Sari la conținut

1 Mai 2007-doar La Vama Veche


Miriam
 Share

Postări Recomandate

frumos la mare..............pacat de gasca lipsa

cre' ca n-ai fost la marea care trebuia :duel:

gasca a fost ceva (adeca dacii + anexe din diverse zone ale tarii)

 

PS: la intoarcere ne-a prins o ploaie crancen de rece si multa de la Ploiesti si pana in Brasov, ca deh... sa simtim si noi ca sintem motoristi.

post-7714-1178085857_thumb.jpg

post-7714-1178085872_thumb.jpg

Editat de S George
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

M-a prins pe mine la intoarcere,pe la Drajna o furtuna cu niste rafale de vant puternice :ok: .Si acum ma mai dor genuchii... :duel:

 

Mda... Vre-o 20 de km parca eram cu barca. Ma impingea vantul din lateral de a trebuit sa merg aplecat ca si cum as fi luat curba continuu, altfel.. :rock:

Editat de spire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

am fost si eu pe acolo... marti mi-a murit incarcarea la iesirea din vama si m-am intors. mai intai mi-am lasat motorul pe o parte sa vad ce dreq are si au trecut o groaza de motociclisti. unul singur s-a oprit. un baiat cu un intruder nou, mircea sau mihai, nu mai stiu cum il chema, eram prea suparat (imi cer scuze ca i-am uitat numele) si m-a intrebat daca ma poate ajuta cu ceva. nu a avut cu ce dar s-a oferit sa dea niste telefoane sa imi rezolve transportul daca nu o rezolv. l-am sunat pe florin din constanta, m-am intors in vama si m-a pus in legatura cu andrei aka rat_jawa care a incercat sa mi-o rezolve pe loc dar nu a reusit asa ca mi-a zis sa urcam motorul in damas-ul lui aka cozonacul ambulant si sa o ducem in constanta unde are scule si ma poate rezolva. concluzia a fost ca am rotorul si releul arse. a imprumutat un rotor de la un prieten de-al lui si mi-a facut incarcarea pe direct si asa am ajuns acasa. de la tulcea pe o ploaie ingrozitoare si pe noapte dar am reusit totusi sa scot o viteza medie de 65 kmh pe serpentine. bine ca am reusit pt. ca am ajuns cu 4 minute inainte sa plece ultimul bac spre galati. una peste alta a fost fain drumul dar nu mai fac cu iju' decat maxim un drum anul asta, pana la intrunirea de la cluj daca nu-mi iau un enduroi pana atunci. drumurile din romania sunt execrabile si tare bine ar fi fost pe enduroi si nu pe amortizoare de vitezana. mii de multumiri baietilor si oricand aveti nevoie de ceva nu ezitati sa imi dati un telefon, se rezolva. :ok:

 

pun si cateva poze de la daci, restul cand or aparea pe net ceilalti ca eu nu am avut aparat la mine :rock:

 

suntem eu si misha. cam beat io... :duel:

post-37-1178097678_thumb.jpg

post-37-1178097733_thumb.jpg

post-37-1178097794_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

danutzaaa esti superba (atat cat se vede)

 

:duel:

:wave:

 

Fost in vama, placut mult si drum si bere... :rock: hac, cunoscut dac motors, o parte :ok: abia astept sa mai merg si la vara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

hahaha! danutza saraca cate a avut de patimit cu mine, mai ales pe drum pe ploaie cand era sa murim de vreo 5 ori! dar am ajuns cu bine! ea e cam racita, eu de abia astept sa fac urmatorul drum... :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam racita??? :duel:

Dar mi-a placut si as face-o din nou!

Tu pregatit de urmatorul drum? Nu ai zis ca nu mai iesi cu ij-ul din gl.si ca vrei enduro? :ok:

Saracul ijulet cate a avut si el de indurat :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

am zis la nervi. normal ca mai ies cu iju' din gl. enduro oricum imi iau. m-am convins. vitezanele pe drumurile noastre sunt 100% de fitze si bashini! :duel: mergem luna asta la intrunirea de la cluj. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis la nervi. normal ca mai ies cu iju' din gl. enduro oricum imi iau. m-am convins. vitezanele pe drumurile noastre sunt 100% de fitze si bashini! :ok: mergem luna asta la intrunirea de la cluj. :rock:

 

Mergem si la cluj si la brasov si mai ales in VAMA! :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa un drum de 6 ore prin noapte adica plecat la 12 noaptea sambata seara din sinaia si ajuns duminca dimineata inghetati bine la ora 6 ne-am pus si noi pe party!am dat de daci si am zis ca e bine sa nu consumam singuri asa ca,cu un vinulet am inceput sa ne incalzim!a fost placut in Vama cu mancarica buna in 2 mai si cu prieteni in jur!Bineinteles ca nu a lipsit nici focul pe plaja ,nici rasaritul,nici baietii "repatriati" din bulgaria care au venit pe 30 si mai ales nu a lipsit nici MAHAMUREALA de dimineata!una peste alta a fost bine.Daci mersic de companie si cantarile de la foc Hasule bine ca am ajuns in vama!

De plouat ne-a plouat si pe noi de pe la Ploiesti pana la Azuga!a naibii de rece ploaia!

post-7185-1178144688_thumb.jpg

post-7185-1178144725_thumb.jpg

post-7185-1178144762_thumb.jpg

post-7185-1178144802_thumb.jpg

post-7185-1178144846_thumb.jpg

post-7185-1178144906_thumb.jpg

post-7185-1178144948_thumb.jpg

post-7185-1178144991_thumb.jpg

post-7185-1178145032_thumb.jpg

post-7185-1178145071_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu pe acolo... marti mi-a murit incarcarea la iesirea din vama si m-am intors. mai intai mi-am lasat motorul pe o parte sa vad ce dreq are si au trecut o groaza de motociclisti. unul singur s-a oprit. un baiat cu un intruder nou, mircea sau mihai, nu mai stiu cum il chema, eram prea suparat (imi cer scuze ca i-am uitat numele) si m-a intrebat daca ma poate ajuta cu ceva. nu a avut cu ce dar s-a oferit sa dea niste telefoane sa imi rezolve transportul daca nu o rezolv. l-am sunat pe florin din constanta, m-am intors in vama si m-a pus in legatura cu andrei aka rat_jawa care a incercat sa mi-o rezolve pe loc dar nu a reusit asa ca mi-a zis sa urcam motorul in damas-ul lui aka cozonacul ambulant si sa o ducem in constanta unde are scule si ma poate rezolva. concluzia a fost ca am rotorul si releul arse. a imprumutat un rotor de la un prieten de-al lui si mi-a facut incarcarea pe direct si asa am ajuns acasa. de la tulcea pe o ploaie ingrozitoare si pe noapte dar am reusit totusi sa scot o viteza medie de 65 kmh pe serpentine. bine ca am reusit pt. ca am ajuns cu 4 minute inainte sa plece ultimul bac spre galati. una peste alta a fost fain drumul dar nu mai fac cu iju' decat maxim un drum anul asta, pana la intrunirea de la cluj daca nu-mi iau un enduroi pana atunci. drumurile din romania sunt execrabile si tare bine ar fi fost pe enduroi si nu pe amortizoare de vitezana. mii de multumiri baietilor si oricand aveti nevoie de ceva nu ezitati sa imi dati un telefon, se rezolva. :rock:

 

pun si cateva poze de la daci, restul cand or aparea pe net ceilalti ca eu nu am avut aparat la mine :wave:

 

suntem eu si misha. cam beat io... :ok:

salut, eu sunt cel ce a incercat sa te ajute... Din pacate nu am reusit mare lucru, a durat pana am dat de cativa din baieti - multumesc ovidiu. Dar tu ajunsesesi in vama deja, Cred ca te-am vazut la plecare, erai in ultima benzinarie din mangalia cumva marti pe la 11 30?

 

:duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

salut, eu sunt cel ce a incercat sa te ajute... Din pacate nu am reusit mare lucru, a durat pana am dat de cativa din baieti - multumesc ovidiu. Dar tu ajunsesesi in vama deja, Cred ca te-am vazut la plecare, erai in ultima benzinarie din mangalia cumva marti pe la 11 30?

 

:duel:

 

 

multumesc din suflet inca odata! nu eram eu, am reusit sa plec din constanta pe la 17-17 si ceva. :rock: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...