Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca se potriveste la hoinar e ok. O poza ? Ce pret?

» Post actualizat in 11 Jul 2014 09:27

salut din nou :)). Are cineva o aripa de fata pentru un MZ 250? Astept raspuns. Multam fain

Editat de Lone wolf0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar (la pret decent) un furtun pentru frina fata, pompa de frina, borcanel lichid, maneta de MZ 250 ETZ si partea de sus a jugului (cu prinderea pentru ghidon). Solicit musai poze! :peace:

 

 

 

***In cazul in care nu voi gasi cele de mai sus, pun la vinzare furca, roata (incaltata si umflata), ax, aripa, discul, jugul cu ax partea inferioara, etrier cu placute bune...si tot ce mai am de acest model.

Termenul limita pentru completare sau expunere la vinzare este finele anului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ivan pedala - furtun nou se gaseste pana in 30 lei, cu pompele de frana treaba e spinoasa, uzurile sunt mari in corp (varsta) si inca nu exista o solutie finala pentru o garnitura care plange. Ar trebui adaptata pompa japo, dar stiu o singura solutie mai de serie, scumpa, restul sunt adaptari unicate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc @owene, dar daca nu gasesc ce-mi trebuie (inclusiv partea superioara a jugului) nu ma apuc sa cumpar inutil piese fiindca oricum nu pot folosi ansamblul. La o adaptare m-am gindit si io, nu este prea complicat, iar piese as gasi...dar daca nu gasesc jug, degeaba! :what:

Furca in sine, roata si ce piese am achizitionat arata foarte bine, sint ca si noi, dar n-are rost sa modific tot doar de amoru' artei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca pe cineva il incurca un carburator de Simson Sport original BVF cu butoias, sau piese, ma ofer pentru preluarea acestora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauciucul nu se cauta sh ci se cumpara nou, asta te costa 37+19 euro la un curs mai prost ca cel BNR. http://www.ebay.de/itm/Motorrad-Reifen-3-00-19-Mitas-49P-TT-H-01-/171048531626?pt=Kraftrad_Reifen&hash=item27d34976aa

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauciucul nu se cauta sh ci se cumpara nou, asta te costa 37+19 euro la un curs mai prost ca cel BNR. http://www.ebay.de/itm/Motorrad-Reifen-3-00-19-Mitas-49P-TT-H-01-/171048531626?pt=Kraftrad_Reifen&hash=item27d34976aa

Salut.Pentru ce imi trebuie mie ( pentru ca merg mai mult pe camp ) este destul de bun unu sh.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravos, are cineva un cauciuc din anii 60 ca sa-si rupa cineva dintii?

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar buson de rezervor cehoslovac, care se potriveste la autoturismele Skoda (are yala cu cheie si pe buson scrie mic FAB sau PAL).

Se infileteaza si apoi prin rotirea cheii se blocheaza. :peace:


» Post actualizat in 20 Jul 2014 17:54

L.E.- si in urma plimbarii de azi cumpar si un set de pistoane (doua la numar, P si L) cota zero "0" (52,00 mm) de CZ Sport 250, cu sau fara segmenti!

E graba mare, vineri vreau sa ajung calare la Cuca! :bike-037:

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut parghie shoc si ansamblul buton claxon & buton aprindere far si schimbare faze in stare buna pt. MZ ES 250, an '61. Astept oferte.

Salut, Edi! Dă-mi un apel la numărul din semnătură.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut!

am nevoie de un disc de ambreiaj de nipru nu conteaza starea de uzura a ferodoului, urmand sa folosesc doar bucsa cu caneluri sa pot monta discul pe cutia de nipru.

va multumesc.

attachicon.gif130520121003_1.jpgattachicon.gif130520121005_1.jpgattachicon.gif130520121006_1.jpgattachicon.gif130520121004.jpgattachicon.gifmt_sbsts11.jpg

salutare!

de la ce motor.... masina sunt discurile alea? daca vrei sa impartasesti aceasta informatie !?

merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar set motor ( cilindrii, pistoane si restul ) pentru Jawa 350 TS model 638, de preferat nou si originale daca s or mai gasi pe undeva , sau daca stie cineva de unde se pot cumpara,

 

Multumesc frumos,

 

Suna-ma zilele astea ( dupa ora 14 ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...