Sari la conținut

Impiedicatoare De Fumegatoare


moshulik
 Share

Postări Recomandate

Acu nu va ganditi ca e posibil intr-o viata de om sa te faci asa mare, nici nu cred ca si-ar dori cineva ... Asta e o exceptie, un monstru care si-a lucrat 20 de ani numai bratele. Plus ca s-a injectat cu tot ce a nascut stiinta in domeniu ...

 

On topic: totusi cea mai buna solutie antifurt ramane alarma. Daca ai si o prelata este si mai bine. Iar daca o asiguri si cu lanturi este ideal. Si poti cara totul cu tine peste tot daca ai coburi montate ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai bun sistem de alarma pe care il recomand cu placere tuturor pentru motociclete este cel care are la baza atingerea ei de catre un corp uman pentru o perioada mai mare sau egala decat cea setata de utilizator, completata de un sistem de avertizare opto-acustica.Un astfel de sistem nu costa mai mult de 30-40$ dace primiti si un ajutor din partea unui electronist sau a unui pasionat de electronica ca din cate stiu eu acest sistem nu prea se gaseste de cumparat.Si daca este dublat si de una bucata lant de ancora de vapor siguranta creste.Dar nu este sigur nici acest lucru ca dintre ultimele dotari ale hotilor fac parte :"spray cu o solutie acida care poate "dizolva" pana la fier beton de 12!!!! sau trusa portabila cu suflator oxiacetilenic".Va spun asta ca am patit-o pe pielea mea cand mi-au taiat cu un spray gratiile de la geam si lacatul de la usa garajului.Noroc cu sistemul de alarma ca astazi nu mai posedam masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca tot vorbeati de lanturi de blocat rotile pentru eliminarea hotilor de ocazie sa va spun cum imi asigur eu motorul.

Metoda este de asemeni impotriva impinsului pe rotile proprii caci chiar daca are 140 Kg Planeta poate fi ridicata de 3-4 galigani intr-un papuc si... imi cupar altul.

Cand ridici motorul pe cricul mare una din roti sta suspendata. Deci motorul nu mai poate fi impins cu usurinta pe rotile lui.

Asa ca am sudat doua urechi : una pe cric si una pe cadru astfel incit cand ridic motorul pe cric acestea sa potriveasca la gauri. Bag mana in cutia din dreapta si scot un lacat pe care il trec prin cele doua urechi il inchid si am plecat.

Imediat dupa ce facusem super sistemul antifurt ma mananca in fund sa intarat un prieten sa incerce sa o dea jos de pe trotuar unde o parcasem. Mai mult de atat ii promit si o lada de bere daca reuseste. Ghinionul meu a fost ca abia dupa ce am spus premiul mi-am dat seama ca greutatea pritenului era comparabila cu a motorului dar era prea tarziu. S-a apucat sa ridice motorul pe pulpe si sa-l taraie.

Rezultatul motorul era jos de pe bordura, pritenul gafaia de nu mai putea iar eu trebuie inca sa dau o lada de bere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...