Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cumpara tija de 8mm pe care ti-o filetezi singur la capete si pe urma o indoi dupa tzeava.Aia sigur nu plesneste la indoit.Cea filetata,doar incalzita nu plesneste..Spor!

 

Da e o varianta...multumesc .!

Vreau sa prind un atas in stilul asta ,dar mai bine fac niste bride din platband.

mai studiez

 

velorex-ul asta se prindea altfel......

credeti ca rezista varianta asta de prindere...?

» Post actualizat in 28 Oct 2014 15:34

Da e o varianta...multumesc .!

Vreau sa prind un atas in stilul asta ,dar mai bine fac niste bride din platband.

mai studiez

 

velorex-ul asta se prindea altfel......

credeti ca rezista varianta asta de prindere...?

scuze......ma mut cu intrebarile pe pagina atasistilor...!

post-9350-0-90579600-1414491029_thumb.jpg

post-9350-0-28991800-1414491051_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut la un Stoye TML astfel de bride. Am facut din fier-beton de 10 mm. Am filetat capetele ( am stricat 2 filiere ) iar pentru indoire am folosit 2 tevi ( pe care le-am sudat pe bancul de lucru la o distanta de 11 mm una de cealalta ) cu acelasi diametru ca tevile sasiului atasului pe care am indoit bridele cu ajutorul altor 2 tevi pe care le-am pus pe filete pentru a nu le strica. Pentru indoire a trebuit sa incalzesc fier-betonul pana a ajuns de aceeasi culoare cu carbunii/jarul. Am folosit 2 saci de carbuni de gratar/mangan si foale cumparate de la Kaufland. Ulterior le poti zinca. E de munca si dureaza, ce-i drept, dar rezultatul final e mai mult decat satisfacator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te ajuta cu ceva am aripa-suport fata si cea de spate MZ ES 250.

aripa spate ar fi numai buna pentru ce imi trebuie, numai sa fiu sigur ca imi intra cauciucul intre margini fara sa frece sau ceva.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Am nevoie de o janta pentru Mobra 50S in stare ok. Nu ma intereseaza daca are spite, vine cu tot cu butuc si cauciuc etc.. O iau la pachet daca este nevoie, dar ma intereseaza sa fie janta ok

Mai am 4 5 cu care nu prea am ce face deci nu caut 8-uri :))

Multumesc!

 

tudor - tudor.ghigheanu@gmail.com / 0722409930 / PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenilor şi domnilor, caut aripi de Izh Jupiter 3 şi oală de far "lacrimă" de Izh, Nipru sau Ural, modelul cu far mare standard. Vorbesc de modelul / modelele cu vitezometrul şi contactul principal în carcasa farului, nu în bord.

Editat de AdrianS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari oameni buni . Am mare nevoie pentru reconditionarea unui Ij Jupiter 5 de amortizoare fata in stare buna. Cele pe care le am sunt blocate. Pe langa acestea am nevoie si de un set de semnale , lampa alba pozitie atas, semnalizator atas (tip ciocan) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar furca fata Dnepr si amortizoare spate (3 bucati), tot de Nipru.

 

Vreau piesele in stare impecabila, de f. buna calitate (prefer noi), nu ma uit la bani.

Daca nu aveti asa ceva de vanzare sau vindeti piesele cu strangere de inima ca nu ar fi ok, haideti sa nu ne pierdem timpul reciproc.

 

0723565973 sau PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

cine stie numaru lu aa din targu mures okani ca mil trebe urgent

» Post actualizat in 10 Dec 2014 18:00

0744506624,0722669946 un nr.este de la magazinul pe care il are și altul este al lui,partea comica este că nu știu sigur care de unde e,dar sigur un nr.este al lui.

 

cine stie numaru lu aa din targu mures okani ca mil trebe urgent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cumpar pentru ij 49 urmatoarele: cric central, suport baterie, set motor sau ferestrele de vizitare ce sunt prinse in 2 surube +un piston, capac in care sta pinionul de la lant (pe partea dreapta),stop ,inaltatoarele de la ghidon si comenzile de pe ghidon cu cromul in stare buna, cutia electrica +cheie contact, lant final +pinion fata, lant simplu din interiorul motorului+pinon de pe capat ambielaj. Alte infor 0744835877

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut un carburator Pacco de Minsk, modelul vechi cu camera de nivel din antimoniu, nu plastic. Sunati la nr de telefon va rog, nu prea intru pe forum. Tel: 0721 923 521 - Adi

121349655_3_644x461_karbyurator-pacco-na

 

 

Daca ai fi din orasul meu cred ca te as putea indruma eu de unde sa cumperi cu 70 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor.

 

Cumpar urmatoarele :

 

Carburator IJ 49 sau ij 56 complet si in buna stare de functionare

Lampa spate IJ 49 sau ij 56 ( ma intereseaza in special sticlele )

Melc mecanism kilometraj IJ 49 ( cel care invarte efectiv cablul, eventual cu tot cu carcasa din zamac )

 

Rog PM sau 0724462845

 

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...