Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

Se pare ca lantul care l-am avut eu nu se potriveste la IJ, asa ca anuntul de mai sus ramane valabil.

 

Multzam Andrei :baldy: , asa e: anuntul ramine valabil, am nevoie de citeva zale de lant de ij...

 

Toate bune! :bounce:

 

PS: Multzam Andrei si Dani si pt simbata :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut. Ma intereseaza garniturile de bloc motor. Da-mi un mesaj la 0745109970 "Garnituri Dnepr" si te sun eu. Multumesc. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off caut de ceva timp si nu gasesc..am nevoie de un motor de scuter sau moped cu ambreiaj centrifugal....cine ma poate ajuta...orice motor ..nu conteaza..merci mult ...salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de citeva zale de lant pentru un IJ Planeta 5. Am incercat sa schimb pinionul de atac care avea 15 dinti cu unul de 20 de dinti, dar chiar daca am mutat roata la maxim in fata, nu-mi ajungea lantul... Se intimpla sa aiba careva dintre voi citeva zale ca sa prelungesc lantul? Multumesc anticipat!

 

Toate bune! :bounce:

 

Gataaa! Am primit! Mulțumesc mult @flooriin !

 

Toate bune! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! caut bord,far,pantaloni telescoape,capace laterale(de fapt incuietorile ma intereseaza), comenzi si furca fata pentru Ij Jupiter 5; daca aveti ceva din cele de mai sus, colaboram,rog detalii (pret,stare...).

 

ASFALT USCAT slaver -- gabi free rider Constanta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave: salutare ,prieteni !

...sar si eu cu o rugaminte ,maaaaaaare rau......care are nise amortizoare spate de etz,sau de cz sport,platesc,bani,bere,alegerea proprietarului ,va multulesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, aveti careva o aparatoare de lant de IJ (Jupi3), ramasa de la vre-o roata bulita sau cumva?

Ca a mea e de toata jena; ala din'aintea mea a facut-o din doua diferite si a imbinat partile cu ciocanul. A iesit un rahat, evident. :wave:

Asa ce tre' s-o schimb...

Daca e careva care are...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti mai oameni, chiar n-are nimeni o aparatoare de lant de IJ?

Macar o roata spate, cu totul? (da' cu aparatoarea buna :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti mai oameni, chiar n-are nimeni o aparatoare de lant de IJ?

Macar o roata spate, cu totul? (da' cu aparatoarea buna :) )

vezi ca aparatoarea difera intre rotile pe 18 si rotile pe 19. poti lua pt roata pe 18 una noua de la gaspar, desi e destul de scumpa merita banii. Cuiul ala pe care se sprijina sabotii are un rol imens in calitatea franei spate si la una uzata incepe sa se miste, chiar daca il renituiesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu roata de spate de ij dar fara aparatoare si pinion ...

 

Pai tocmai aici e problema. Ca si eu la fel. Daca se poate demonta, insemna ca am si pinionul, dar tot fara aparatoare (si aia era dezideratul)

 

 

--- Mesaj completat în 29 Jul 2007 21:46 -------------

vezi ca aparatoarea difera intre rotile pe 18 si rotile pe 19. poti lua pt roata pe 18 una noua de la gaspar, desi e destul de scumpa merita banii. Cuiul ala pe care se sprijina sabotii are un rol imens in calitatea franei spate si la una uzata incepe sa se miste, chiar daca il renituiesti

 

Aha, deci se complica putin problema...

Pai si cum aflu de care roata am (ca ochiometric...), scrie, pe anvelopa pe undeva?

 

Thanks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai aici e problema. Ca si eu la fel. Daca se poate demonta, insemna ca am si pinionul, dar tot fara aparatoare (si aia era dezideratul)

<small>--- Mesaj completat în 29 Jul 2007 21:46 -------------</small><br/>

 

Aha, deci se complica putin problema...

Pai si cum aflu de care roata am (ca ochiometric...), scrie, pe anvelopa pe undeva?

 

Thanks

scrie mare pe cauciuc - sau poti sa iei un instrument de masura si sa masori. un inch = 2,54 cm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma poate ajuta cu 2 roti de Emw.Sau macar butuci ca m-as descurca eu cumva.Caut de vre-o 2 luni si nimic.Le platesc sau dau la schimb alte piese de Simson,Awo,Emw sau roti de M72,etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...