Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

Salutare! Am nevoie de o mana de ajutor din partea posesorilor de motociclete cu coarne "ape hangers". Vreau sa imi achizitionez si eu o pereche dar inca nu m-am decis de inaltimea lor.. Care ar fi mai confortabile? Mai inalte/joase? mai deschise/inchise??

 

Sunt confortabile doar daca mergi cu maximum 140. peste, tine de rezistenta fiecaruia la frecarea cu aerul :) Cumpara mai degraba un miniapehanger. mainile stau ok si reusesti sa treci pe deasupra oglinzilor mashinilor la stop fara probleme. Mai inalte si incepi sa ai probleme cu oglinzile dubelor sau suv-urilor. Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare! Am nevoie de o mana de ajutor din partea posesorilor de motociclete cu coarne "ape hangers". Vreau sa imi achizitionez si eu o pereche dar inca nu m-am decis de inaltimea lor.. Care ar fi mai confortabile? Mai inalte/joase? mai deschise/inchise??

 

Ideal,e ca pumnii sã nu-ti depãseascã înãltimea umerilor.Mai sus,si-o sã-ti aparã probleme cu circulatia sângelui.De-aici,cârcei si-amortealã.Adicã,inconfort.Ape-uri mai deschise/închise - depinde de cum esti obisnuit si de pozitia generalã pe care-o ai pe mobrã.Cã s-ar putea sã nu-ti placã unele prea deschise,dacã tu stai mai în spate,si-ar trebui sã te-ntinzi dupã mansoane.Ape-uri mai închise, iarãsi,te-ajutã la trecut printre masini.

 

Mi-a scris @choppermaniac,c-o sã-mi dea banii sã-i fac comandã pt. 2 veste.Zilele astea.Care mai vrea acuma,sã-mi zicã,si sã pregãteascã banii.I-am fãcut socoteala,si o vestã iesea la 225 ron..Asta,cu transportul de 17 euro,împãrtzit la 2 buc. Dacã mai sunt doritori,pretzul mai scade un pic,cã transp. se-mparte la mai multi.E vorba de vestele cu snur si sus pe umeri,si-nchidere cu snur si conchos-uri.Celelalte,care-s cu snur de reglaj doar pe laterale si cu-nchidere cu capse,sunt un pic simai ieftine (vreo 5-6 euro,parcã).

 

@ R.O.A.: Am eu un mini-ape-hanger,pe care-as putea sã ti-l dau împrumut,sã vezi cum îti e cu-asa ceva.Doar cã e de 1 inch (25,4 mm).În principiu,tu,la Viroagã,ai ghidon de 22 mm...Sau,vii pe la mine,si dai o turã cu Virogutza de 125,care din fabricã are mini-ape.Si mi-i se pare foarte confortabil,cu el.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideal,e ca pumnii sã nu-ti depãseascã înãltimea umerilor.Mai sus,si-o sã-ti aparã probleme cu circulatia sângelui.De-aici,cârcei si-amortealã.Adicã,inconfort.Ape-uri mai deschise/închise - depinde de cum esti obisnuit si de pozitia generalã pe care-o ai pe mobrã.Cã s-ar putea sã nu-ti placã unele prea deschise,dacã tu stai mai în spate,si-ar trebui sã te-ntinzi dupã mansoane.Ape-uri mai închise, iarãsi,te-ajutã la trecut printre masini.

 

Mi-a scris @choppermaniac,c-o sã-mi dea banii sã-i fac comandã pt. 2 veste.Zilele astea.Care mai vrea acuma,sã-mi zicã,si sã pregãteascã banii.I-am fãcut socoteala,si o vestã iesea la 225 ron..Asta,cu transportul de 17 euro,împãrtzit la 2 buc. Dacã mai sunt doritori,pretzul mai scade un pic,cã transp. se-mparte la mai multi.E vorba de vestele cu snur si sus pe umeri,si-nchidere cu snur si conchos-uri.Celelalte,care-s cu snur de reglaj doar pe laterale si cu-nchidere cu capse,sunt un pic simai ieftine (vreo 5-6 euro,parcã).

 

@ R.O.A.: Am eu un mini-ape-hanger,pe care-as putea sã ti-l dau împrumut,sã vezi cum îti e cu-asa ceva.Doar cã e de 1 inch (25,4 mm).În principiu,tu,la Viroagã,ai ghidon de 22 mm...Sau,vii pe la mine,si dai o turã cu Virogutza de 125,care din fabricã are mini-ape.Si mi-i se pare foarte confortabil,cu el.

 

Subscriu la o vesta daca e cu snur la umeri si in parti si cu conchos in fata in xxl :)

 

Si Buna Dimineata

post-69592-0-74273800-1354609102_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi,am dus GS-ul la "doctor". Asa cã deocamdatã,trãiascã Virogutza...Tot azi,mi-au venit si coburii cumpãrati pt. GS-u.Mamããã...Am un metru lãtzime,cu ei,montati...Mai usor cu strecuratul printre masini...

Da,Florine,cand vrei.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai betivilor....ce ziceti de un party intre Craciun si Revelion ???...sa inchidem si noi sezonul moto pe 2012 asa cum trebuie...plecam joi pe 27.XII si ne intoarcem vineri pe 28.XII...pensiunea de la Bran ne asteapta !!!...hai sa vedem...oare ne mai strangem la o petrecere ?

Si de data asta mergem doar motociclistii....

Editat de valentino1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vali, mai multe sanse sa se stranga lumea avem daca facem un party in Bucuresti... cautam un bar (gen Lucky13) care e dispus sa ne inchirieze totul moca, doar sa facem consumatie, si facem "Party Rond".. ca asa la munte... e mai complicat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai betivilor....ce ziceti de un party intre Craciun si Revelion ???...sa inchidem si noi sezonul moto pe 2012 asa cum trebuie...plecam joi pe 27.XII si ne intoarcem vineri pe 28.XII...pensiunea de la Bran ne asteapta !!!...hai sa vedem...oare ne mai strangem la o petrecere ?

Si de data asta mergem doar motociclistii....

 

Cum vine faza cu doar motociclistii? :alcy: :nono:

Buna dimineata!

post-69592-0-98254300-1354688647_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai betivilor....ce ziceti de un party intre Craciun si Revelion ???...sa inchidem si noi sezonul moto pe 2012 asa cum trebuie...plecam joi pe 27.XII si ne intoarcem vineri pe 28.XII...pensiunea de la Bran ne asteapta !!!...hai sa vedem...oare ne mai strangem la o petrecere ?

Si de data asta mergem doar motociclistii....

 

vreti una scurta asa ca intre baieti? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se intampla ca anumite fotografii care stiti ca le-ati facut dar nu apar in lista se datoreaza faptului ca nu au iesit clare ddin pricina ca am avut o problema la obiectivul foto(acesta nu functiona pe AF-autofocus). Cand voi avea timp, am sa-l duc la reparat. Sper ca cele care au iesit sa va multumeasca cat de cat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se intampla ca anumite fotografii care stiti ca le-ati facut dar nu apar in lista se datoreaza faptului ca nu au iesit clare ddin pricina ca am avut o problema la obiectivul foto(acesta nu functiona pe AF-autofocus). Cand voi avea timp, am sa-l duc la reparat. Sper ca cele care au iesit sa va multumeasca cat de cat.

 

Cily in numele celor prezenti la Horezu iti spun doar atat : MULTUMIM....superbe poze...de pus in rama...te astept maine in CV sa te cinstesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani! Celor ce poarte numele Nicu/Nico....si derivatele lor... La multi ani!!

 

Ããã...Nelutzu al nostru...?! La multi ani,mãi Nazzy !

 

@andrei_codita : te rog,dac-ai cum,mãsoarã distantza dintre centrele riserelor ghidonului.Am gãsit pe ebay.de un ghidon misto,care-a fost folosit pe-un Shadow 600.Are risere încorporate.E s/h,cu "buy it now" cu 20 euro.Scuze de off-topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI ! si tie,@ skija !

 

@andrei_codita: ãsta-i ghidonul:

post-2143-0-89985300-1354781342_thumb.jpg

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ããã...Nelutzu al nostru...?! La multi ani,mãi Nazzy !

 

@andrei_codita : te rog,dac-ai cum,mãsoarã distantza dintre centrele riserelor ghidonului.Am gãsit pe ebay.de un ghidon misto,care-a fost folosit pe-un Shadow 600.Are risere încorporate.E s/h,cu "buy it now" cu 20 euro.Scuze de off-topic

 

Da corect! La Multi Ani Bai Nelutzule!!!!

 

Multumesc! :D

 

La Multi Ani! Skija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Nocturnus85, la astia cred ca le este sete si nu stiu pe cine sa il faca sa dea de baut de baut, ti-ai dreak de Acolisti de la Rond

Asteptaiva randul, Road Captain este primul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...