Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cumpăr piesă ca cea din imagine pt Jawa 250/353 dar în stare mai bună decât ce am

Dacă cineva dorește la schimb a mea pentru una mai bună, ofer și diferența.

IMG_20190206_223734.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

astazi a trebuit sa parasesc garajul unde imi tineam colectia de fiare si nu prea mai am unde sa le depozitez.

pentru cei interesatie piese de ij, in special jupiter, va stau la dispozitie. am cam tot ce inseamna jupiter in afara de cadru. mai am si un motor de 56 complet insa nu cunosc starea de functionare a lui dar si piese de mobra. poze  nu prea am cum sa fac caci sunt ingramadite intr-o masina.

daca ii trebuie cuiva piese de ij, mobra, mz, manet va stau la dispozitie. poze voi putea face doar panna duminica cand le  fac vaint in casa bunicii ce se afla la o distanta de 300 km de mine 

Editat de cornelilinca84
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, Dr_krl a spus:

Cumpăr piesă ca cea din imagine pt Jawa 250/353 dar în stare mai bună decât ce am

Dacă cineva dorește la schimb a mea pentru una mai bună, ofer și diferența.

...

Niste dimensiuni intre gauri si eventual o poza mai clara...fiindca daca nu gasesc la mine as ruga un bun prieten , vecin, care mai colectioneaza relicve de Jawa! Cred ca io am doar rama cu urechi, fara tablitele laterale, dar nu stiu daca te coafeaza!:ok:

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, cornelilinca84 a spus:

salutare!

astazi a trebuit sa parasesc garajul unde imi tineam colectia de fiare si nu prea mai am unde sa le depozitez.

pentru cei interesatie piese de ij, in special jupiter, va stau la dispozitie. am cam tot ce inseamna jupiter in afara de cadru. mai am si un motor de 56 complet insa nu cunosc starea de functionare a lui dar si piese de mobra. poze  nu prea am cum sa fac caci sunt ingramadite intr-o masina.

daca ii trebuie cuiva piese de ij, mobra, mz, manet va stau la dispozitie. poze voi putea face doar panna duminica cand le  fac vaint in casa bunicii ce se afla la o distanta de 300 km de mine 

Salut, pentru MZ RT2 un melc km  si ceas km ai cumva. Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 30.01.2019 la 21:31, ivan pedala a spus:

0744 472 055 Gaspar:ok:

Mersi ! Caut in continuare suport pt carbuni la alternator 12 V.

Editat de Cristi PH
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, cornelilinca84 a spus:

salutare!

astazi a trebuit sa parasesc garajul unde imi tineam colectia de fiare si nu prea mai am unde sa le depozitez.

pentru cei interesatie piese de ij, in special jupiter, va stau la dispozitie. am cam tot ce inseamna jupiter in afara de cadru. mai am si un motor de 56 complet insa nu cunosc starea de functionare a lui dar si piese de mobra. poze  nu prea am cum sa fac caci sunt ingramadite intr-o masina.

daca ii trebuie cuiva piese de ij, mobra, mz, manet va stau la dispozitie. poze voi putea face doar panna duminica cand le  fac vaint in casa bunicii ce se afla la o distanta de 300 km de mine 

Ți-am trimis mesaj în privat. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am nevoie sa cumpar un magnetou pentru Mobra 50S, de preferinta nou, daca mai exista.

Al meu da curent continuu spre bobina cand dau la pedala, fara sa mai faca ruperea prin platina, probabil e defect.

Multumesc frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Trebuie sa verifici sa se inchida platina.Daca vine mereu curent, asta este bine, bobina ce asigura curentul pentru aprindere e OK, magnetul deasemenea.

Verifica sa ai o platina OK, scoate firul ce vine la platina si verifica platina sa inchida bine in gol (cu un Ohmetru, platina de fapt la aceasta aprindere va "da la masa" pe un timp scurt curentul ca sa ai "o treapta" necesara bobinei sa lucreze- ma rog aici mai e implicat si condensatorul, dar e alta poveste).

Apoi, daca platina inchide bine (poti folosi si un bec si baterie, e acelasi lucru)- monteaza si verifica daca si montat cama deschide , dar sa permita si sa inchida, deci rotind volanta sa se aprinda si sa se stinga becul.

Cand asta se intampla, legi inapoi firul ce vine cu curent si ar trebui sa dea scanteie.Stiu ca la Mobra e greu sa vezi deschiderea platinii datorita accesului redus, dar asa cu un bec verifici ca "ruperea" se intampla.

Trebuie sa functioneze!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cred...am cumparat o motocicleta intreaga, cu acte vechi, la un pret mai mic decat pretul acelui ceas de kilometraj, asa ca merita ignorat! Am postat dupa initiativa colegului, stiam ca nu-i original si are un pret aberant! Spor...daca gasesc ceva bun, te contactez, nu te uit!:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, vene a spus:

Salut,

Trebuie sa verifici sa se inchida platina.Daca vine mereu curent, asta este bine, bobina ce asigura curentul pentru aprindere e OK, magnetul deasemenea.

Verifica sa ai o platina OK, scoate firul ce vine la platina si verifica platina sa inchida bine in gol (cu un Ohmetru, platina de fapt la aceasta aprindere va "da la masa" pe un timp scurt curentul ca sa ai "o treapta" necesara bobinei sa lucreze- ma rog aici mai e implicat si condensatorul, dar e alta poveste).

Apoi, daca platina inchide bine (poti folosi si un bec si baterie, e acelasi lucru)- monteaza si verifica daca si montat cama deschide , dar sa permita si sa inchida, deci rotind volanta sa se aprinda si sa se stinga becul.

Cand asta se intampla, legi inapoi firul ce vine cu curent si ar trebui sa dea scanteie.Stiu ca la Mobra e greu sa vezi deschiderea platinii datorita accesului redus, dar asa cu un bec verifici ca "ruperea" se intampla.

Trebuie sa functioneze!

 

Multumesc frumos pentru sfaturi, acum am realizat ca ruperea se face prin platina care pune la masa bobina din magnetou, eu credeam ca intrerupe curentul spre  bobina de inductie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...