Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

din pacate pentru a termina de reconditionat motocicletajupiter 3) mai am nevoie de cateva piese respecti acea siguranta ce vine intre rulment si semering la ambielaj, un semering ce vinela pinionul de la lant (cel ce iese din cutie k l-am futut) si daca nu cer prea mult un spatar de atas de supiter 3, k al meu de la sablat s-a strambat si cand am incercat sa-l ansamblez nu mai vine bine de loc cu toate k l-am mai indreptat eu (respect meseriasului ce l-a sablat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

uite o poza. insa dimensiunile nu prea stiu cum se masoara asa ceva. este siguranta nr 21 din imagine poate are cineva habar ce dimensiune si se incurca de ea

te coafeaza astea?

semering pentru priza gasesti probabil dupa dimensiuni la un magazin de semeringuri sau poti incerca la camioane

post-46743-0-73842600-1389444455_thumb.jpg

Editat de schumydan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te coafeaza astea?

semering pentru priza gasesti probabil dupa dimensiuni la un magazin de semeringuri sau poti incerca la camioane

Corect.Eu am gasit semeringuri la un magazin cu piese de Dacie.Si s-au potrivit perfect

Editat de EmanuelEmy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te coafeaza astea?

semering pentru priza gasesti probabil dupa dimensiuni la un magazin de semeringuri sau poti incerca la camioane

ohoho asa ceva cautam cam cat vrei pe ele? cat tine de semering astazi am fost cu cel vechi si am gasit mai am nevoie doar de spatarul de la scaun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te costa nimic doar adresa pe pm, si incerc sa le pun luni la posta, daca nu marti cel tarziu. :peace:

ti-am trimis adresa insa am rugamintea sa pui piesele la posta cat mai repede. am nevoie de elek de aer caci la cum e vremea pe aici imi vine sa inebunesc k nu pot sa ies cu ivan in probe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar aripa spate si robinet benzina pentru mz rt 125/3

O sa iti fac o poza la aripa ce o am desi cred ca e de rt2 si la robinet ce am pus pe al meu rt, e nou si cred ca undeva intre 40-50lei

Dar o sa revin cu poze

Editat de sorinmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aripa o sa faci rost dar robinet itit recomand sa iei nou.Nu lua unul vechi fiindca astea se mai infunda , au scapari si o sa te chinui cu el mult, poate si motorul.Unul nou e 5-60 lei dar merita.

Mersi pentru sfaturi, spunem te rog unde gasesc robinet nou pentru rt3 cu 50-60 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu robinetul s-a rezolvat.Pe topicul MZ pagina 192, am pus niste poze cu partile taiate de pe cadru.Ma intereseaza dimensiunile a,b,c . Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut piesa asta din poza,pt IJ56. in stare buna.al meu este uzat.

Este cumva de la schimbator piesa? am eu una de jupiter 3, daca se potriveste si o vrei, discutam..

Azi pot sa o dau jos si sa o compar cu cea de pe ij-ul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut, caut ori un segment de foc, ori un set complet de segmenti pentru un Simson Sport 1961. De cota nu ma intrebati, stiu ca cilindrul nu era extraordinar de uzat si cota ar fii in jurul valorii standard (segmental de foc l-am scos rupt, si tin minte ca am masrat fantele la ceilalti doi). Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...