Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

Aia originala de spate... nu imi place. Vreau look-ul IJ 49 sau RT 125. 2 sei de guma. Clar trebuie să improvizez ceva, si cel mai simplu imi e sa plec de la seaua fata.» Post actualizat in 25 Jul 2015 15:08Am o guma noua luata de la Gaspar si am montat-o deja pe un cadru de sea. Imi mai trebuie doar suportul si chef de munca.

salut,așa ceva îți trebuie? Pot să-ți fac una identică de 3 mm grosime,sau dacă vrei modificată pe undeva...no problem😉 Eee..și nu te costă nimic.

post-86931-0-61418200-1437837268_thumb.jpg

post-86931-0-13165200-1437837299_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am cumpărat de la Gaspar exact o sea spate de Ural. Imi trebuia ciuperca pentru fata. NU MERGE suportul de sea de Ural pe aripa de IJ. E mai lat si are alta curbura la aripa. Cel putin mie nu imi place cum arata.

 

Suportul de sea fata de IJ va fi modificat exact pe curbura aripii de IJ. Il fac eu sa arate bine :)

 

Pinnochio, ai pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am reușit să scot ceva estetic. E din tabla de 3 si ar trebui o presa sa o pot trage pe curbura.

Seaua de IJ modificata pare a fi ce trebuie.

Salut,care variantă-ți place mai mult? Pentru placa de bază?Ai două șabloane.O să-ți fac și pe interiorul aripii o placă,ca să nu strângi șuruburile doar pe aripă.

post-86931-0-93775800-1438085525_thumb.jpg

post-86931-0-04480600-1438085575_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent! Mulțumesc mult de tot! Rămân dator.

 

Nu ți-e mai comod cu Fan Courier? Vin ei la tine si nu mai stai pe drumuri.

» Post actualizat in 28 Jul 2015 19:56

Editat de Baxxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ 255b: tu chiar credeai ca as fi pus talpa dreaptă pe aripa curba? :) :) Firește ca as fi modificat pe rotund...

 

Ce a făcut Pinnochio e mult peste așteptări. Abia aștept să ajungă la mine.

 

Ps: rog un moderator sa mute toată discuția despre sea în topicul IJ-ul lui Baxxter. Mulțumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata comuistii,

 

vreau sa cumpar butoias de aprindere electronica pt Nipran! Ala de se prinde in capu' la ambielaj! ...

rog seriozitate!

 

merci,

N.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de la comuist la comuist....

Nipru' nu are ambielaj....

ambielajul nu are cap...

si ,daca ar avea cap , tot nu ar fi prins nimic pe el, cu atat mai putin un butoias....

Nu ti-ar ajunge si o cantitate mai mica de aprindere electronica? Un butoias e destul de mult! Poate vreo 25 de mililitri ar ajunge....

Buna dimineata comuistii,

 

vreau sa cumpar butoias de aprindere electronica pt Nipran! Ala de se prinde in capu' la ambielaj! ...

rog seriozitate!

 

merci,

N.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata comuistii,

 

vreau sa cumpar butoias de aprindere electronica pt Nipran! Ala de se prinde in capu' la ambielaj! ...

rog seriozitate!

 

merci,

N.

 

Dragi comunisti,

 

Aseara petrecere, vin, vin, vin, vin ... dimineata capul in colturi ...

Sorry ... dau un vin cand ne vedem la Siriu ... sa ma iertati! ..

 

Deci butoiasul de la aprinderea electronica din capul axului cu came! ... care se prinde de axa cu came! ... sorry again! ...

 

Asa e limba noastra ... usor de interpretat cu cava litere in plus/minus! Sa arunce primul cu piatra ala care nu a gresit niciodaataa!!!

 

Merci,

Nae

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar cheie contact ij 56 si capacelul care culisează pe ornamentul contactului.

Nu stiu daca se potrivesc si de la alte modele de ij. Dacă da, cu atât mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar URGENT cablu frana fata pt. MZ ES 250. Urgent inseamna sa il primesc pana marti pt ca miercuri dimineata sunt programat cu moto la RAR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, imi trebuie sticlele de semnalizare si pozitie pt un atas de J4 si un releu de semnalizare pe 6 V.Daca se gaseste mi-ar trebui si toate piesele de la motor unde intra cablul de km, la motorul meu acea gaura e astupata cu un dop de cauciuc.

Editat de Cristi PH
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...