Sari la conținut
madcox

Cereri pentru comuniste

Postări Recomandate

User Shahska,mai ai piese de Jawa? am una de 250 si stiu ca unele piese se potrivesc de pe un model pe altul. Imi trebuie un ghidon complet,un rezervor(al meu e cam paradit) Pot plati sau ,la schimb cu alte piese;am foto postate la sectiunea pt Jawa. Stima!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

User Shahska,mai ai piese de Jawa? am una de 250 si stiu ca unele piese se potrivesc de pe un model pe altul. Imi trebuie un ghidon complet,un rezervor(al meu e cam paradit) Pot plati sau ,la schimb cu alte piese;am foto postate la sectiunea pt Jawa. Stima!

E cam mult zis ca am piese de Jawa... Am mai cumparat cate ceva din Ucraina pentru Jawa mea, dar ei nu au modelul 353 (daca la asta te referi) , si nu as zice ca sunt ieftine. JAWA este mult mai pretuita acolo, iar preturile de trei ori mai scumpe ca la IJ. Stiu ca nu e frumos sa vorbesti de bani, si nici nu vreau sa te descurajez dar cred ca in tara sunt piese mai bune si mai ieftine.

Partajează acest post

Link spre post

Salutare,

Caut o aripă Ural spate și un portbagaj de M.

Ofer un set biele BMW R12 cred (gaură de 18 la bolțul pistonulu) , set telescoape Ural stare impecabilă.

Sa auzim de bine!

Partajează acest post

Link spre post

Salut,

Daca telescoapele de Ural sunt de M67 ma intereseaza pe mine... sa le cumpar... Din pacate nu am aripa de Ural...

Partajează acest post

Link spre post

Daca nu gasesc piesele cautate le voi vinde

Partajează acest post

Link spre post

Cumpăr cilindru de Jawa 250/353 cu filet piuliță evacuare exterior. Mă intereseză să nu aibă aripioare de răcire rupte.

Partajează acest post

Link spre post

Na fain,

acuma spui,ti-l dadeam 'pã' moca,ieri a plecat .. 

Poate-ti mai gasrsc altul (dar ma retin in a face promisiuni)

Partajează acest post

Link spre post

Nu-i stress. Și mă gândeam eu să te sun sâmbătă seara dar ora 22 mi se părea o oră nepotrivită. Ulterior mi-a ieșit din cap.

Partajează acest post

Link spre post

cumpar pentru mz es 250/175 cot evacuare toba in stare cat de cat buna..fara rugina excesiva,indoituri,gauri etc.(in stare proasta am si eu chiar mai multe).

tel 0722443422  sau mesaj pm.

Editat de bogdan p

Partajează acest post

Link spre post

Schimb chiulasa din imagine cu una pt cilindrul respectiv sau cumpar.

171.jpg

172.jpg

Partajează acest post

Link spre post

255b,daca ar mai fi,e si eu curios de un cilindru de tipu ala.Cum se zice,decat daca e🙂

Partajează acest post

Link spre post

Dăcât daca ie ..   

Dăcât trăbă sa-i dau unu pă moka (numai) lu'  dr Karl,că si el ma mokănit pe mine,cu unu dă alta formă,asa că numa' dupaia,

Dăcât dacă ie ..

Acum 20 ore, Cristi PH a spus:

Schimb chiulasa din imagine cu una pt cilindrul respectiv sau cumpar.

171.jpg

172.jpg

Pune-i de P5,eu pentru acelasi model de cilindru am tot una de P5 pregatita (e mai comprimata,si merge si mai fain)

Partajează acest post

Link spre post

Mie nu-mi trebuie obiectul discuției voastre. Din contră, cred că mai am ceva chiuloase de P3 sau P4 dar nu sunt sigur. Problema e că chiar dacă le găsesc, nu știu cum e cu filetul de bujie. :)

Editat de Dr_krl

Partajează acest post

Link spre post

Ma intereseaza o aripa fata de Ij56 in stare buna.

Edit: daca nu stiti cum arata o aripa fata de Ij56, informati-va intai. Nu mai imi propuneti aripi de Planeta sau Jupiter...

Partajează acest post

Link spre post
Acum 17 ore, Dr_krl a spus:

Mie nu-mi trebuie obiectul discuției voastre. Din contră, cred că mai am ceva chiuloase de P3 sau P4 dar nu sunt sigur. Problema e că chiar dacă le găsesc, nu știu cum e cu filetul de bujie. :)

Daca se gaseste una cu filet bun e ok sau la schimb cu ceva piese ce le am in anunturile de mai susd. Multumesc !

Partajează acest post

Link spre post

Asa beri scumpe  bea strungaru vostru de fugiti de chiuluase cu filetu futat .. (?)

Partajează acest post

Link spre post
Acum 23 ore, 255b a spus:

Pune-i de P5,eu pentru acelasi model de cilindru am tot una de P5 pregatita (e mai comprimata,si merge si mai fain)

Am una de P5, M-am gandid s-o tai dupa conturul cilindrului, ma ajuta la reglajul cu comparatorul avand filet in partea de sus.

Acum 3 minute, 255b a spus:

Asa beri scumpe  bea strungaru vostru de fugiti de chiuluase cu filetu futat .. (?)

Daca nu e graba si se poate gasi ceva bun, tre sa cautam , nu-i bai.Strungaru' a trecut la palinca deci...scump !

Partajează acest post

Link spre post

Pune-i de P 5 man ( candva,prin tineretile moastre,impreuna cu un amic am taiat o chiuluasa de de P5 dupa un cilindru de P3 pemtru ij-ul lui chopperit,toata ziua am polizat pe ea 😆)

Eu n-am de gand sa modelez chiuluasa dupa cilindru,nu-mi pasa cum arata,ba chiar ajuta si la racire oleaca .. (am doua,una de P5,una gen ca alea de Hoinar,nu stiu de pe la ce fel de planetă o fi ..)

Pe cilindru de P4  vine perfect chiuluasa de P5,ba ma tem ca ar fi identica,una si aceeasi .

Partajează acest post

Link spre post

Nu e identică. Chiuloasa de P5 e mai mare și cam inestetică pe cilindru P4. Așa am umblat eu cu combinația asta vreo 15 ani.

Partajează acest post

Link spre post

Ai dreptate,mea culpa 😕

Un amic a luat de curand un ij cu set de P4  la schimb cu piaggio si (el l-a gasit,eu i l-am adus acasa)

L-am rugat sa-mi trimita poze ca sa te contrazic,da' n-am cum 😎

Chiuluasa de p 4 difera de cea de p5,defapt cam difera chiuluasele la planete (ba chiar si la 56-uri difera cel putin doua)

Poze cu iju'

IMG_20190114_214725.jpg

IMG_20190114_214715.jpg

IMG_20190114_214734.jpg

Nu stiu de la ce planetă provine chiuluasa mea (aia cu aripioare de racire ca la hoinar)

Cand o sa ajung acasa o sa pun poze si cu ea.

..pana ajung io' sa fac poze am luat de pe net ..

iaca 'galovna' (m-ar putea lumina cineva ..?)

https://ok.ru/group/53701458329602/topic/62483760321794

Partajează acest post

Link spre post

si eu am avut un cilindru din asta pe un ij56.si functiona. l-am vandut aici pe forum .nu mai stiu la cine.interesant este pozitia bujiei.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.