Sari la conținut

Ulei Pt Aprilia Rs 125


Postări Recomandate

Ai in cartea tehnica toate datele desi Agip sau IP greu gasesti la noi,deci baga cam tot ce e mai bun de la motul sau motorex,Benzina fereste-te de 99+ sau 100 ca iti busesti motorul,baga si tu 95 fara plumb,eu bag efix 95 si sunt f.multumit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce sa nu bage 100?

Costy baiat destept :duel: sa vezi pistoane de scutere cu gaura in ele de la benzina de 99,foarte misto.Benzina cu CO mare arde foarte rapid si nu mai face ungerea bine,plus ca din cauza temperaturii foarte mari la ardere e posibil sa iti aara multe alte probleme,crede-ma ca stiu ce vorbesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costy baiat destept :duel: sa vezi pistoane de scutere cu gaura in ele de la benzina de 99,foarte misto.Benzina cu CO mare arde foarte rapid si nu mai face ungerea bine,plus ca din cauza temperaturii foarte mari la ardere e posibil sa iti aara multe alte probleme,crede-ma ca stiu ce vorbesc

Cine stie cunoaste.

Daca e un motor in 4t poti sa pui ce benzina vrei tu.

 

 

 

Sa nu fiu offtopic.

Ulei ai putea incerca si Castrol, dar parca este mai bun Motulul sau Yacco.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in materie de ulei....parerea mea motul e cel mai indicat , dak inltr'adevar vrei sa ai grija de ea

iar benzina...cand am bagat 100 de la omv , park fuge mai tare mi s'a parut mie .....dar la fel de ok mi se pare 98 de la mol :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

benzina cu cifra octanica mai mare nu arde mai repede, doar detoneaza mai greu! pistoane gaurite apar de la avans prea mare/ amestec sarac. cateodata de la bujii prost alese. cel mai probabil amestec sarac pt. ca de avans mai greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte era fan inrait la carera 100, si cand am bagat de la Petrom de 95 am vazut ca nu este absolut nici o diferita.M-am gandit ca dau o gramada de bani in plus pe litru (vreo 4mii de lei),pentru ce?Oricum benzina mai pura este cea de 95 sau 98...cine stie ce dracu are aia de 100 in ea.Motorul probabil ca trage mai bine,dar foarte putin mai tare...avem decat impresia ca daca bagam de 100 fuge mai tare,pe dracu.Am impresia ca aia de 95 e 34 de mii si aia de 100 e cam pe la 39-40de mii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...