Sari la conținut

Piaggio X9 250 Evolution Fan Club


otrofin
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Va Salut, de curand am cumparat si eu un Piaggio x9 din 2002 aduc din Italia cu motorul de Honda 250 cm, si am o mica problema referitor la faptul ca la plecarea de pe loc vibreaza un pic, dupa ce prinde un pic de viteza merge frumos, ce poate fi ca la scutere nu sunt expert, poate fi de la variator, curea, sau ambreiajul tocit sau ce o fi, aveti idee ca este un pic enervat la fiecare plecare de pe loc sa faca asa. in reste este super, trage belea motorul asta de Honda, de asta l-am si luat ca este un motor fiabil de oras. ?

Daca este cineva care stie problema i-as fi recunoscator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai de verificat cam toate , cureaua , contragreutatile de la variator , daca nu ai uzuri la unele si la altele nu (sint niste tuburi colorate in functie de greutate alegi demarajul mai lent sau mai nervos .. de aici implicit consumul ) care sint in variator in mijlocul placilor care se misca .... dar si la ambreiaj , unele au o problema din fabrica , un ambreiaj un pic zgomotos la plecare ...nu-mi amintesc daca este vorba cel cu motorizare piaggio sau honda.

La forjarea frecventa la plecare ambreiajul se supra incalzeste si oala in care actioneaza tinde sa se ovalizeze sau sa se descentreze .

Asfalt uscat si fara evenimente !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Salut baieti. As dori sa-mi iau un maxiscuter Piaggio X9 si am o dilema: 200cc sau 500cc. As dori sa ma ajutati sa ma hotarasc. Acum 2 ani am avut un X9 de 200cc si am fost foarte multumit de el. Acum ma gandesc sa-mi iau un x9 de 500cc. Pe cei care au sau care le cunosc ii rog sa-mi spuna paerea lor. Astept cu interes raspunsurile voastre. Sa aveti o zi frumoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 2 years later...

Salutare baieti. Am nevoie de un carburetor pt Piagio X9,motor 250 cc,vreo idee cineva de unde se poate achizitiona? Are o problema la choke,am inteles de la mecanic ca e electronica piesa respectiva. Multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...