Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

bagati aici cereri, si ce va trece prin cap, si nu mai stricati topicuri de donatii cu cerseli de toata jena.

 

:hug: :what:

 

era si cazul.... deja donatii devenise talcioc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ffffff bun acest topic eu am nevoie de anumite piese pe care uniin dintre voi nu le mai aveti pe motor dar in schimb ruginesc pe la voi prin curte sau atelier ..... si poate e pacat sa rugineasca ... si sa nu se transforme in banuti sau bere cum vrea fiecare ......acum caut tija de schimbator de viteze de pe partea dreapta de la ij 56 pun si poza cu ce ma intereseazapost-9934-1176921020_thumb.jpg atentie bani sau bere la alegerea proprietarului

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrei cu cheie, si nichelat? ala de m 72 este la fel la gaura ca ala de festival?

sa fie acceptabil, nu neaparat nichelat,insa cu cat mai bun cu atat mai bine, nu stiu ce dimensiuni are ca am cumparat rezervorul ieri, il masor maine si ii fac poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca un buson de ij si unul de nipru, si vezi care-i bun. ca sa stiu ca referinta. pretul este pe la 30 ron(parca) are la un peco in ct. cica sunt de camion, dar se pupa cu astea de rusesti. misto ca sunt cu cheie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se pupa busonul de Ij cu ala de Nipru, Chiar daca la busonul ala cromat scrie pe spate Dnepr MT, e bun doar de Ij. Busonul asta de pe Nipru a fost original si pe M72, nu te complica, plus ca e Nipru, nu e M.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se pupa busonul de Ij cu ala de Nipru, Chiar daca la busonul ala cromat scrie pe spate Dnepr MT, e bun doar de Ij. Busonul asta de pe Nipru a fost original si pe M72, nu te complica, plus ca e Nipru, nu e M.

stiu ca nu se pupa, tocmai de aia am zis sa incerce cu ambele, ca sa stiu de care este. busonul ceromat cu cheie nu este buson de moto, dar se potriveste de minune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar fi bine un moderator sa splituiasca de aici un topic despre busoane.

Vreau shi eu ceva cu cheie pentru 56-le meu, ca incep sa ma dau cu el shi nu vreau sa mi se pishe totzi pushtanii shukari in rezervor :hug:

DECI: de la ce merge (camion, intzeleg) shi la ce retzea de benzinarii se gaseshte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar fi bine un moderator sa splituiasca de aici un topic despre busoane.

Vreau shi eu ceva cu cheie pentru 56-le meu, ca incep sa ma dau cu el shi nu vreau sa mi se pishe totzi pushtanii shukari in rezervor :hug:

DECI: de la ce merge (camion, intzeleg) shi la ce retzea de benzinarii se gaseshte?

 

 

am eu ptr ij 56 este un hand made este ok .....eu am facut rost de un buson de metal ala original ....iti dau un pm sa vedem cum ajunge in posesia ta ala cu cheie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut un atas de dnepr...nu e neaparat cu cadru....barca sa fie ok sa nu fie coapta de rugina sau indoita

 

 

 

Berchezule era un tip din Vaslui,Paul il cheama,care avea un atas de vanzare,am vrut sa-l cumpar eu dar nu aveam cu ce sa-l aduc pana in Ploiesti...iti dau nr lui si poate iei legatura cu el sa vorbiti(0723379427).

 

 

PS: Te astept la Ploiesti la motorrock cu atas!Numai bine! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mihaiachi se gaseste la Agipuri la unele Lukoiluri si scrie acolo buson pt camion, cutie mica parca verzuie, pe spate are trecute motociclete. Este scump in draci 35-40 Ron.

 

acu din cate am inteles stai prin colentina, stiu ca e un magazin de porcarii accesorii pt camion aproape de Carfur, vezi si acolo.

Editat de hexstatic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Berchezule era un tip din Vaslui,Paul il cheama,care avea un atas de vanzare,am vrut sa-l cumpar eu dar nu aveam cu ce sa-l aduc pana in Ploiesti...iti dau nr lui si poate iei legatura cu el sa vorbiti(0723379427).

PS: Te astept la Ploiesti la motorrock cu atas!Numai bine! :hug:

merci am sa vad ce de poate rezolva..si clar ne vedem la Ploiesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratzilor,la mine e mai complicat :smoke:CUMPAR piese de simson(cu riscul de a platii piesele) simson awo:1)carburator,2)arc demaror;3)tijele de la supape;4)parghie de ambreiaj;5)aaa,cam atat :hug: astept oferte :what: :what: :friends:cheers,brothers of metall(manowar) :D

Editat de rockbikecz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu cric pt Nepra cine are, sau unu care se potriveste la ea

Si dau piese de CZ 250 sport, o sa fac o lista cu ce am

Deocamdata cred ca am Bloc motor cu pistoane si chiuloasa, o toba esapament, cot toba esapament, roata cu guma, cadru,rezervor,etc, ma uit si pun tot ce am in plus, eu am un Cz intrec si Nipra care mi-am luat-o

Editat de SlipComunistu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu cric pt Nepra cine are, sau unu care se potriveste la ea

Si dau piese de CZ 250 sport, o sa fac o lista cu ce am

Deocamdata cred ca am Bloc motor cu pistoane si chiuloasa, o toba esapament, cot toba esapament, roata cu guma, cadru,rezervor,etc, ma uit si pun tot ce am in plus, eu am un Cz intrec si Nipra care mi-am luat-o

un butuc de spate+angrenajul de franare gasesc si eu pe la tine???si dak da,cat?sa ne vdm sanatosi pe sosea... :hug: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...