087-0-11016200-1383580851_thumb.jpg

post-74087-0-57894600-1383580869_thumb.jpg

post-74087-0-23368400-1383580871_thumb.jpg

post-74087-0-75155800-1383580872_thumb.jpg

post-74087-0-12332600-1383580874_thumb.jpg

post-74087-0-46631300-1383580875_thumb.jpg

post-74087-0-29969900-1383580877_thumb.jpg

post-74087-0-55147500-1383580878_thumb.jpg

post-74087-0-02254800-1383580880_thumb.jpg

post-74087-0-73214200-1383580881_thumb.jpg

post-74087-0-03904100-1383580883_thumb.jpg

post-74087-0-74594700-1383580903_thumb.jpg

post-74087-0-10704200-1383580905_thumb.jpg

post-74087-0-91219800-1383580906_thumb.jpg

post-74087-0-11620500-1383580908_thumb.jpg

post-74087-0-34662800-1383580909_thumb.jpg

post-74087-0-95568800-1383580910_thumb.jpg

post-74087-0-17085100-1383580912_thumb.jpg

post-74087-0-51894400-1383580913_thumb.jpg

post-74087-0-09772300-1383580915_thumb.jpg

post-74087-0-47324800-1383580916_thumb.jpg

post-74087-0-20804500-1383590052_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut de simson sport imi trebuie motor, cutie de viteze ,sei, ghidon cu tot ce e pe el, furca fata, far complect ,cutia de la filtru de aer, Care ar fi pretul la cele 5 motoare? Acte are pe ele? Nu e problema daca sunt acte vechi. Da-mi te rog si niste poze cu ele. Nr meu e 0744835877 pentru alte detalii

Motor are,Furca fata are,ghidon are,far complet are 1 si este promis cuiva,cutia la filtru aer are.Pretul la cele 5 motoare nu a vrut sa mi-l dea.El a zis ca una vrea sa o faca pt el iar restul pieselor le da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut pt. un motociclist vechi in breasla si de treaba,de la jawa 350 de prin anii90-92 cred,suportul clestelui de frana fata ce are sistem de trecere pt. 2 sufe(una sufa frana fate,alta sufa ar fi pt. contactul franii?)as vrea sa il dau cadou,asa ca ,va rog,cine ar vrea sa-mi vanda,poate ne intelegem la un pret convenabil.tel: 0762 679 952

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Caut doua tronsoane de ornament pentru atas de Ij4 : cel din fata si cel din spatele atasului. (ma refer la ornamentele alea cromate care inconjoara barca.) ma intereseaza numai daca sunt intr-o stare excelenta (cromul intreg, fara sa fie umflat / exfoliat; cu suruburile de prindere cele originale si cu filetele intregi). La o adica, pot cumpara si intregul set de ornamente, doar daca sunt intr-o stare foarte buna.



Am nevoie de perechea piesei din imagine. Eu am doua la fel si as vrea ca la atasul meu (de Ij 4) sa le am pereche. Este vorba de piesele prin care culiseaza tijele "capacului" de la atas. Ofer la schimb una din piesele mele identice sau cumpar perechea.

 

In continuare interesat.



Mai am nevoie si de senzorul de la maneta de frana fata, caut unul functional. Pentru Ij Planeta, bineinteles.

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motor are,Furca fata are,ghidon are,far complet are 1 si este promis cuiva,cutia la filtru aer are.Pretul la cele 5 motoare nu a vrut sa mi-l dea.El a zis ca una vrea sa o faca pt el iar restul pieselor le da.

M-ar interesa si pe mine o cutie de viteza completa si un ghidon complet (sau minim manete de frana si ambreiaj) de simson sport, in functie de pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

salut eu le-am confectionat din tabla de inox si au iesit tare faine nu iti tebuie decat o presa de indoit si tabla de inox debitata plus un aparat de sudura pt suruburi

 

multumesc pentru sugestie dar suna foarte complicat. nu am toate aceste materiale si scule si nici nu are sens sa le cumpar doar pentru doua piese, fiecare a cate doar ~ 30 cm lungime. mai am varianta cromarii lor din nou, insa nu am gasit nici o solutie decenta - tinand cont ca majoritatea celor care au apelat la asta nu sunt multumiti de durabilitatea cromului cel nou.

 

de aceea prefer sa caut unele vechi, cu crom rusesc de la mama lor si in stare buna.

 

multumesc inca o data pentru sfat! toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ornamentele de pe marginea atasului nu ai nevoie de crom la fel ca pe ghidon, telescoape etc. Iti recomand sa le cromezi......si daca tot faci asta.....cromeaza-le pe toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

nu are sens sa le cromez pe toate, cata vreme ornamentele laterale si "colturile" se prezinta excelent. le-am lustruit cu pasta de la Louis, sclipesc de-ti iau ochii. si pe dedesubt se prezinta rezonabil, pasta a indepartat urmele de rugina aparute si ca sa previn reaparitia, o sa le dau pe interior cu un grund.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ar interesa si pe mine o cutie de viteza completa si un ghidon complet (sau minim manete de frana si ambreiaj) de simson sport, in functie de pret.

Pana acum sunt doar povesti nimic concret. Asta e ,cand ai al tau poti fi sigur ca vinzi ,cand ajuti pe cineva sa vanda ,pot aparea si surprizele din pacate.Oricum ramane deschis subiectul cumpar piesele mai sus mentionate. Asfalt uscat d-lor ca vremea tine cu noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum sunt doar povesti nimic concret. Asta e ,cand ai al tau poti fi sigur ca vinzi ,cand ajuti pe cineva sa vanda ,pot aparea si surprizele din pacate.Oricum ramane deschis subiectul cumpar piesele mai sus mentionate. Asfalt uscat d-lor ca vremea tine cu noi

Daca puteam va ajutam pe toti dar omul a zis ca nu mai da ca isi face el.Imi pare rau sincer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru sugestie dar suna foarte complicat. nu am toate aceste materiale si scule si nici nu are sens sa le cumpar doar pentru doua piese, fiecare a cate doar ~ 30 cm lungime. mai am varianta cromarii lor din nou, insa nu am gasit nici o solutie decenta - tinand cont ca majoritatea celor care au apelat la asta nu sunt multumiti de durabilitatea cromului cel nou.

 

de aceea prefer sa caut unele vechi, cu crom rusesc de la mama lor si in stare buna.

 

multumesc inca o data pentru sfat! toate bune!

cu placere. poate prin cautarile tale gasesti colturile acelea cromate de la atas intr-o stare care sa te multumeasca pe tine deoarece sunt interesa de toate 4 si pot oferii la schimb ceea ce cauti u insa confectionate din inox, ceea ce iti ramane tie este doar sa ale lustruiesti.

Editat de cornelilinca84
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

pot oferii la schimb ceea ce cauti u insa confectionate din inox, ceea ce iti ramane tie este doar sa ale lustruiesti.

 

nu-i greu sa le lustruiesc, inca mai am pasta de-aia minune de la Louis...

 

dar n-ai avea cumva de vanzare cele doua piese pe care le caut? (anume ornamentul din fata si cel din spate, pentru atas de IJ4). ai izbutit sa le faci exact in cotele celor originale? inclusiv cu acea curba fina, pentru a se aseza bine pe atas? si cu tot cu suruburile de prindere "ascunse", sudate?

 

daca ai izbutit toate astea, esti un mare maestru si trebuie sa te felicit! :cheers:

 

si da, as fi interesat sa cumpar cele doua piese care ma intereseaza... sau iti pot oferi, la schimb, altceva de ij Planeta, in caz ca am disponibil - te rog sa-mi spui ce altceva te-ar interesa. toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i greu sa le lustruiesc, inca mai am pasta de-aia minune de la Louis...

 

dar n-ai avea cumva de vanzare cele doua piese pe care le caut? (anume ornamentul din fata si cel din spate, pentru atas de IJ4). ai izbutit sa le faci exact in cotele celor originale? inclusiv cu acea curba fina, pentru a se aseza bine pe atas? si cu tot cu suruburile de prindere "ascunse", sudate?

 

daca ai izbutit toate astea, esti un mare maestru si trebuie sa te felicit! :cheers:

 

si da, as fi interesat sa cumpar cele doua piese care ma intereseaza... sau iti pot oferi, la schimb, altceva de ij Planeta, in caz ca am disponibil - te rog sa-mi spui ce altceva te-ar interesa. toate bune!

tronsoanele (toate ) le-am confectionat cum ti-am mai zis din tabla de inox la aceleasi cote si dimensiuni ca cele originale. daca pui unul din inox si unul original nu e nici o diferenta intre ele. cat tine de suruburi da am reusit si asta numa k pe cele originale erau de M3 iar eu am montat M4 cu piulita antidesfacere . singura chestie pe care nu am facut-o e acea curba lina la care te referi insa ma gandesc k nu e o problema deoarece incalzite putin si montate pe atas iau forma acestuia (ma gandesc ) daca nu o sa incerc sa le trec printr-o presa de indoit (se folosesc in atelierele de confectionat balustrazi din inox).

P.S. atasul meu de de la jupiter 3 daca crezi ca sunt la fel cu cea mai mare placere te ajut, apropo ce pasta de lustruit folosesti si de unde pot sa cumpar

Editat de cornelilinca84
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

P.S. atasul meu de de la jupiter 3 daca crezi ca sunt la fel cu cea mai mare placere te ajut, apropo ce pasta de lustruit folosesti si de unde pot sa cumpar

 

pai de la Louis -ma rog, KronauMoto- reprezentanta Louis din RO - (cum iesi din pasajul Unirii, imediat pe dreapta, la fostul "Nufarul" - inainte de intersectia de la Budapesta). mergand dinspre Unirii spre Cantemir. Pasta costa 25 de lei, e intr-un tub din plastic si e speciala pentru lustruit crom. se pune foarte putin pe o carpa, un tub iti ajunge mult timp.

 

ca efect, in afara de lustru, acolo unde a fost rugina -pentru o oarecare vreme- nu mai apare dar nu e permanent efectul. trebuie lustruit iar, la un interval de cateva luni. in rest, eu sunt foarte multumit, am folosit si la virago, cu succes.

 

despre ornamente: cred ca e acelasi drac atasul de IJ 3 cu cel de IJ 4. ... maine si poimaine voi fi concentrat asupra vopsitoriei; mi s-a nazarit sa o fac singur, pana la urma; cred ca o sa-mi cumpar jucaria asta si o sa vopsesc singur atasul: http://www.dedeman.ro/ro/scule-si-unelte/scule-electrice-cu-cablu/pistoale-electrice-de-vopsit/pistol-vopsit-pfs-55-masca-0615991e09.html

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te atent la caracteristicile pistolului de vopsit ...5m2 in 12 minute ?... pina acum pe cele care folosesc aerul comprimat nu le-a batut nimeni ... fa un efort si-ti ia un pistol bun ... pe aer comprimat ai sa te feliciti singur (in timp ce vopsesti) , un compresor de imprumut pe 1 ora ai sa gasesti la cineva .

Am cumparat si eu un pistol de genul expus mai sus (nu mai stiu ce marca) ... este bun de vopsit gardul de lemn , nu ai cine stie ce reglaje la el....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

pina acum pe cele care folosesc aerul comprimat nu le-a batut nimeni ... fa un efort si-ti ia un pistol bun ... pe aer comprimat ai sa te feliciti singur (in timp ce vopsesti) , un compresor de imprumut pe 1 ora ai sa gasesti la cineva .

Am cumparat si eu un pistol de genul expus mai sus (nu mai stiu ce marca) ... este bun de vopsit gardul de lemn , nu ai cine stie ce reglaje la el....

 

stiu ce spui si ai dreptate. insa nimeni (vad ca) nu are nici un pistol + compresor de imprumut si nici nu e dispus sa vopseasca o barca de atas contra cost, la un pret rezonabil. aici, la Bucuresti, zic. tot caut si nimic... de aceea am luat decizia sa cumpar chestia asta si sa fatzuiesc singur atasul. stiu ca nu e cea mai buna solutie dar sper sa fie un compromis rezonabil (intre bani si calitate).

 

nu intentionez sa imi cumpar scule profesionale, ca nu e cazul, cata vreme nu am de ce sa le folosesc apoi... incerc doar sa am o motocicleta decenta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Pe banii aia,daca te fortezi putin,iti cumperi si compresor si pistol,nu super performant,e adevarat dar poti sa-ti faci treaba lejer.

 

bun. vorbim de 300 de lei, costul "draciei de vopsit". tu din care model de compresor si ce pistol de vopsit ai? cat au costat? cat ai vopsit cu ele? care sunt partile bune si rele ale dispozitivelor tale de vopsit? esti multumit de ele?

 

hai, te rog. sa incercam sa vorbim concret, altfel... vorbim vorbe. multumesc!

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai concret iti spun.In primul rand acum multi ani,mi-am zis si eu ca ar fi o solutie buna sa folososec un pistol electric in lipsa unui compresor.Ei bine,l-am folosit o singura data tot pe un atas si l-am scurs de numa,de abia l-am retusat.Il am si acum aruncat pe undeva si daca chiar il vrei,ti-l fac cadou,insa nu stiu cat de bine mai functioneaza ca l-am lasat cu vopseaua in el.

La Lidl erau in oferta pistoale HVLP(care nu se preteaza la compresoare mici ptr. ca necesita volum mare de aer dar totusi iti poti face treaba cu ele) cu 60 lei.Sau la alte magazine gasesti pistoale normale cam tot la aceiasi bani.Compresor mic de 25 litri cred ca gasesti la 50-60 euro.Eu am dat 60e pe al meu acum vreo 4 ani si cu cateva accesorii in plus si inca isi face treaba bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Compresorul de 25 de litri e de jucarie. Volumul necesar de aer pentru un pistol de vopsit e de cca 400 litri/min. Amaraciunea de 25 lt. nu asigura parametrii necesari, e din aceeasi clasa cu pistolul electric, practic... Sunt multe alte chestii pe care nu e cazul sa le descriu acum... Ideea e ca un compresor + pistol, ambele decente, nu intra in cei 300 de ron.

 

Daca ai o sugestie concreta, deci, eu o ascult cu drag:

 

Pe banii aia,daca te fortezi putin,iti cumperi si compresor si pistol

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...