Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu sunt mai scund, 1.68m. Stiu ca odata ce ai plecat e ok, mai greu e cu manevrele la viteza mica. M-am urcat pe Road King de la HD si, desi m-am simtit mai stabil pe el (e mai lat), am realizat ca la viteza mica risti sa il scapi daca nu esti atent. De aceea as vrea sa ma urc pe motor intainte de a decide daca vreau sa cumpar sau nu. Iti multumesc pentru oferta, poate profit de ea, daca va mai fi ceva soare; daca nu, poate la primavara. Vad ca ai numar de CJ, dar stai in Bucuresti ?

 

Ca sa ii raspund si lui Geo: am mai zis pe aici: nu caut ceva mai mare, ci mai puternic. Daca ar avea DS-ul un 70CP cred ca ar fi perfect. Vreau sa ii fac o curatare si sincronizare in primavara, poate se schimba ceva.

DS1100 e o optiune, dar e tot carburatie si nu se mai produce. Si ar mai fi Midnight-ul de 950 si 1300. Si de ce sa nu incerc toate optiunile ? Poate imi place...

1.68 am si eu, Midnightstarul de 1300 e ok si in oras si la drum lung, cel de 1900 te cam rupe la consum in oras, al meu ia minim 7/100

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Se ofera spre donatie 4 semnalizatoare ... Nu stiu pentru ce moto sunt dar sunt mari ... L-am primit prin donatie asa ca pleaca mai departe tot in acelasi fel ... Cine le doreste le poate ridica in bucuresti sector 3.. zona Vitan Mall

 

 

2748375-7bfn.JPG 2748374-lfby.JPG 2748373-gx4o.JPG 2748372-ywy0.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Stima Domnilor! De la ce vine RG din sigla Slowriders RG?

Nu dati tare ca abia ma nasc :) Pot vedea conditiile de inscriere in club si politica clubului va rog? Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna ziua,

 

M-am mutat de curand in Bucuresti din Constanta si imi caut grup pentru plimbari scurte/lungi/iesiri scurte in oras. Eu nu cunosc nici un biker in bucuresti.

 

Calul pe care il calaresc este o Honda Shadow AERO 2005 luata din UK (York). Am mers un an cu ea prin Scotia pentru ca acolo am locuit in timpul studiilor.

Cand a venit momentul sa ma intorc in tara am refuzat sa o pun pe platforma. Nu ii sta bine unui motor urcat pe patru roti.... Asa ca am decis sa vin calare. Evident, am avut parte de peripetii; peripetii pe care as prefera sa le discut fata in fata. :)))

 

So, daca vreti sa includeti un lone wolf in haita... Razvan Vreau pe FB. sau 0755 123 818 pe tel/whatsapp.

 

 

Ride on si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Bun venit in Bucuresti amice. Eu am un prieten cu care merg de obicei si n-am avea nimic impotriva sa nicse alature un biker mai tanar, insa decidem dupa ce ne cunoastem ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut MOSHULETTE, salut FlipperCo,

 

In gashca CHOPPERISTILOR DE LA ROND sunteti bineveniti. Asteptam sa dea soarele si vom incepe adunarile de joia la ROND Maior Coravu (Intrarea in Stadionul Lia Manoliu, Tribuna1) de la ora 18.30...

 

 

Pana sa incepem intalnirile si plimbarile am fost ocupati cu evenimentul SLOWRIDE the CITY3 si speram ca mesajul nostru "MOTOCICLISTI, FITI RESPONSABILI!" a ajuns unde trebuie.

 

Multumim tuturor celor care ne-au sustinut!

 

 

 

Vom afisa pe FB la SLOWRIDERS ROMANIA OFICIAL cand da soarele :) (cand incep intalnirile de joia si plimbarile de weekend)

 

 

Bafta!


» Post actualizat in 16 Apr 2015 05:46
Astazi ne vedem la rond! 18.30 adunarea!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am trecut si eu cu nemotorizatul Cube :). Va multumesc ca nu m-ati mancat :). In drum spre tenis voi veni si eu joia viitoare!

Stima Domnilor!

Misu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

Anuntam 2 actiuni:

 

 

1. Opening Party Boogie Bar

 

Vineri, 24.04 am fost invitati la deschiderea barului Boogie (bar cu specific moto). Adresa: Popa Petre nr. 36 (Zona Mosilor). In jurul orei 21.00 ne vedem acolo, pe motoare, pentru cei care vor sa mearga...

 

2. Plimbarea de weekend

Sambata 25 aprilie 2015 iesim la plimbare cu 24 grade deasupra capului.
Traseul va fi unul de dificultate usoara si anume :
Bucuresti-Fundulea (pe drumul vechi)-dreapta pana in comuna Calareti (spre salba de lacuri-o zona superba primavara)-pauza de tigara la Foisoru' din Cotofanca-mergem spre Manastirea-la intrarea in Calarasi pauza de tigara si alimentare Lukoil-trecem cu bac in Silistra (Bulgaria)-de aici avem cca 60 km pana la Turtucaia (unde ne vom opri sa mancam pateul de gasca/rata al bulgarilor)-dupa masa binevenita continuam spre Ruse apoi Giurgiu si Bucuresti.
Traseul va avea aprox 350 km tur-retur.
Trecerea cu bac-ul spre Silistra costa pana in 20 lei/persoana.
Pentru restaurantul din Turtucaia (Bg) am sa ma interesez astazi daca putem plati cu lei sau leva.

Important pt cei care ies prima data cu SlowRiders :
-actele personale si ale motorului sa nu va lipseasca
-mersul in coloana este foarte simplu si distractiv atata timp cat respectam indicatiile conducatorului de grup
-locurile de oprire,viteza de deplasare si alte chestiuni le vom discuta in dimineata plecarii
-si poate cel mai important aspect : voia buna nu trebuie sa va lipseasca !!

Ne vom intalni la Rondul cunoscut de toti incepand cu orele 09:00.
La 09:20 (nici o secunda in plus !!) plecam inspre comuna Pantelimon pt alimentare la benzinaria Lukoil (lipita de reprezentanta Peugeot).Cei care intarzie la Rond fac jonctiunea cu grupul in benzinaria amintita.

 

 

 

detalii pe https://www.facebook.com/groups/ChopperistiiDeLaRond/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut

Bun venit in Bucuresti amice. Eu am un prieten cu care merg de obicei si n-am avea nimic impotriva sa nicse alature un biker mai tanar, insa decidem dupa ce ne cunoastem ;)

Daca esti obisnuit cu drumurile lungi, poate facem o iesire impreuna. Valabil si pt Razvan (moshulette) ;) Numai la drumuri lungi poti sa cunosti omul cu adevarat si adevaratele caractere :oilleak:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca esti obisnuit cu drumurile lungi, poate facem o iesire impreuna. Valabil si pt Razvan (moshulette) ;) Numai la drumuri lungi poti sa cunosti omul cu adevarat si adevaratele caractere :oilleak:

» Post actualizat in 27 May 2015 13:06

Ce inseamna pentru tine drumuri lungi ?

» Post actualizat in 27 May 2015 13:06

Ce inseamna pentru tine drumuri lungi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 4 weeks later...

Salut tuturor ! As vrea sa stiu daca este cineva disponibil si binevoitor sa ma lase sa fac un test drive cu un tourer, ceva in genul unui yamaha v star 1300. Daca nu test drive, macar sa vad cum se sta pe el. Multumesc

 

Seara buna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare tuturor!

Merg si eu daca organizati ceva si daca nu aveti nimic impotriva 😃 (si stiu si cateva trasee dragute daca e nevoie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

...spre Seawolves bike festival careva vineri?... am mai intrebat si pe topicul festivalului...aparent numai rideri singuratici din Bucuresti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Mai traieste cineva pe aici?

Chopperisti din Bucuresti... va asteptam la party

Nu ne place iarna! Asta e clar! Dar nici nu putem sta nepasatori si sa ne uitam la ea, asa... NU! Luam atitudine! Joi, 15 Februarie, imediat dupa ziua indragostitilor, ii aratam iernii ca uniti vom invinge! Si ne incalzim cu vin fiert, muzica live by A-Chord si Coaste de porc a la DarkWheels... Totul intr-un cadru prietenesc la Dark Wheels RC Clubhouse pe 15 februarie de la ora 19.00


» Post actualizat in 15 Feb 2018 11:24

Va asteptam azi la party de la ora 19

releului 3 (avem locuri de parcare) :mytruck:


» Post actualizat in 22 Feb 2018 08:32

va asteptam azi pe la noi

mancare si muzica buna

releului 3 de la 19:00

post-68351-0-51398600-1519288333_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...