Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ioneld,daca n-ai gasit ceva mai bun,am o bancheta,si carene care au fost pe un ij56.Bineinteles,buretele e numa bun de fiert tuica din el,dar mecanismul de prindere pe sasiu,impecabil...le-as da pe-o roata rotunda de Dnepr.

017.jpg

016.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, johnyebravo a spus:

Salut.

Am nevoie pentru un amic de 2 cauciucuri 100/90 r19.

Ii trebuie la o motocoasa, asa ca nu trebuie sa fie noi.

Merci

salut. este unul ,, zoran weiner,, pe facebook care stiu ca are .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Salutare! Are cineva pe aici un ceas de km de jawa 354? Nu ma intwreseaza starea lui sau sa fie complet, ma intereseaza diametrul lui pt a putea reface carcasa de la far căci la mine, fostul proprietar a pus un ceas mult mai mare si a lărgit gaura. 

P. S. Mai caut o aripa spate, partea dinspre motot in stare ok tot pt jawa 354 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kilometrajul de la Jawa 350 634 este identic cu ala de la 638, ceva de genu'...

hqdefault.jpg

Daca ai un alt model de far si suport de kilometraj, sigur sunt din alt film. Ori modelul este altul.

Si aripa spate dispre motor este cam la fel, daca nu ai vorbit cand ai fost la mine...acum le aveai! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, ivan pedala a spus:

Kilometrajul de la Jawa 350 634 este identic cu ala de la 638, ceva de genu'...

hqdefault.jpg

Daca ai un alt model de far si suport de kilometraj, sigur sunt din alt film. Ori modelul este altul.

Si aripa spate dispre motor este cam la fel, daca nu ai vorbit cand ai fost la mine...acum le aveai! ;)

Salutare! Pai daca știam că îmi este necesară crezi că nu plângeam eu ? M.am apucat sa o ansamblez pentru a îmi face un inventar complet si necesarul de piese caci sper ca din trei bucăți sa fac una ok insa se pare că și așa am lipsuri. 

P.s in poza 2 este carapadea de la dar și implicit suportul de ceas de km. Se poate observa cu ochiul liber gaura pt ceas

IMG_20220128_131143.jpg

IMG_20220128_131556.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar...am citit pe sarite si acum realizez ca poza mea este de Jawa 634 si tu cereai de 354! Scuze!🙈 Ma uit azi printre fiare si revin cu detalii noi. Oricum, acea carapace de far a fost decupata si nu merita efortul sa o sudezi sau repari, fiindca se gasesc destule pe piata fiarelor vechi. Iar kilometraj se potriveste cel de Jawa 634...638...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ivan pedala a spus:

E clar...am citit pe sarite si acum realizez ca poza mea este de Jawa 634 si tu cereai de 354! Scuze!🙈 Ma uit azi printre fiare si revin cu detalii noi. Oricum, acea carapace de far a fost decupata si nu merita efortul sa o sudezi sau repari, fiindca se gasesc destule pe piata fiarelor vechi. Iar kilometraj se potriveste cel de Jawa 634...638...

E greu cu acea carapace. Nu prea mai sunt fierotanii din astea pe la noi iar cine le mai are cere o căciulă de bani pe ce nu face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, ivan pedala a spus:

Daca vorbeai mai devreme, acum o aveai montata! Ieri am trimis una in Lugoj!🤭

Uite piesele plecate la pachet! 50 lei toate!😂

IMG_8371.jpg

😭😭😭😭Asta e! Acum stau si sufar. Mai caut o cutie de baterie in stare ok, a mea e mancata, aparatoarea de lanta, aia metalica, o tabla de sa stil chitara si mai multe maruntisuri de pe cadru. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam...da, incerc sa iti fac rost de cate ceva...pune o lista si poze cu ce-ti lipseste, poate unele piese se potrivesc (identice) de la alte modele, care s-ar putea gasi in vastele garaje de la Gorj. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, cornelilinca84 a spus:

😭😭😭😭Asta e! Acum stau si sufar. Mai caut o cutie de baterie in stare ok, a mea e mancata, aparatoarea de lanta, aia metalica, o tabla de sa stil chitara si mai multe maruntisuri de pe cadru. 

Asta pot sa-ti dau.

007.jpg

008.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...