Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator _Raul_

Salutare !

 

Daca este vreunul dintre voi interesat de o janta de Kawasaki Gpz 600 R usor indoita dupa un accident (parerea mea este ca se poate indrepta) cu tot cu discurile de frana aferente.

 

Janta a fost usor lovita intr-un accident in care am agatat o bordura pe franare. Indoitura se intinde pe o portiune de maxim 10 cm si deviaza aprox 1, 5 cm de la curbura normala. Despre discuri mecanicul la care am reparat mobra, un individ tipicar rau de tot, a zis ca ar avea abatere. Mie nu mi s-a parut deloc, dar am facut ca el fiindca gasisem piese ieftine atunci.

 

In concluzie :

 

Le dau moca ca poate cuiva i-or prinde bine. Singura rugaminte este sa le dau cuiva din Timisoara sau care sa vina aici dupa ele. Sunt foarte grele si nici nu am timpul necesar pentru a face colet si a il trimite.

Adresa de mail si id-ul de messenger le gasiti la profil. Ca sa va faceti idee este vorba aceasta este roata cand era intreaga :

post-3763-1178903567_thumb.jpg

 

P.S. - Maine toata ziua nu voi fi acasa dar promit sa raspund la mesaje primite de indata ce ma intorc.

- Imi cer scuze, dar nu am nici o poza cu ea lovita

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce m-ar mai interesa? 2 bucati aripa fata de nipru in stare impecabila si netaiate, adica cat mai aproape de forma si starea originala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......daca are cineva,cric central de ij,eu am doar lateral,si in caz de pana..... :angry: :what: :huh: ....nu vreau moca,spuneti un pret,sau dupa preferinta cantitate ! :bounce: .....multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......daca are cineva,cric central de ij,eu am doar lateral,si in caz de pana..... :angry: :what: :huh: ....nu vreau moca,spuneti un pret,sau dupa preferinta cantitate ! :bounce: .....multumesc anticipat

am eu cric central de ij festival. in tg jiu din pacate. daca nu rezolvi pana ajung pe acolo iti aduc (cateva saptamani). tinem legatura. IM gj90arb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu cric central de ij festival. in tg jiu din pacate. daca nu rezolvi pana ajung pe acolo iti aduc (cateva saptamani). tinem legatura. IM gj90arb

......ok,man ,ma bazez pe tine,nu mai caut in alta parte atunci ,nu e chiar asa graba,oricum a mea ,sta acum din oarece prolbleme,cu o platin,ce face pe nebuna....te astept cu berea la rece,si asfalt uscat pana aici... si nu numai....:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie de un arc de la cutia de viteze (am pus si o poza ) ,capacu de la rezervor, aripa de la roata din fata, un piston cu segmenti noI dak se poate diametru 40 .......si toate astea pt O MOBRA HOINAR..platesc pt toate astea :bounce:

post-16649-1179328739.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!! am venit si io cu cerseala!!! am nevoie de un piston... camasa si secmenti de skoda.. pt un simson... este urgent,..... se plateste !!!!

 

id mess : crow_metal

 

 

 

 

Salve!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!! am venit si io cu cerseala!!! am nevoie de un piston... camasa si secmenti de skoda.. pt un simson... este urgent,..... se plateste !!!!

 

id mess : crow_metal

Salve!!!

salve,da-mi voie sa-ti dau un sfat,pistonul de dacia 1001 este mult mai usor de modificat,cel de simson original are 68mm in diametru,iar cel de dacia1001 are70mm...este suficient sa alezezi camasa...cauta pe la centre de colectare de fier vechi sau pe la dezmembrari....numai bine :drums:

 

salut,care are o casca "de neamt"de vanzare?accept si schimb si mai ales donatie :clap: ...si are careva vre-o geaca clasica de motor de vanzare?banu` jos,nu se pune problema....salve,si sa ne vedem sanatosi la MotorRock,bafta,fratilor :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,care are o casca "de neamt"de vanzare?accept si schimb si mai ales donatie :P ...si are careva vre-o geaca clasica de motor de vanzare?banu` jos,nu se pune problema....salve,si sa ne vedem sanatosi la MotorRock,bafta,fratilor :P

 

am eu casca de razboi romaneasca.

poze in weekend cand ajung la ai mei la curte.

zi un pret :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu cric pt Nepra cine are, sau unu care se potriveste la ea

Si dau piese de CZ 250 sport, o sa fac o lista cu ce am

Deocamdata cred ca am Bloc motor cu pistoane si chiuloasa, o toba esapament, cot toba esapament, roata cu guma, cadru,rezervor,etc, ma uit si pun tot ce am in plus, eu am un Cz intrec si Nipra care mi-am luat-o

Ti-am trimis un pm. astept raspuns cat mai rpd ca trece vara! asfalt uscat! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu casca de razboi romaneasca.

poze in weekend cand ajung la ai mei la curte.

zi un pret :P

salve,intai sa vdm poze,nu?la ce am eu de gand,e mai complicat....astept pozele tale,pana atunci eu o dau inainte cautarea... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare clasica:are cineva un cric lateral pt.Nipru? Am gasit la Vitan o chestie ruseasca cu 300.000 lei,dar are niste suduri la picior de zici ca nu tine nici Hoinarul...normal,cererea mea e contra cost asa ca daca cineva are vreo oferta,sa nu se jeneze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am invatat intr-un final manevra glorioasa prin care il pun usor pe central. :(

 

Eu ca sa o pun pe central mai intai o las pe lateral, apoi asez centralul pe pamant( il tine arcul),

o iau p-asta mica pe la spate :P de barele de la aripa si o ridic de roata din spate in aer.

Centralul sare sub ea tras fiind de arc iar eu o las si ii spun: see you baby! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...