Sari la conținut

Traim In Romania:((


axi
 Share

Postări Recomandate

:duel: M-am trezit azdimineata sa mA DUC CU SCUTERU IN TARG(TALCIOC) sa il vand....(mentionez k acest targ este in mijlocul asa zisei tiganimi...in Alba(un oras curat :pics: )

toate bune....pun scuteru pe cric la o distanda de un metru de un olcit si am inceput sa vb cu niste preteni....

vad o cioara :ok: care ducea doi cai de gura....ca sa ajunga acasa el trebuia sa treaca pe laga scutere....si s-a bagat fix pe langa scuterul meu si olcit..... :rock: un cal s-a speriat si a dat peste scuter. :rock: o iau iute la fuga ....sa vad..cioara deja o luase la fuga cu cai cu tot si le pierduse-m urma.....ridic scteru....maner rupt, carena sparta, tot zgariat si crepat, aripa facuta tandari :wave: ....am luat frumos telefonul si am sunat la Politie....am vb cu ei..si in 3 min a sosit o duba de pol.cu doi ofiteri!

DE aici a inceput scandalul...domnii politisti ai inceput sa vb cu cioroi din zona.....imi ia datele , depun palngere, martori...blablabla....vine un cioaroi pus la cravata si incepe sa ma injure fata de politisti, ca eu am pus scuteru pe propietatea lui :ok: nu era evident asa....un politist mi-a luat partea ca de nu eram si batut :o ....din toate astea am ramas cu scuteru facut troaca....si cu tiganii care m-au anuntat ca ma vor taia :blbl: ...miercuri ma duc la pol...dupa investigatii trebuie sa-mi plateasca tiganii 200E.....

Daca in 24 de ore nu platesc .......puscarie :10:

Deci nu stiu ce sa ma mai fac cu cioarele astea...... :)

Aveti grija cu ei ca nu e de joaca :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Nasol. Romanica. Da' doar pentru ca s-a rupt ceva pe motoreta nu inseamana neparat ca asta are n clinica sau policlinca cu accidentele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f nasol! eu NU POT SA SUFAR aceste specii :duel: :ok: ...daca as avea o pusca, pe toti i-as impusca (chiar nu glumesc)...mi-au furat 2 telefoane pana acum. in portbagaj la scuter am un pulan de politist si un antifurt gros flexibil cu care poti sa bati si 5 tigani...

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nui suport!!!!!!! pe toti ias impusca dar oricum eu vorbesc de ciorule astea spurcate nu de ROMII care sunt cu vile cu masini si asa in continuare vb de pustanii astea :ok: care se ia de lume pe strada si fac ravagii ca in rest mai sunt si oameni k-lumea!

Asfalt uscat si salut cu faru! :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI eu tot la k voi le dau :rock: :wave: la cioare........cred ca imi retrag plangerea k ma omoara cioroi :duel: ..miercuri e ultima zii......apropo 6 mil trebuie sa-mi dea cioroii :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu retrage plingerea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....da-i in mortii lor de cioroi ca nu au ce sa-ti faca! :ok:

 

 

Corect. Lasa plangerea in continuare. vezi..daia ziceam ca noua ne este frica si ei profita :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect. Lasa plangerea in continuare. vezi..daia ziceam ca noua ne este frica si ei profita :rock:

Din pacate asta e Romania :blbl: ! Asa a patit si un prieten de al meu . A dat un tigan cu caruta peste el . A fost mult mai grav :ok: ! I-a facut scuterul varza si a mai calcat si calul peste el :wave: ! S-a oprit tiganul , l-a intrebat daca e bine si a plecat ! Ce sa le faci :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate asta e Romania :wave: ! Asa a patit si un prieten de al meu . A dat un tigan cu caruta peste el . A fost mult mai grav :ok: ! I-a facut scuterul varza si a mai calcat si calul peste el :rock: ! S-a oprit tiganul , l-a intrebat daca e bine si a plecat ! Ce sa le faci :duel:

Acuma depinde si a cui a fost vina. Oricum...suntem prea lasatori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri eram cu scuteru la un magazin in oras (buzau) si am obs doi obositi cu un jaf de scuter ciordit sigur care dadeau tarcoale la scuteru meu. cred ca asteptau momentu potrivit sa dea cu cioarda. am asteptat sa vad ce au de gand dar pana la urma nu am mai asteptat si am iesit la iei si iam luat la intreb. miau spus ca le place scuteru meu si chestii de genu asta. aveti grija la astia ca sunt cu ochii pe ele tot timpu. eu il tin in curte la procuratura buzau asa ca daca au intentii cu scuteru meu ajung direct la parnaie fara proces garantez eu :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot suntem la sectiunea "furaciuni" , bagati fiecare un comment cu ce il legati , cum , etc. Poate aveti ceva idei si le invatam si noi. :duel: :ok:

Editat de catastyle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va mai spun ceva :ok:

acum doua saptamani, am lasat scuteru in drum cam o ora.....kand m-am dus sa-l iau nu mai aveam jumatew dintr-o semnalizare............o disparut subit :duel:

de legat su nu il leg de obicei......blochez doar ghidonul....are un preieten un fel de lacat...care se pune pe disc...si se blokeaza!!e super mistoo....dar daca vrea sa ti-l fure cineva tot ti-l fura!!!! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu o faza asemanatoare. Eram la carrefour, erau 3 scutere parcate in parcarea pt biciclete. Vin 2 tzigani, cu un spray-vopsea. Cand am iesit din carrefour, am vazut cele 3 scutere scrise cu sparyu numai injuraturi. M-am dus la bodyguardu care pazea carfuru si zice: pai cine e devina daca ei nu au grija de ele.. nu mai stiu ce s-a intamplat ca am plecat.. noroc ca nu eram atunci si eu cu scuteru ca mi-l faceau praf...

 

concluzie: tiganii sunt nenorociti.. nu va puneti cu ei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bine e sa nu il lasi nesupravegheat.. daca vrea sa ti-l fure tot ti-l fura orice i-ai face.. lant alarma.. nu conteaza cel mai bine evitati k nu se stie niciodata.

 

si daca nu il ia il strica de ciuda .. taie seaua gaseste romanu nostru ce sa faca.. mai vine vre-o panarama de copil disperat care vede pt prima oara as aceva si se zbenguie pe el pana ti-l darama..faze dastea .

 

TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu daca as vedea o cioara umbland la scuterul meu cred ca nu m-as stapani si l-as calca in picioare fu-tu-le neamu' in gat de nespalati :duel: eu am cea mai grava boala: nu suport ciorile!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

concluzie: tiganii sunt nenorociti.. nu va puneti cu ei..

 

 

Pai futw-le muma-n poponeata, cum sa nu te pui cu ei ma ? le rup capul daca se ating de motorasul meu, mai esti si din Colentina, ar trebui sa fi obisnuit cu ei.. daca te iei dupa vorba " NU VA PUNETI CU EI" o sa te calce toti in picioare si o sa fi luat de prost ca esti "roman prost" dupa cum zic unele ciori.

 

So de fiecare data cand am ocazia bat cate o cioara (bineinteles daca imi permite fizicul)

 

:duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da....eu de fel cand ma duc piata , prieteni etc. ,stau aproape tot timpul cu ochi pe el. nu este vb numai de furat..dar cum ati scris si mai sus.. il zgarie , il darama , fura accesori , distruge..si mai nou sa`l vopseasca..ce nu e culoare furmoasa?? ce nu le convine? Mi mi`ar fi frica sa`l lasa in parcare la supermarket.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

concluzie: tiganii sunt nenorociti.. nu va puneti cu ei..

Azi am fost la politzi :wave:

cand intru in incinta , ghici de cine dau........de cioara :duel:

a luat cioara si m-a intrebat: vrei sa inaintam procesul......judecatorie bla.bla bla....

la urma am renuntat!!!!!oricum de pletit tot tre sa-mi plateasca LEGAL.>>>>>>>..............DAR IN REALITATE VA SPUN EU K NU AU DE UNDE:((:blbl:(:ok:(

ASA CA DE MERS IN TRIBUNAL NU MA DUC PT UN SCUTER......SI NICI BANII NU II IAU :ok:

CUM AM ZIS: traim in ROMANIA!!!!!FUCK THE SISTEM :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost la politzi :ok:

cand intru in incinta , ghici de cine dau........de cioara :rock:

a luat cioara si m-a intrebat: vrei sa inaintam procesul......judecatorie bla.bla bla....

la urma am renuntat!!!!!oricum de pletit tot tre sa-mi plateasca LEGAL.>>>>>>>..............DAR IN REALITATE VA SPUN EU K NU AU DE UNDE:((:ok:(:)(

ASA CA DE MERS IN TRIBUNAL NU MA DUC PT UN SCUTER......SI NICI BANII NU II IAU :wave:

CUM AM ZIS: traim in ROMANIA!!!!!FUCK THE SISTEM :blbl:

da-l dreq de tigan nenorocit........ :duel: .......cand il prinzi,il iei pe coarne la plimbare :o ...... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

axi m-ai dezamagit!!!!!!! :duel: :ok: :rock:

NU mai oameni.nu e asa cum credeti voi.........aici daca ai inceput Un scandal cu cioarele e belea....vin 40 cu carute furci, coasae pe tine acasa si te taie.. :) iti spun eu k s-a mai intamplat in ab. :blbl: daca politia ar fi mai corecta si grijulie asa a-si face dar......i-am zis la politzai k or zis tiganii k ma taie, la care el zice.....schimba scuterul , si nu mai venii in targ :ok: :o :ok:

ASA CA NU AM CE FACE........ :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai futw-le muma-n poponeata, cum sa nu te pui cu ei ma ? le rup capul daca se ating de motorasul meu, mai esti si din Colentina, ar trebui sa fi obisnuit cu ei.. daca te iei dupa vorba " NU VA PUNETI CU EI" o sa te calce toti in picioare si o sa fi luat de prost ca esti "roman prost" dupa cum zic unele ciori.

 

So de fiecare data cand am ocazia bat cate o cioara (bineinteles daca imi permite fizicul)

 

:duel:

 

tiganii sunt uniti.. daca te iei de unu vin 10 .. daca te iei de 10 vin 100 .. si tot asa..

 

 

da....eu de fel cand ma duc piata , prieteni etc. ,stau aproape tot timpul cu ochi pe el. nu este vb numai de furat..dar cum ati scris si mai sus.. il zgarie , il darama , fura accesori , distruge..si mai nou sa`l vopseasca..ce nu e culoare furmoasa?? ce nu le convine? Mi mi`ar fi frica sa`l lasa in parcare la supermarket.

 

 

dupa cum au zis mai multi.. nu neaaparat il fura... fura ceva dp el.. il vopeste(cazu meu:D) numai de`ai dreaq..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...