Sari la conținut

Am Fost La Vama, Nu Mi-a Placut, La Bulgari Insa Da!


Postări Recomandate

Dragi Colegi de pasiune,

 

acest topic vrea sa fie un simplu Ride Report amestecat cu multe Pics.

Va inteleg nemultumirea, insa nu isi are locul in acest topic "parerea mea"

 

daca considerati ca este un subiect atat de aprins, ca invit calduros sa deschideti un topic nou, puteti adauga si un poll, si din partea mea, va puteti folosi si de pozele mele.

 

repet insa, scopul acestui topic este un simplu ride report. comentariile sper sa se lege strict de motociclism si de aventura.

 

dupa cum spuneam, sper sa-l termin cand ajung acasa, iar dupa aceea voi ruga un admin sa inchida topicul. asftel alti pasionati care nu au avut ocazia unei ture de 1 mai, pot citi in liniste de ispravile altora, daca simt nevoia.

 

multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Colegi de pasiune,

 

acest topic vrea sa fie un simplu Ride Report amestecat cu multe Pics.

Va inteleg nemultumirea, insa nu isi are locul in acest topic "parerea mea"

 

daca considerati ca este un subiect atat de aprins, ca invit calduros sa deschideti un topic nou, puteti adauga si un poll, si din partea mea, va puteti folosi si de pozele mele.

 

repet insa, scopul acestui topic este un simplu ride report. comentariile sper sa se lege strict de motociclism si de aventura.

 

dupa cum spuneam, sper sa-l termin cand ajung acasa, iar dupa aceea voi ruga un admin sa inchida topicul. asftel alti pasionati care nu au avut ocazia unei ture de 1 mai, pot citi in liniste de ispravile altora, daca simt nevoia.

 

multumesc.

...ok,scuza-ma daca te-am suparat cu ceva prin postarile avute,dar sunt tare suparat pe ceea ce am patit si am vazut ca nu sunt singurul dezamagit de litoralul romanesc!...asta e,m-a cam luat valul... :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am postat si dincolo ceva poze dar pun si aici...

post-12192-1178108340_thumb.jpg plecat-am multi din tara...

post-12192-1178108381_thumb.jpg primire calduroasa cu show dat de motobulgari din Varna

post-12192-1178108495_thumb.jpg

post-12192-1178109677_thumb.jpgmotoru' lui madmax - FELICITARI PENTRU COHONES MADMEX ! ESTI CEL MAI TARE !

post-12192-1178109771_thumb.jpg apus de soare pe malul Marii Negre ... din Varna

post-12192-1178109848_thumb.jpg

post-12192-1178111275_thumb.jpg cam asta-i Varna

post-12192-1178109980_thumb.jpg pe malul Marii Negre ... din Albena

post-12192-1178110063_thumb.jpg pietonala din centrul Varnei ce coboara pana in mare

post-12192-1178110391_thumb.jpg si Stefan Caragea .. revolutionar bulgar ce si-a imprastiat samanta si la nord de Dunare :wave:

post-12192-1178110822_thumb.jpg statiunea Albena

 

AICI AR TREBUI SA FIE MULTE POZE DE LA VAMA VECHE NUMAI CA MI S-A VOALAT FILMU'... :rock:

 

 

post-12192-1178110940_thumb.jpg de parcat am parcat in holul unui hotel din Mangalia

post-12192-1178111020_thumb.jpg si... cam atatia am mai ramas din grupul plecat din Bucuresti .... si cu dureri de cap... de la casca, of course ! :duel: :ok:

post-12192-1178109898_thumb.jpg

Editat de greyhound
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am postat si dincolo ceva poze dar pun si aici...

post-12192-1178108340_thumb.jpg plecat-am multi din tara...

post-12192-1178108381_thumb.jpg primire calduroasa cu show dat de motobulgari din Varna

post-12192-1178108495_thumb.jpg

post-12192-1178109677_thumb.jpgmotoru' lui madmax - FELICITARI PENTRU COHONES MADMEX ! ESTI CEL MAI TARE !

post-12192-1178109771_thumb.jpg apus de soare pe malul Marii Negre ... din Varna

post-12192-1178109848_thumb.jpg

post-12192-1178111275_thumb.jpg cam asta-i Varna

post-12192-1178109980_thumb.jpg pe malul Marii Negre ... din Albena

post-12192-1178110063_thumb.jpg pietonala din centrul Varnei ce coboara pana in mare

post-12192-1178110391_thumb.jpg si Stefan Caragea .. revolutionar bulgar ce si-a imprastiat samanta si la nord de Dunare :wave:

post-12192-1178110822_thumb.jpg statiunea Albena

 

AICI AR TREBUI SA FIE MULTE POZE DE LA VAMA VECHE NUMAI CA MI S-A VOALAT FILMU'... :rock:

post-12192-1178110940_thumb.jpg de parcat am parcat in holul unui hotel din Mangalia

post-12192-1178111020_thumb.jpg si... cam atatia am mai ramas din grupul plecat din Bucuresti .... si cu dureri de cap... de la casca, of course ! :duel: :ok:

 

 

foarte frumos, ma bucur pentru voi!

 

o singura intrebare am, daca ai postat si dincolo, de ce ai simtit nevoia sa postezi peste topicul meu?

cumva eu postez pozele mele pe topicul tau? ...

 

poate ma credeti nebun... am incercat sa aduc un obicei foarte frumos de pe advrider si sa il implementez si pe motociclism.

ideea e simpla: daca ai fost intr-o tura, si simti nevoia sa o impartasesti, te duci la subforumul "ride reports and pics pics pics" si scrii & pui poze. toate replicile din partea colegilor de forum vin la subiect, legate de traseu, echipament, moto, samd. in nici un caz nu posteaza peste topic owner cu alte poze si ispravi personale. pentru asta, acestia deschid un nou topic, unde ei isi impartasesc experienta.

 

am sperat ca romanul se poate abtine... ei bine, nu; noi simtim nevoia sa ne bagam codisa oriunde posibil. sa se vada ce am facut, cine suntem. ei bine, a fost ultima data cand mi-am bagat codita pe la voi!

 

am promis (parca) ca voi termina acest topic, si o voi face. dar pentru viitoare excursii, ma gasiti pe advrider

 

numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai bei ca bateti cimpii.

.da de ce sa nu compar cele 2 locatii?...ce ne lipseste noua sa nu arate la fel sau chiar mai bine?.

 

Peisaje, istorie, cultura, clima, 50 de ani de comunism, balcanism, faima, know-how, situare geografica. Ce dracu, TOTUL ne lipseste. Unele din vina noastra dar nu chiar toate. Daca vrem sa ne comparam cu cineva nici cu turcii nu putem, tot bulgarii sint singurii pe masura noastra. Da si aia au niste plusuri imbatabile. Ca de exemplu clima mai buna. Si faptul ca n-au dat hotelurile fratilor micula sua mai stiu eu cui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai bei ca bateti cimpii.

Peisaje, istorie, cultura, clima, 50 de ani de comunism, balcanism, faima, know-how, situare geografica. Ce dracu, TOTUL ne lipseste. Unele din vina noastra dar nu chiar toate. Daca vrem sa ne comparam cu cineva nici cu turcii nu putem, tot bulgarii sint singurii pe masura noastra. Da si aia au niste plusuri imbatabile. Ca de exemplu clima mai buna. Si faptul ca n-au dat hotelurile fratilor micula sua mai stiu eu cui.

 

CORECT

Am si eu o intrebare pe acest pamant cate coaste de azur sunt? Va zic eu 1 si se intinde pe 60 km.

Nu are rost sa comparam lumea a 3 a cu centrul civilizatiei.

Intamplarea face sa fi fost prin toate Europa si pot sa va zic de bulgari ca sunt niste tarani care nu prea au nici dupa ce sa bea apa, si nu vad nimic deosebit la litoralul lor decat poate peisaju si castelul de la Balcic ( acea zona).Da stiti f bine ca si acela tot de romani e facut.Nu cred ca trebuie sa acceptam sa primim lectii de turism sau alte chestii de la un popor care pana nu demult era pasalac turcesc.

Toti stiti ca lumea civilizata incepe de la granita cu Ungaria si ce e de acolo in est.......e acel balcanism cu influente turcesti.

Nu ne certam dar mi se pare corect sa spui lucrurilor pe nume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati facut tot forumul de cacao....Nu exista un topic unde sa nu va certati,sa nu va spargeti capete si etc...Totul a inceput sa fie de kko...in loc sa povestim si sa vb niste chestii interesante,ne dam cu oale in cap... :ok: :rock: :wave: :duel: ROMANIA!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc lui Poison pentru completarea legata de varna, alaturi de poze.

 

Dupa dus si un mic somn dupa, nu a mai ramas mult din ziua de luni. am fugit pana in 2mai, sa ne potolim pofta de mancare...

 

post-5135-1178139395_thumb.jpg

post-5135-1178139420_thumb.jpg

 

si pate sa admiram un cer senin, superb, impodobit de o luna care arunca raze fade, luminoase

 

post-5135-1178139534_thumb.jpg

 

si de aici, pana in cort, au mai fost doar 5 km.

 

Marti, trezirea dis de dimineata, natura ne striga! cu nevoie implinite, ma indrept spre mare, o ultima data pentru aceasta iesire

 

post-5135-1178139786_thumb.jpg

post-5135-1178139812_thumb.jpg

 

iar dupa, il sun pe bunul nostru prieten Demo. hmmm daca la 4 se inchide salonul, atunci la 3 cel tarziu trebuie sa fiu acolo, mersi Demo pentru informatie.

 

zis si facut. am fugit la cort si mi-am strans bagajele. la 10:00 eram gata de plecare, am salutat pe cei ramasi in urma (majoritatea daci) si i-am dat bice.

 

de aici pana in bucuresti nu sunt prea multe poze, dar nici pauze. au fost 2: una de nevoie iar alta la bac.

 

pe acesta l-am prins chiar pe picior de plecare. tocmai cand urcau ultima masina am ajuns si eu.

nenea, nenea, mai e loc si de o motocicleta? intreb eu, aproape sigur de raspunsul negativ ce trebuia sa-l primesc, uitandu-ma la acea ambarcatiune. semana perfect cu o conserva mare cu sardine :rock:

 

sigur, uite acolo... :duel: unde? acolo? bine fie, hai sa incercam ce ne costa. hop, a intrat!

 

post-5135-1178140096_thumb.jpg

 

restul traseului l-am parcurs in fuga, si la ora 2 am intrat in buc. respir usurat, dar inca nu e gata, mai am tot orasul de strabatut. il confrunt insa cu dibacie si la 14:30 si ceva ajung la romexpo unde si parchez repede langa pavilionul mare.

 

ma dau jos repede, alerg spre usa si o vad inchisa... :ok: nu se poate, au inchis mai devreme... dar cum e asa pustiu.

am intrebad doi paznici daca au inchis, iar ei cu un zambet pe buze imi spun, nu aici, salonul 15.

odata cu acest raspuns a venit si o mare dezamagire, anul trecut s-a tinut in cel mai mare pavilion, iar acum acolo? dupa intrare temerile mele au fost adeverite, salonul s-a dovedit a fi inferior editiei de anul trecut.

 

fara nimic in plus de comentat am fugit glont catre standul KTM, motivul pentru care am vrut sa ajung la salon. Din pacate Zsolt nu e de gasit. Mani insa da, il salut, si ii trimit salutari stimabilului Zsolt si pe aceasta cale.

 

nu mai ramane nimic... decat poate SIGUR

 

post-5135-1178141132_thumb.jpg

 

offf.... iar o luam de la capat, suna la banca, vinde mobra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La rugamintea expresa a initiatorului, @Matei, acest topic va fi inchis.

Este o exceptie, nu o regula

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...