Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

Salut,

 

DIn 2010, toamna posed o frumoasa Yamaha DragStar XVS 650 Classic.

Sunt din zona de nord a Bucurestiului si caut sa imi fac camarazi de ''ieseala'' in conditii de siguranta ( sunt mai la inceput si nu imi permit sa tin pasul cu vitezisti).

 

Toate cele bune,

 

Ciprian

post-48117-1301172179_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

 

DIn 2010, toamna posed o frumoasa Yamaha DragStar XVS 650 Classic.

Sunt din zona de nord a Bucurestiului si caut sa imi fac camarazi de ''ieseala'' in conditii de siguranta ( sunt mai la inceput si nu imi permit sa tin pasul cu vitezisti).

 

Toate cele bune,

 

Ciprian

 

Fereste-te de cei cu Magna :D par ei chopperisti dar sunt "undercover" iti zic eu :baldy: astia au caluti cat gsx-ul 600

Lasand gluma pe bara, noi mergem lejer... ca pe la 140 ne fuge pishcotu' intr-o parte :)

Editat de Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc motocicleta aia....din vedere.

Daca nu ma insel este chiar primul sport cruiser / power cruiser

 

Este perfect, eu la 140 de abea ma mi tineam pe motor pe centura ploiestiului ( n-am prea multe kg) si nu pot sa spun ca a fost o placere.

Pana in 120 e placere, dupa... ajutat si de ceva vant... :)

 

Toate cele bune,

Ciprian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fereste-te de cei cu Magna :D par ei chopperisti dar sunt "undercover" iti zic eu :baldy: astia au caluti cat gsx-ul 600

Lasand gluma pe bara, noi mergem lejer... ca pe la 140 ne fuge pishcotu' intr-o parte :)

Hahaha... Tare de tot faza... M-am cracanat de ras, pe bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) magna rules:)).... dar orice motobicicleta merge si tare si incet...depinde cum vrei sa bagi mana in gaz...

dar mi-am incordat nervu zambirii cand am vazut topicul!

vasile tata, ne vedem acasa sa ne dam cu mangnele:))

Doamne ajuta!

Mesaj completat

:baldy: magna rules:)).... dar orice motobicicleta merge si tare si incet...depinde cum vrei sa bagi mana in gaz...

dar mi-am incordat nervu zambirii cand am vazut topicul!

vasile tata, ne vedem acasa sa ne dam cu mangnele:))

Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Io as vrea sa ne vedem, sa vad motorul, daca tot era sa-l cumpar :P

si in plus, as vrea sa fac o comparatie cu al meu, ca nici macar nu stiu daca suna normal sau nu :P

ala stiu ca-i in stare super ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare colegi!

Vineri 24 iunie eu plec la Constanta, cine doreste sa mearga eu voi fi la benzinaria MOL spre iesirea pe A2 pe la 3 si putin.. la 3 juma' plec spre litoral :wavey:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut, am si eu o viroaga de vreo trei ani si chiar ma miram ca noi , cei cu choppere din bucuresti nu avem

niste intilniri.Ma alatur bucuros ideii de a ne intilni periodic ptr. o tacla, o plimbare si o vodca buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copii, va rog frumos sa aruncati un ochi pe linkul de mai jos. Este foarte important.

 

/index.php?/topic/664304-se-cauta-martori-pentru-accident-mortal-sos-cotroceni/page__view__findpost__p__2897320

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Nevoie urgenta de sange grupa B3 RH-NEGATIV sau 01 RH-NEGATIV, va rog frumos! Cei dispusi sa doneze sunt asteptati luni dimineata la 8 la Spitalul Militar din zona Garii de Nord! Mai multe detalii aici /index.php?/topic/670264-nevoie-urgenta-de-sange-grupa-b3-rh-negativ/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutari si La Multi Ani! Zilele aceste, tot cautand pe net oferte bune pentru mine si motorul meu am dat peste site-urile de cumparaturi in grup. Insa nu am prea vazut oferte pentru motociclisti si motociclete. Asa ca am deschis pe unul dintre site-uri o cerere in acest sens. Daca sunteti interesati accesati link-ul de mai jos si votati, poate avem sansa sa gasim si astfel de oferte. Nu incerc sa fac publicitate nimanui, vreau doar sa gasesc o solutie sa imi cumpar echipamente si piese mai ieftin, si cred ca si voi vreti acelasi lucru.

 

http://contact.adulmec.ro/forums/109909-oferte-noi/suggestions/2549193-echipamente-si-accesorii-moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut,

 

DIn 2010, toamna posed o frumoasa Yamaha DragStar XVS 650 Classic.

Sunt din zona de nord a Bucurestiului si caut sa imi fac camarazi de ''ieseala'' in conditii de siguranta ( sunt mai la inceput si nu imi permit sa tin pasul cu vitezisti).

 

Toate cele bune,

 

Ciprian

////////////////////////

 

Intra pe zone -Bucuresti si vei gasi zona Aviatiei- Baneasa.

Intra pe acolo si vei da de prieteni cu motoare ca al tau ....

post-12585-0-78639500-1334818155_thumb.jpg

post-12585-0-13692600-1334818190_thumb.jpg

post-12585-0-00553800-1334818241_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Hop si eu c-un Shadow VT750C...cand am vazut-o in curte la un prieten cum statea sfioasa sub o husa ce-i venea un pic cam mare , am stiut ca trebuie sa o am....sub mine...la drumuri...si chiar asa s-a intamplat...este senzationala...si , pt mine , care sunt la inceput in ale motoretismului , este super suficienta...este din 2009 , avea in momentul achizitiei fabulosul kilometraj de 450 km si , dupa o luna si ceva de motociclit , am ajuns la 3200 km.

Am iesit si cu baieti cu vitezane si cu maxiscutere , chiar am facut o excursie pe Cheia cu doi baieti cu enduro....dar vreau sa ies si cu "frati" de-ai mei cu frumoasele si minunatele choppere.....asadar , unde se intalnesc copperistii in Bucuresti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....asadar , unde se intalnesc copperistii in Bucuresti ?

 

De obicei, la semafor... :laugh:

 

Din pacate nu prea se mai dau intalniri de chopperisti... dar poate schimbam situatia :ok:

Eu propun o intalnire candva, in weekend, cat despre unde, sa stabilim aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei, la semafor... :laugh:

 

Din pacate nu prea se mai dau intalniri de chopperisti... dar poate schimbam situatia :ok:

Eu propun o intalnire candva, in weekend, cat despre unde, sa stabilim aici...

 

anuntati din timp si poate iese ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi haide mai "fratii" mei chopperisti sa stabilim un loc frumos de intalneală...eu propun rondul de la intrarea in Stadionul National din Str. Maior Coravu...e umbra , mai e si un mic magazin cu de toate , loc destul , gagici frumoase...sau alte propuneri in alte părți ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt in Bucuresti, eu vin indiferent unde ziceti voi. Numai sa vad ca mai iese lumea din moleseala. In alti ani parca ne urneam mai repede.

 

Ca idee, daca e intalnire doar ca sa stam de vorba si sa ne cunoastem, atunci umbra si o terasa (macar un chiosc de unde sa luam un cico) sunt criterii foarte importante.

Daca ne intalnim sa mergem pe undeva, atunci e mai simplu... ne intalnim la o benzinarie de la iesirea din oras.

 

Hai sa vedem cine se mai inscrie

Editat de DStar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...