Jump to content

Richa

Sawyer
 Share

Recommended Posts

Am gasit cateva costume destul de misto de la un producator despre care aud pentru prima data...Richa. Ma adresez celor care au sau au avut echipamente facute de acest productor...ce parere aveti?

Am gasit cateva costume destul de misto de la un producator despre care aud pentru prima data...Richa. Ma adresez celor care au sau au avut echipamente facute de acest productor...ce parere aveti?

Un prieten are

eu zic ca e super (si ca model si ca calitate)

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Este o firma din Iasi care aduce echipamente Richa.

Masrad se numeste si e undeva prin Pacurari.

Baietii sunt foarte de treaba, te ajuta cu sfaturi, poti proba orice... Mi-au lasat o impresie buna.

Cred ca o sa apelez la ei sa-mi iau o geaca subtire de vara.

Âşi în românia există vreo firmă care aduce?Âşi care să aibă pe stoc?Âşi să se poată proba?sau cer prea mult? :scratch:

Dap Masrad is unici importatori Richa la noi. Eu mi-am luat un costum intreg de la ei si sunt foarte multumit de felul in care m-au servit. Daca esti interesat spune-mi si iti dau un numar de telefon al managerului ca el are grija in general de comenzi...sau poti intra pe www.masrad.ro dar siteul e in constructie si primesti momentan doar o adresa si un numar de telefon de la showroom sau de la service!

mda...i-am găsit Âşi eu pe ei...însă de la buc până la iaÂşi e cale lungă...Âşi cum în timpul săpt îmi e peste mână, iar în wk sigur nu au deschis...rămâne să ajung acolo după 15 iul, când am concediu

au chestii pe stoc ca să se poată proba?sau funcționeză pe bază de comandă?

mda...i-am găsit Âşi eu pe ei...însă de la buc până la iaÂşi e cale lungă...Âşi cum în timpul săpt îmi e peste mână, iar în wk sigur nu au deschis...rămâne să ajung acolo după 15 iul, când am concediu

au chestii pe stoc ca să se poată proba?sau funcționeză pe bază de comandă?

In weekend au deschis sambata pana pe la 13:00.

Pai pe stoc la capitolul Richa stau mai prost. Adica ei sunt si reprezentanti Evolution si au pe stoc aproape numai costume de la acest producator. Dar au cataloage so tot ce vrei de la richa si daca iti place un cotum anume iti dau ei comanada si intr-o sapt e gata venit. Problema de masuratori nu se pune ptr ca suntem vreo 5-6 de pe aici care ne-am luat costume de la ei acelasi model si ne-a aduc marimea perfecta...stie el ce stie! Oricum eu spun ca cel mai bine e sa vb cu managerul...gaseste el solutia perfecta ca sa nu te chinui nici tu tocmai din Bucuresti...e super de treaba tipul!

pai atunci, lasa-mi si mie datele lui de contact...poate reusesc sa aflu ceva

multumesc

Ti-am trimis un pm cu numele si telefoanele tipului...daca nu s-a trimis anunta-ma si mai incerc odata

Bafta!

Eu am un Combinezon Richa Speed. Croiala este buna, nu ma jeneaza nimic nici la drumuri de cateva ore, pielea de buna calitate, este mai groasa dar maleabila, protectiile sunt serioase, finisajele sunt foarte bune. Chiar se observa o atentie acordata detaliilor, ceea ce am vazut doar la brandurile de top. In general toate materialele folosite (nu numai pielea) sunt de buna calitate. Am vazut combinezoane de la alti producatori mult mai cunoscuti care nu erau atat de bine lucrate.

Recomand.

Nu stiu cum stau insa cu preturile.

Edited by Buster

Âşi în românia există vreo firmă care aduce?Âşi care să aibă pe stoc?Âşi să se poată proba?sau cer prea mult? :lol:

incearca la Yamaha-Otopeni, le-am vazut chiar aseara. Arata foarte bine, dar si costa pe masura

• 1 year later...

de cand caut un topic in care sa se vorbeasca despre RICHA innebunesc,si in sf am gasit:D,acum 1 luna mi-am luat costum de la RICHA apolo se numeste ,croiala pare buna ,e din doua bucati si m-a costat 1400 lei protectii coate umeri spate si picioare :lol: si la vara debia astept sa il imbrac :crack: ,sunt din suceava si am 16 ani:D si conduc o aprilia rs 50 si nu imi este rusine:) ,si sper sa imi iau ceva de 125 deoarece atat imi permite varsta ciouz

• 2 weeks later...

Eu am o geaca textila Richa...foarte multumit....e croita bine si are cam tot ce ii trebuie...protectii, buzunare destule, substraturi detasabile....calitatea e buna. Am cazut o data cu ea, destul de bine, si nu s-a descusut...doar o gaurica langa cot.

In Cehia am vazut ca are multa lume geaca ca si a mea....:laugh:

Firma cred ca e belgiana.

Edited by vladut50

• 2 weeks later...
de cand caut un topic in care sa se vorbeasca despre RICHA innebunesc,si in sf am gasit:D,acum 1 luna mi-am luat costum de la RICHA apolo se numeste ,croiala pare buna ,e din doua bucati si m-a costat 1400 lei protectii coate umeri spate si picioare :scratch: si la vara debia astept sa il imbrac :lol: ,sunt din suceava si am 16 ani:D si conduc o aprilia rs 50 si nu imi este rusine:) ,si sper sa imi iau ceva de 125 deoarece atat imi permite varsta ciouz

suna bine,de unde l-ai luat?

sunt foarte bune echipamentele richa , si eu am un combinezon de la ei(luat de la masrad).an cazut cu el dar nu a patit mai nimic nici el nici eu ;) , cateva zgarieturi, faza cea mai tare e ca baietii din iasi fac uneori reducere 50%la tot ce au pe stoc , iar pt un combinezon 6mil mi se pare super.acum poate au mai crescut preturile dar mi se pare foarte bun raportul calitate/pret la richa.eu zic sa cumparati cu incredere :burnout: asta daca nu aveti banuti de alpinestars dainese sau arleen ness

• 1 year later...

Eu am manusi de la Richa si sunt excelente(am luat si o tranta cu sprijin in mana ca sa zic asa si nu se vede nimic) . Daca doriti sa cumparati si nu este obligatoriu probatul, preturi mai mici ca la www.motocard.com nu am gasit pe net( si sunt seriosi, eu am comandat de vreo 2 ori de la ei). Bafta!

• 1 month later...

Am si eu o geaca de la ei....sunt ffff multumit de ea....o folosesc mai mult in oras,piele de calitate si croiala buna,protectii full,vad ca pun accent pe siguranta,e o firma destul de serioasa, parca produce si haine si echipament normal de piele de oras.