Sari la conținut

Inca Unul - 05.05.2007 - Timisoara


motorangel
 Share

Postări Recomandate

Acum vin de la locul accidentului, la 5 km de Timisoara langa Solectron un barbat ( peste 50 ani ) cu un Piaggio a cazut intr-o curba. Am ajuns dupa venirea politiei, barbatul murise, purta casca simpla dar din spatele motoretei cazute era imprastiata pe jos o sticla de plastic de tuica. Eu sunt de parere ca bause. Nu s-a lovit de nimic, nu l-a acrosat nimeni ( parerea Politiei ). Cazatura a fost pe iarba si ma gandesc ca mai mult de 50 kmh nu prinde un Piaggio, asa ca trageti voi concluziile.

 

 

PURTATI CASCA INTEGRALA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a sunat o colega si m-a intrebat daca sunt bine, pt ca a vazut in jurul orei 18:30 un accident grav la iesirea din Timisoara pe Torontalului, vis-a-vis de fabrica Coca-Cola. Cica era plin de politie, iar motociclistul si motorul erau foarte naspa....

 

Am vb. acum la judetean si au spus ca in cursul zilei de azi au venit mai multi motociclisti in stare foarte grava! :D

 

Am vb si la politia rutiera si mi-au spus ca cel de pe Torontalului e singurul care s-a petrecut azi...si e vb de omul de 50 de ani cu ciclomotorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer imi pare rau pt el:( R.I.P. dar mai bine ca nu a mai luat pe nimeni cu el dincolo...avand in vedere k era cu sticla dupa el...dc dadea peste vreun copil...

 

o fi adormit la ghidon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe acolo in timp ce politia facea masuratori :rock:

Nu am vazut nicio masina, dar putea sa cada si daca s-a speriat de o masina mare ce atrecut aproape de el.

Tocmai ma chinui de o saptamana sa conving pe cineva care i-a facut cadou copilului de 12 ani un scuterica, sa-i cumpere casca integrala, si sa nu-l lase sa mearga fara ea. IN ZADAR. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vin de la locul accidentului, la 5 km de Timisoara langa Solectron un barbat ( peste 50 ani ) cu un Piaggio a cazut intr-o curba. Am ajuns dupa venirea politiei, barbatul murise, purta casca simpla dar din spatele motoretei cazute era imprastiata pe jos o sticla de plastic de tuica. Eu sunt de parere ca bause. Nu s-a lovit de nimic, nu l-a acrosat nimeni ( parerea Politiei ). Cazatura a fost pe iarba si ma gandesc ca mai mult de 50 kmh nu prinde un Piaggio, asa ca trageti voi concluziile.

PURTATI CASCA INTEGRALA!!!

 

 

Un piaggio prinde si 120 km/h. Al meu Typhoon 125cmc. Dar banuiesc ca tu vorbeai de un moped...BRAVO sau trotinete de genul ala. Oricum...nici cu bicicleta nu e de joaca. Doamne fereste !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un piaggio prinde si 120 km/h. Al meu Typhoon 125cmc. Dar banuiesc ca tu vorbeai de un moped...BRAVO sau trotinete de genul ala. Oricum...nici cu bicicleta nu e de joaca. Doamne fereste !

 

 

corect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...