Sari la conținut

Topic Cu Intretinerea Unui Rs


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 236
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut...am si eu o problema la rs u meu...nu i da scanteie la bujie cu toate ca invarte bateria...fisa nu e ca am verificat-o.poate sa fie ceva de la fire?sa faca scurt pe undeva sau ceva de genu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primu rand incearca cu alta bujie si curent de la o baterie de masina.Verifica si sigurantele

Am incercat cu alta bujie...am pus bujie noua ngk, si am incercat si sa iau curent de la masina dar la fel.Acum astept sa mi vina o baterie noua si trebuie sa-mi verific sigurantele ca asta nu am facut-o.Daca are firu ala rupt inseamna ca e stricata?Daca chiar sunt stricate unde gasesc altele?La orice piese auto?Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat cu alta bujie...am pus bujie noua ngk, si am incercat si sa iau curent de la masina dar la fel.Acum astept sa mi vina o baterie noua si trebuie sa-mi verific sigurantele ca asta nu am facut-o.Daca are firu ala rupt inseamna ca e stricata?Daca chiar sunt stricate unde gasesc altele?La orice piese auto?Mersi.

ai probleme cu aprinderea...motoru tau a avut probleme cu aprinderea de cand o stiu eu, nu e prima data cand face figura asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai probleme cu aprinderea...motoru tau a avut probleme cu aprinderea de cand o stiu eu, nu e prima data cand face figura asta

da stiu..dar cred ca niciodata nu s-a reparat ca lumea..cred ca doar au carpit pe acolo...cred ca si cdi ul care l am nu e original de rs...in fine chestia e ca tre sa mi l fac acuma si la partea electrica ca la mecanica e geana.stiti cumva daca se poate umbla in cdi si repara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se repara si CDI da tre sa fie meserias omu si gasesti greu.

Cel mai bine il schimbi,la a mea rs 2005 era in codita,trebuia scoasa si scria pe el DUCATI.E posibil ca al tau sa fie pozitionat in acelasi loc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da stiu..dar cred ca niciodata nu s-a reparat ca lumea..cred ca doar au carpit pe acolo...cred ca si cdi ul care l am nu e original de rs...in fine chestia e ca tre sa mi l fac acuma si la partea electrica ca la mecanica e geana.stiti cumva daca se poate umbla in cdi si repara?

Daca ai nevoie de CDI, contacteaza-ma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!am si eu o intrebare....nu demult am vazut un rs de 125 din 2003 la 2500 de euro neg.faza e urmatoarea...motoreta a fost cazuta.....are carenele zgariate nu prea tare.....si ma intreb daca ar trece de cei de la RAR asa cum e zgariata,sau trebuie revopsita........si mai e ceva:nua fost niciodata inmatriculata in romania;nu stiic umva cam cat ar ajunge inmatricularea cu tot cu rar asigurarea blah blah.....sper k am postat unde trebuie: :( multumesc anticipat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!am si eu o intrebare....nu demult am vazut un rs de 125 din 2003 la 2500 de euro neg.faza e urmatoarea...motoreta a fost cazuta.....are carenele zgariate nu prea tare.....si ma intreb daca ar trece de cei de la RAR asa cum e zgariata,sau trebuie revopsita........si mai e ceva:nua fost niciodata inmatriculata in romania;nu stiic umva cam cat ar ajunge inmatricularea cu tot cu rar asigurarea blah blah.....sper k am postat unde trebuie: :( multumesc anticipat...

Nu se leaga RAR de zgarieturi. In legatura cu taxa de inmatriculare, nu stiu sa-ti raspund. Pretul este exagerat mare, + inmatriculare si vopsit carene ....

 

Am un prieten care vinde RS 2006, vopsit alb (codita, carene, rezervor - carena frontala e in culoarea originala), delimitat cu 11 kw in acte, toba arrow si carburator de 34 mm - 3000 euro. Ia fa o comparatie, se merita ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok mersi....din cate am vazut mai era cineva pe forum care vindea un rs 125 din 2005 cu 2500 de euro....seby si mai nush cum avea nick-ul...ce stiti de ea?a fost intretinuta?:-??multumesc anticipat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se repara si CDI da tre sa fie meserias omu si gasesti greu.

Cel mai bine il schimbi,la a mea rs 2005 era in codita,trebuia scoasa si scria pe el DUCATI.E posibil ca al tau sa fie pozitionat in acelasi loc

al meu e din '96...nu are cdi-ul in codita..cel putin la mine e chiar acolo cum ridici rezervorul..si nu scrie DUCATI...e doar o cutie neagra simpla si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai stiam ca baiatu ala din valcea, marius, de la care ai luato ii pusese el o aprindere..nush daca era de rs zicea ca a dat 200 de mii pe ea...mai bine cauta pe ebay o arindere si pe cineva care aduce de pe ebay si nu cred ca o sa mai ai probleme :burnout: bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok mersi....din cate am vazut mai era cineva pe forum care vindea un rs 125 din 2005 cu 2500 de euro....seby si mai nush cum avea nick-ul...ce stiti de ea?a fost intretinuta?:-??multumesc anticipat...

Da, stiu eu motocicleta. Baiatul a avut super grija de ea :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand am dus`o la RAR nu s`au mai necajit sa le dea jos , ca ei n`au nicio scula.daca ai tu imbusuri , e foarte ok , daca nu , mi`e mi`a trecut`o fara serie motor.am facut o declaratie notariala precum ca am adus o motocicleta fara serie motor si atata.(moto era din germania)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un rs 125 din 2005... si nu trece de 10500 rpm in nicio` treapta ...tin sa zic ca e full power trage extraordinar ..da dupa 10500 numai urca....aveti idee daca e din CDI ceva? :cheers: :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce vrei mai mult frate?sa fuga 400km.h?zau acuma?nu o lua in nume de rau dar eu unu zic ca ar trebui so lasi asa....chiar u zici ca trage,ce mai vrei?vrei ceva mai mult ia-ti un Y2K;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...