Sari la conținut

Caut O Persoana !


Postări Recomandate

Atasez doua fotografii in care se poate observa o motocicleta KTM. Fotografiile sunt facute in jurul localitatii Calugareni, judetul Giurgiu.

Il caut pe stapanul respectivei motociclete ! Nu i-am pus gand rau ;) , vreau doar sa ne conversam putin in domeniul ,,parapantelor" ! :lol: Se pare ca este cea mai apropiata locatie, fata de Alexandria, ca pana la Lempes e' cale lunga si timp putin :nono: !

 

De aceea rog PM, sau 0721 338 009 - @petrica

 

Mult'am ! :smoke:

post-10224-1177330782_thumb.jpg

post-10224-1177330790_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Inca mai caut aceasta persoana ! ... dar de geaba ! :cheers:

 

Hai sa pun problema altfel ! Exista pe aici vre'un ,,endurist - parapantist" care sa dat la Calugareni, ... cu parapanta, bineanteles ? Sau o persoana care practica parapantismul ! Daca este din Bucuresti, este si mai bine !

 

Salutam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca mai caut aceasta persoana ! ... dar de geaba ! :cheers:

 

Hai sa pun problema altfel ! Exista pe aici vre'un ,,endurist - parapantist" care sa dat la Calugareni, ... cu parapanta, bineanteles ? Sau o persoana care practica parapantismul ! Daca este din Bucuresti, este si mai bine !

 

Salutam !

 

Eu am facut parapantism mai demult si am zburat la Calugareni. Care-i baiul ?

 

Radu - 0723344022

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca e un baiat (prieten si co-zburator cu un amic de-al meu) care vine la TNB (motoare) aproape zilnic cu un ktm. ma indoiesc ca zboara la calugareni, ca el e profi si a trecut de mult de etapa asta. poti sa il intrebi de vorba daca il vezi p-acolo. o sa fiu mai atent la detaliile de pe mobra (stickere) sa vad daca se potrivesc cu astea din poza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut parapantism mai demult si am zburat la Calugareni. Care-i baiul ?

 

Radu - 0723344022

 

,,Baiul" este ca ma mananca rau de tot sa ma apuc de acest sport ! Armata am facut-o la ,,para-trupeti". In facultate mi-am cumparat (cu 100$) o parapanta naspa rau (Troll - de scoala) si ma mai prosteam si eu pe dealurile din jurul Alexandriei, reusind sa ,,zbor" fabuloasa distanta de 10-15m :cheers: !

 

M-ar interesa sa iau legatura cu niste baieti care merg la Calugareni, sa ne intalnim acolo, sa vad si eu ,,cum se face...", ca spectator bineanteles si sa incep cu ,,gramada de intrebari" care ma chinuiesc !

 

Ma intereseaza Calugareni, ca este cel mai aproape de Alexandria, altfel pana in Brasov e cale lunga si timp putin ..... din pacate !

 

Mult'am ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu vii pe aerodromul de la clinceni? sunt cativa baieti care vin in fiecare sambata si duminica..si zboara cu niste aeromodele...dar i-am vazut si cu parapanta...chiar una cu motor in spate,e la 50 de km de alexandria..deci relativ aproape;) sunt sigur ca te pot ajuta ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parapanta zboara de pe vreun deal,ceva...ca sa zic asa in termeni de balta.Iar la clinceni nu e asa ceva. Aeromodelele sunt cu totul altceva.

Eu zbor parapanta la Lempes, inca nu ma tine cardanu' sa urc in Postavarul....Poate cand ma mai invat cu ea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu vii pe aerodromul de la clinceni? sunt cativa baieti care vin in fiecare sambata si duminica..si zboara cu niste aeromodele...dar i-am vazut si cu parapanta...chiar una cu motor in spate,e la 50 de km de alexandria..deci relativ aproape;) sunt sigur ca te pot ajuta ei

 

Stiu unde este Clinceni ! In perioada cand am fost soldat, am facut trei salturi acolo ! Cunosc foarte bine unitatea militara si aerodromul, insa imi este ,,putin peste mana" sa abordez o persoana care nu ma cunoaste si nu-l cunosc si sa incep cu ,,noianul de intrebari" ! Sa nu se inteleaga ca sunt ,,vre'un ciudat", dar cred ca am cam mult bun simt si din motivul asta nu-mi vine sa deranjez pe cineva necunoscut asa ,,pe nepusa masa". Mi-ar fi placut sa gasesc pe cineva, aici pe forum si sa stie despre ce este vorba atunci cand, i-l voi aborda ! Altfel, ma gandesc, poate spune, [... dute, ba, la plimbare ca nu te cunosc ... !] ... si are tot dreptul sa spuna asta ! Nu ?

 

Daca este vremea buna, duminica, dau o tura pana la Clinceni !

 

Mult'am frumos ! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu unde este Clinceni ! In perioada cand am fost soldat, am facut trei salturi acolo ! Cunosc foarte bine unitatea militara si aerodromul, insa imi este ,,putin peste mana" sa abordez o persoana care nu ma cunoaste si nu-l cunosc si sa incep cu ,,noianul de intrebari" ! Sa nu se inteleaga ca sunt ,,vre'un ciudat", dar cred ca am cam mult bun simt si din motivul asta nu-mi vine sa deranjez pe cineva necunoscut asa ,,pe nepusa masa". Mi-ar fi placut sa gasesc pe cineva, aici pe forum si sa stie despre ce este vorba atunci cand, i-l voi aborda ! Altfel, ma gandesc, poate spune, [... dute, ba, la plimbare ca nu te cunosc ... !] ... si are tot dreptul sa spuna asta ! Nu ?

 

Daca este vremea buna, duminica, dau o tura pana la Clinceni !

 

Mult'am frumos ! :P

 

 

 

salutare mah omu se numeste rudi este un prieten de al meu. 0722 267 731

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parapanta zboara de pe vreun deal,ceva...ca sa zic asa in termeni de balta.Iar la clinceni nu e asa ceva. Aeromodelele sunt cu totul altceva.

Eu zbor parapanta la Lempes, inca nu ma tine cardanu' sa urc in Postavarul....Poate cand ma mai invat cu ea....

 

Stiu ca la Clinceni nu este deal, ma gandeam ca acolo as pute intra in legatura cu cineva !

 

Faci de mult parapantism ? Ai brevet de parapanta ? Ai parapanta ? Cunosc un domn instructor (George Cotet) care este disspus sa ma scoleze, dar pana sa fac acest ,,pas" si sa plec spre Brasov, as vrea mai intai sa vad ,,cu ce se mananca", adica as merge pana la Calugareni sa vizionez cum zboara altii si sa ii intreb ,,ce ma framanta"! Am multe nelamuriri si daca as incepe sa scriu aici, as face ,,un roman" !

 

Merci ! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca la Clinceni nu este deal, ma gandeam ca acolo as pute intra in legatura cu cineva !

 

Faci de mult parapantism ? Ai brevet de parapanta ? Ai parapanta ? Cunosc un domn instructor (George Cotet) care este disspus sa ma scoleze, dar pana sa fac acest ,,pas" si sa plec spre Brasov, as vrea mai intai sa vad ,,cu ce se mananca", adica as merge pana la Calugareni sa vizionez cum zboara altii si sa ii intreb ,,ce ma framanta"! Am multe nelamuriri si daca as incepe sa scriu aici, as face ,,un roman" !

 

Merci ! :P

vorbeste si tu cu rudi ca te lamureste cel mai bine. eu o sa ma apuc de parasutism merg sa fac scoala si sa sar la tuzla.peste vreo 2 saptamani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare mah omu se numeste rudi este un prieten de al meu. 0722 267 731

 

Cred ca am auzit de Rudi, ... chiar in filmuletul

Faza este filmata chiar la Calugareni ! Cred ca o sa sun la numarul indicat de tine si o sa ma recomand ca fiind o cunostinta de a ta ! Se poate ? :P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...