Sari la conținut

Elf_BUFFFFF ...


elf_away
 Share

Postări Recomandate

Azi .. am facut bufff..

 

Motivul : Un betiv nenorocit care a trecut neregulamentar ..

 

Povestea .. :

 

Eram aproape de Nitu Vasile ..

 

Un treleibuz opreste in statie .. un betiv se da jos .. trece strada neregulamentar .. la 10 metri de zebra .. un papuc pune frana brusca sa nu l calce .. un matiz pune frana brusca sa nu loveasca papucul .. iar eu .. Elf .. pun frana fata .. dar nu reusesc sa franez la timp si intru in spatele matizului ..

 

Pagube : Eu : -- > m am lovit in rezervor .. si ma cam doar deasupra oo-lelor ..

Motorul : -- > carena fata sparta, ghidon strambat, schimbator viteze strambat, curgea ceva pe jos dar nu stiu ce era .. cred ca uleiul .. eu cam atat am vazut .. sper sa nu mai fie si altceva ..

 

Sa ne auzim numai de bine ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, pe viitor sa ai grija. In Romania dar in Bucuresti mai ales e jale cu circulatia. Pietonii traverseaza ca drogatii, ma refer mai ales la copii, batrani si betivi, aurolaci, etc; iar conservarii nu se uita de loc, pe ei in doare in c.. de noi sau de biciclisti sau de pietoni!

Mai ales cand ai un motor mai naravas... e jale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat mai omule, ca la cat de entuziasmat ai fost si ai asteptat dupa ea....Sper sa va faceti bine amandoi...

 

Asta sa-ti fie accidentul cu care intri in categoria celor care au cazut, si cu care parasesti categoria celor care or sa cada.

 

Ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat mai omule, ca la cat de entuziasmat ai fost si ai asteptat dupa ea....Sper sa va faceti bine amandoi...

 

Asta sa-ti fie accidentul cu care intri in categoria celor care au cazut, si cu care parasesti categoria celor care or sa cada.

 

Ride safe

Asa sa fie .. sper doar sa nu ma coste mult .. mie mila de saraca aprilica si ma mai si doare lovitura ..

 

asta e viata .. ce sa i faci .. si m am hotorat in ultimul moment sa trec pe acolo .. aveam de gand sa merg pe alt drum .. dar se pare ca draq si a bagat coada ..

cu putin timp inainte am trecut pe langa doi motociclisti .. un motor portocaliu si un wakasaki ( :baubau: ) albastru cu nr. b 30 zzr

sunteti pe aici baieti ?

 

la fel si domnul care a venit la locul accidentului si mi a zis ca are o busa albastra .. e pe aici ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Morala fabulei: lasa-ti spatiu de manevra suficient de mare pana in masina din fata.

 

Bine ca n-ai mare lucru, dupa ce zici tu acolo de ghidon stramb si alte alea, pare ca ai intrat destul de tare in el si putea fi mai urat. Bafta la reparatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Morala fabulei: lasa-ti spatiu de manevra suficient de mare pana in masina din fata.

 

Bine ca n-ai mare lucru, dupa ce zici tu acolo de ghidon stramb si alte alea, pare ca ai intrat destul de tare in el si putea fi mai urat. Bafta la reparatii.

eu zic ca l am pocnit destul de tare .. dc aveam si viteza , cred ca plecam de acolo in 6 scanduri ..

S a crapat si carenajul de pe rezervor ..

Din cate am inteles o sa ma coste in jur de 4-500 Iepuroi ..

Azi am scos o un pic la plimbarica mai pe seara cand nu era nimeni pe strada .. si inca mai merge .. dar saraca arata urat .. nu mai am o oglinda .. de fapt o am dar nu pe motor .. si daca fac stanga la maxim mi se opreste motorul pt ca se loveste oprirea de urgenta in carena indoita ..

Dupa ce o repar .. primul lucru care il fac e sa exersez franarile ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai mai omule...si pe mine ma doare

ai grija si mai bine nu te da cu ea caci daca ziceai ca "Motorul : -- > carena fata sparta, ghidon strambat, schimbator viteze strambat, curgea ceva pe jos dar nu stiu ce era .. cred ca uleiul .. eu cam atat am vazut .. sper sa nu mai fie si altceva ..

" si curgea ceva pe jos sar putea sa iti fi spart radiatorul ca e chear in fata...vezi sa nu iti prajesti motorul

bafta la reparatii si ai grija de acum incolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe viitor, cind iti e clar ca nu ai cum sa frinezi in timp, exploreaza si optiunea ocolirii. ideal era sa frinezi pina intr-un punct in care lasai frina si ocoleai masina, dupa care incepeai sa frinezi iar. daca nu aveai spatiu de manevra atunci baga la bibilica pt data aviatoare (care VA FI - cu siguranta va fi.... )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...