Sari la conținut

Cursa Scutere - Amckart - Cupa Ferodo


mau
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da, noi eram, cu banner-ul ala cu "Kelu 46" :cheers:

 

A, sa nu uit sa bag o poza cu cel mai tare racer din lume si cel mai aclamat, dealtfel :cheers:

post-2608-1180167309_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 125 s-a plecat in forta Gpr125- RS 125-Mito 125 dupa cateva ture Gpr`u a intrat usor in RS trecut mito primu si dupa nu stiu ce a facut dar Gpr`u a intrat in Mito si nu a mai putu continua.

 

1.RS125-2.MITO 125-3 CBR125 (DAR LA 3 NU STIU SIGUR)

 

gpru a mers ca un (cuvant urat) a vrut sa omoare lumea pe pista !!!!! sa vazut cine a stiut sa mearga :cheers: !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da nici ca m-a asteptat cineva la agip. am ajuns si eu la 7:20 si nimeni pe acolo.. am mai ratat si intrarea la amckart... noroc ca trecea o brigada de scuteristi pe sosea si m-am luat dupa ei :cheers:

Sa sti ca am stat pana la si '20...si nu a aparut nimeni..si am decis sa plecam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ceea ce priveste cursa de 125cc, nu pot decat sa mentionez ca cel care a facut clasamentul de podium este un idiot cu diploma, avand in vedere ca locurile 2 i-a fost efectiv furat cu nesimtire prietenului nostru, Kelu, care dupa ce a rulat pe locul 4 toata cursa, in urma a doua iesiri de pe pista a doi concurenti care erau pe 2, respectiv 3, ajunsese pe locul 2. Ghiciti ce s-a intamplat.... un binevoitor l-a taiat efectiv cu pixul de pe locul doi, asa cum dealtfel aparea si pe foaia de parcurs finala, din motive care noua ne scapa puterii de intelegere... altfel, a fost misto, cu exceptia acestui gust amar. Felicitari premiantilor

Nu avea cum sa termine pe 2...in fata a iesit doar derby-ul,cand a intrat in roata mea spate,doar eu si cu rs-ul puteam abandona...Oricum a fost un spectacol pe cinste,felicitari tuturor!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost caterinca mai ales cu "pierzatorii" care au castigat toata atentia si aplauzele :cheers:) ( unii faceau rodaju pe circuit :lol: )

 

mi-a placut cum au mers urmatorii: (cei cu) piaggio NRG gri , aeroxu, zipul portocaliu, si fata a mers destul de bine .. mai erau dar acestia au fost mai competitivi ..

 

ce nu mi-a placu a fost faza in care s-au impins cei doi (cu runnerul si cu aprilia rally) .. isi dadeau coate si toata lumea a crezut k vor cadea..din fericire unu deintre ei a depasit ...

 

cam atat pt k la 125 nu am mai stat

 

astept poze :cheers: (si filme)

 

 

frate, m-am programat la rodaju asta din decembrie. ce sa fac daca s-a pus concursu tocmai atunci ? :cheers:

inteleg ca erau mai multi care faceau rodajul ?

Editat de asmodeus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clasament pe curse

 

Cursa 1

 

1. Raduta Culianu (best lap 1''26,89, medie pe tur 1''27,64 ; vit medie 46,41)

2 Gutu Mihai (best lap 1''27,86, medie pe tur 1''29,71 ; vit medie 45,34)

3 Neculai Ciprian (best lap 1''28,60 , medie pe tur 1''30,26 ; vit medie 45,07)

4 Ion Silvius (best lap 1''33,39 ; medie pe tur 1''34,43)

5 Mota Mihai (best lap 1''32,20)

6 Pruncu Bogdan (best lap 1''34,95)

7 Udrescu Cristina (best lap 1''35,29)

8 Sandulescu Cristian (best lap 1''31,57)

9 Pruncu Catalin (best 1''35,2Cool

10 Mastan Duran (best 1''35,5Cool

11 Vaduva

12 Cuceriev

13 Gheorghita

14 Garbaciu

15 Arsene

16 Ioan Petre

17 Ionete

18 Andronic

 

Cursa 2

 

1 Prodan Marius (best lap 1''22,31 , medie pe tur 1''24,65 ; vit medie 48,05)

2 Cristea Ovidiu (best lap 1''27,06 , medie pe tur 1''29,26 ; vit medie 45,57)

3 Tudosanu Alexandru (best lap 1''35,73 , medie pe tur 1''26,05 ; vit medie 41,24)

4 Guta Dan (best lap 1''22,71 ; 1''26,05) - a cazut in ultima tura

5 Caselean Iulian (best 1''32,45 ; 1''34,5Cool

6 Trica Laurentiu (best 1''44,21 ; 1''46,10)

7 Sandu Adrian (best 1''34,12 ; 1''51,37) doar 7 ture

8 Garbaciu Razvan (best 1''35,50 ; 2''09,82) doar 7 ture

9 Tudor Alexandru (best 1''30,95 ; 2''08,52) doar 6 ture

10 Pop Florin (1''25,28 ; 2''07,71) doar 3 ture

 

aici este clar ca transponderele au avut ture cand nu au transmis semnalul corect la computerul circuitului ... astfel piloti cu timpi mai buni pe tur au iesit in final ca timp total mai in spate ... clasamentul best lap este

 

Prodan

Guta

Pop

Cristea

Tudor

Caselean

Sandu

Garbaciu

Tudosanu

Trica

 

Referitor la erorile de inregistrare a timpilor la cursa 2 : nu pot decat sa banuiesc ca transponderele nu au inregistrat unele ture datorita montarii lor la o mai mare inaltime de sol decat bate senzorul ... ele fiind gandite special pt carting ... unde locul de montare este mult mai aproape de sol. La scutere montarea transponderelor sub sha a fost ok se pare.

Editat de mau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 2 mici probleme :

 

- 2 concurenti care s-au inscris in ultima clipa au promis ca platesc taxa de participare dupa cursa ... si inca nu am fost contactat ... nu ii nominalizez aici dar ii rog sa vine diseara la 18.30 la circuit ... si cu acesti bani vom face cinste cu pitza si suc la toti cei prezenti

 

- stie cineva numele cameramanului de la Prima TV ? - am fost foarte ocupat in timpul cursei si nu am avut timp sa ii dau interviul si nici sa aflu mai multe date despre el pt a il putea contacta sa imi dea si mie filmarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clasament pe curse

 

Cursa 2

 

1 Prodan Marius (best lap 1''22,31 , medie pe tur 1''24,65 ; vit medie 48,05)

2 Cristea Ovidiu (best lap 1''27,06 , medie pe tur 1''29,26 ; vit medie 45,57)

3 Tudosanu Alexandru (best lap 1''35,73 , medie pe tur 1''26,05 ; vit medie 41,24)

4 Guta Dan (best lap 1''22,71 ; 1''26,05) - a cazut in ultima tura

5 Caselean Iulian (best 1''32,45 ; 1''34,5Cool

6 Trica Laurentiu (best 1''44,21 ; 1''46,10)

7 Sandu Adrian (best 1''34,12 ; 1''51,37) doar 7 ture

8 Garbaciu Razvan (best 1''35,50 ; 2''09,82) doar 7 ture

9 Tudor Alexandru (best 1''30,95 ; 2''08,52) doar 6 ture

10 Pop Florin (1''25,28 ; 2''07,71) doar 3 ture

 

 

@Slice&Dice: vezi, exact la chestia asta ma refeream, ca avea cum sa iasa pe locul doi si chiar a iesit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e o mare tampenie cu transponderele voastre , cel cu Mito nu a cazut in cursa doar cel cu Derbi asa ca nu avea cum sa fie depasit ... iar cel cu cbr-ul,sa fim seriosi..o fi el tovarsul vostru dar nu prea are nicio treaba , a mers foarte incet MULT sub cei 3 (rs,mito,gpr)

din cauza defectiunilor atat la transponder cat si la tabela aia care a aratat stop cursa nu e frumos sa luati premiul unui copil care s-a dat de 20 de ori mai bine ca cel cu cbr`ul ...propun un rematch intre cei 2 !!!

 

A fost o cursa era normal cel cu gpr sa se dea agresiv,ptr asta e si cursa...ca s-o castigi ... pacat,asta lipseste in Romania spiritul competitional,dorinta de a castiga...l-ati vazut pe huli ,cel care a castigat la scutere?l-ati vazut cum tragea chiar daca avea vreo 2 ture in fata?asta inseamna spiritul de invingator !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Slice&Dice: vezi, exact la chestia asta ma refeream, ca avea cum sa iasa pe locul doi si chiar a iesit

Eu nu am cazut ma jur......Am incetinit la un moment pentru ca pe ecran a aparut "stop cursa"!!!!!!!!!!!!

Prodan poate sa confirme...Asta chiar e culmea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gpru a mers ca un (cuvant urat) a vrut sa omoare lumea pe pista !!!!! sa vazut cine a stiut sa mearga :cheers: !!!

si com vroiai prietene sa mearga ??? sa te invite sa il depasesti ??? a mers la tupeu cum se merge la o cursa ??? felicitari tuturor participantiilor :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ceea ce priveste cursa de 125cc, nu pot decat sa mentionez ca cel care a facut clasamentul de podium este un idiot cu diploma, avand in vedere ca locurile 2 i-a fost efectiv furat cu nesimtire prietenului nostru, Kelu, care dupa ce a rulat pe locul 4 toata cursa, in urma a doua iesiri de pe pista a doi concurenti care erau pe 2, respectiv 3, ajunsese pe locul 2. Ghiciti ce s-a intamplat.... un binevoitor l-a taiat efectiv cu pixul de pe locul doi, asa cum dealtfel aparea si pe foaia de parcurs finala, din motive care noua ne scapa puterii de intelegere... altfel, a fost misto, cu exceptia acestui gust amar. Felicitari premiantilor

Defapt baiatu cu Cbr`u a mers numai pe 4 si cand a cazut GPR`u a trecut pe 3,

 

gpru a mers ca un (cuvant urat) a vrut sa omoare lumea pe pista !!!!! sa vazut cine a stiut sa mearga :cheers: !!!

Oricum a demonstarat ca poate, pana la cazatura a fost cel mai bun :cheers: , pacat ca a cazut ca altfel Prodan era pe 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intalnirea de duminica seara la amckart a fost anulata din cauza furtuni din bucuresti ... m-am intalnit oricum cu dl silvius si iam inmanat premiul.

 

ramane sa ne vedem marti seara la ora 18.30 la amckart ... sa ma intalnesc cu voi si sa reglam cu restul premiilor si ... eventual ... cine mai vrea sa demonstreze ceva sa o faca pe pista :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Defapt baiatu cu Cbr`u a mers numai pe 4 si cand a cazut GPR`u a trecut pe 3,

Oricum a demonstarat ca poate, pana la cazatura a fost cel mai bun :cheers: , pacat ca a cazut ca altfel Prodan era pe 2.

asa crezi tu cipi uitate la timpi si o sa vezi :lol:

 

si com vroiai prietene sa mearga ??? sa te invite sa il depasesti ??? a mers la tupeu cum se merge la o cursa ??? felicitari tuturor participantiilor :cheers:

asa crezi tu prietene inseman ca nu ai fost la nici o cursa nationala pt acel act arbitri de traseu il pedepseau prin descalificare ( mai informeazate :crack: ) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ramane sa ne vedem maine seara la 18.30 sa rezolvam cu premiile si eventual sa ne antrenam ...

o cursa in care voi participa eu mishu si ciprian vom avea sambata ... ca sa aiba timp sa vina si ceva spectatori si sa iasa ceva frumos ... mia parut rau ca nau am avut si eu timp sa ma dau in cursa ... ocupat fiind cu organizarea ... si sambata o sa ma revansez :cheers:

 

pot veni si cei de la clasele mai mari care vor sa regleze ceva conturi pe circuit

 

ref la mersul nesportiv ... chiar nu am avut timp sa vad ce sa intamplat pe circuit ... dar voi examina atent filmarea ... si daca voi constata ca sa depasit limita sportivitatii ... nu voi mai da acces pe pista pt pilotii respectivi pe viitor. Asta fara discutie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre pot sa vin si eu cu tramvayul de 1.000cc? Ca merge foarte laser la Amckart. Ultima oara m-am tinut chiar bine dupa Fazerul Kelului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput sa pun si eu poze. Se gasesc aici:

 

P O Z E

 

Pentru concurentii care vor sa aiba pozele cu ei, fie in format digital, fie print pe hartie foto (orice dimensiune) sau MEGAPOSTER 50x70cm, PM pt detalii. De asemenea va fi disponibil in curand si DVD-ul cursei cu montaje foto si video.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mafalda

O SA VIN SI EU CAND TERMIN RODAJU. IMI PARE RAU ACUM CA N-AM PARTICIPAT CU POKET BIKEU, PANA ATUNCI VA ASTEPT LA ROMANIAN BOAT SHOW. POATE VA TENTEAZA SI O CURSA DE CAIACE.

Sunt curios daca mergi cu caiacu la fel de tare ca si cu motoreta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...